bugün

--spoiler--
tanrının saf ve temiz hayvanlar yerine
--spoiler--

yarattıkları içinde irade verilen, akıl sahibi olan, iyiyle kötü arasında seçim yapması istenen yalnızca insanlar olduğu için olabilir.
Zeki oldugunu dusunmelerini isteyerek dikkat cekmeye calisan Cahil insan söylemi.

Zira insanlar da hayvandır.

Noldu? Şaşırdın mı?
hayvanların içinden; ateistler, gönderdiği peygamberleri öldürenler, o peygamberlerin tebliğ ettiği kitapları çıkarları için değiştirenler çıkmayacağını bildiği içindir.
bakınız vermeyeyim diyorum inatla zorla kaşınan kemalist söylemi.
(bkz: kemalistlerle dalga geçmek)
(bkz: gönderme demiyorum hobi olarak yine gönder)

insanın daha değerli bir varlık olduğunu gösterir.
Ama ne yazık ki 21. Yüzyıl dünyasında böyle bir şey kalmadı.
Köpek barınaksiz kalmış twitter alemi ayağa kalkmış. Kanser bir baba ve ailesi 100 tl yüzünden ev sahibi tarafından sokağa atılıyor kimsenin bir şey yaptığı yok.

He amk he hayvanları sokaktan alıp evlerinde evcillestirenler hayvan sever mi oluyor yoksa doğal seleksiyonun amina koyan mi oluyor?

Şimdi mantıksız olacak ama şunu söylemek istiyorum.

Hem karada yaşayan hem de suda yaşayan hayvan türüne bir mi yoksa iki mi peygamber gönderilir?

Bu soruyu soran çaylak oldu.
(bkz: aranızda hala inanmayan hayvanlar var)
ateistlerin cevap aradığı durumdur.

insanlara gönderdi de ne oldu?
buluvelvele gibi ateist oldu.
Bilinmeyendir. Hani insana peygamber gönderdiği konusunda hemfikir miyiz sanki de sıra hayvana geldi? Belki gönderdi nereden biliyorsunuz? Allah mısınız lam?
hz muhammet tüm alemlere gönderilmiş bir peygamberdir diyorsunuz ee hayvanlar alemden sayılmıyor mu? Hı?
Muslumanlara gondermistir. O yeter.
aslında tüm hayvanların en akıllısına kendini insanoğlu veyahut ademoğlu diyerek ayıran canlı türüne gönderilmiştir temelde.
yanlış bir bilgi.
(bkz: hz yunus)
KIRMIZI KARDAN BU YANA PEK DEĞiŞMEMiŞSiN...

(bkz: allah gerçekten varsa kırmızı kar yağdırsın)
Kendini hayvandan ayirmasini ogrenemeyen yazar tespiti.
yanlış bilgidir.

bu başlığı açana da göndermiştir.
Akılı sadece insana verdiği için ve yaratılanların en üstünü insan olduğu için. Zeka özürlülerin, hayvanların, akıl baliğ olmayan çocukların herşeyden muaf tutulduğu da belirtilmiş.