bugün

mustafa kemal ata türk tür.
Dini kullanarak her haltı karıştıran "o" kişinin olamayacağı açık kişidir.

(bkz: yersen)
Baba ve oğul olan, Teoman ve Mete'dir kanımca.
mustafa kemal atatürk.
ne atatürk ne atilla ne fatih ne de kanunidir. o kişi alparslan'dır. aksini iddia eden embesilin bayrak tutanı ve yahut ideolojik bir sülüktür.
Kaan kural.
Abdülhamid Han.
edit fatihi ayrı tutuyorum. Yavuz da ayrı tabi.
edit2 eksileyen arkadaşım bu bana göre sen git kapitalizmi 33sene uzak tutan bizi bölünmekten kurtaran sultanın hayatını oku sonra gel yok zaten sana gerekmez bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğun açık.
rükneddin baybarstır. çerkes türkü iken araplara köle olarak satılmış ama cesareti sayesinde sultanlığa kadar yükselmiştir. yenilmez sanılan moğolları defalarca püskürtüp yok olmanın eşiğine gelen islam halklarını kurtarmış kudüsü kurtaran selahaddin eyyubinin bile defedemediği haçlılara sağlam bir tekme basarak kovmuştur.
Fatihtir. hadis var gençler, başkalarını soylerseniz imaniniz gider. Peygamber övgüsü almıştır.
ertuğrul gazi'dir. ya da attila. aslında bilge kağan eya mete han da olabilir.

dipnot: türk ırkı 1881 de oluşmadı.
Peygamber övgüsüne bile mazhar olduğundan Fatih Sultan Mehmet'tir.
(bkz: ilk türk)
https://www.youtube.com/watch?v=8lMeNkXuDfI
beni atatürk'den soğutamazlar ama atatürkçülük düşüncesinden soğutan yazarların açtığı başlıklardan biri.

ayrıca, bu tür yazarlar genellikle; klavye başında, hiçbir atatürk kitabını okumamış bırakın atatürk kitabını toplasan 5 tane kitap okumamış atatürk'ün hayatını sadece doğum ölüm ve az çok da siyaset tarafını bilen, sırf belki beğeni gelir diye düşünen yazarların açtığı gereksiz, saçma ve sinir bozucu başlıklardır.

adam ol da atatürk'den daha büyük bir türk olmaya daha önemlisi; insan olmaya çalış, olmaz ama çabala. işte o zaman ulu önder atatürk'ün ne demek istediğini belki anlarsın.
Mustafa Kemal ATATÜRK. Hz. Muhammed türk müymüş lan
Oğuz kağan'dır. Her şey onunla başladı biraz.
O kadar çoklar ki, budur demenin çok zor olduğu türk büyükleridir.
1-) Metehan ( tüm türkleri tek bayrak altında toplayan ilk hükümdar.)

2-) Kürşad (bir avuç askerle koca imparatorluğa kafa tutup türklerin bağımsız olmasını sağlayan yiğit.)

3-) alparslan (15000 kişilik orduyla 300000 kişilik orduyu yerlebir eden , anadoluyu sonsuza dek bize yurt edindiren başbuğ.)

4-) fatih ( çağ atıp çağ kapatan haçlı ve bizans ordusunu bozguna uğratan büyük türk.)

5-) mustafa kemal ( hiç bir zaman umudun tükenmeyeceğini , inancın ve azmin ne olduğunu tüm dünyaya gösteren ulu Önder.)

Buraya onlarca hatta yüzlerce türk büyüğünü sıralayabilirim , haklarında yüzlerce satır yazabilirim , ancak yukarıda saydığım 5 liderin yeri benim için ayrıdır.
Bumin kağan
Sultan alparslan
mete han
timur
Atilla
Fatih sultan mehmed
kanuni sultan süleyman
yavuz sultan selim
abdulhamid
vs vs.
Fatih'dir aksini iddia eden kafirdir. Zira hadisle sabittir.
Atatürk, Alparslan, Fatih, yavuz, kanuni.
Kenan komutan'dır.
yoktur.
birinci sıraya mete'yi koymak attila'ya haksızlık olur, alparslan önde dersek emir timur nere kalır, nureddin zengi'yi n'aparız. evet bütün atalarımız büyüktür. onları yarıştırmak da saygısızlıktır.
sultan kösedir lan. adamın 2.47 boyu var.
bir kaçı şöyledir: abdülkerim satuk buğra han, 1. gıyasettin keyhüsrev, nurettin zengi, muhammed alparslan, melikşah, tuğrul bey, davut çağrı bey, osman, orhan, murat, yıldırım, fatih, yavuz selim, kanuni, 2. abdülhamit.

bunları gelişi güzel yazmadım senelerdir tarihe alakam var. okumaya

musul, halep, batı trakya, batum'u sağa sola, ingilizlere peşkeş çeken sarhoş kusmuklarına türk demek ise türk'e hakaret etmektir..

sadece resmi propaganda tarihlerini değil, çapraz tarih okuması yaoanlar, analitik düşünenler beni iyi anlarlar.