bugün

tanrının oturup olan biteni izlerken, birden bire gülmesine sebep olan olaylardır. internette dolaşırken, bu konuyla alakalı bir siteye rast geldim. islam kaynaklı bir siteydi bu. ve allah ı güldüren olaylardan bahsediyordu. hepsi de garip garip olaylar. bir tanesi daha bir garipti, çünkü ben okuyunca gülünebilecek pek bir şey bulamadım içerisinde. öldürmek vardı sonuçta.

'ebu Hureyre(r.a)dan Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmaktadır: 'Yüce Allah her ikisi de cennete girecek olan ve biri diğerini öldürmüş iki adamın bu halinden ötürü güler.'

biri diğerini öldürüyor, sonra artık nasıl oluyorsa ikisi de cennete gidiyor ve sonra bu allah ın hoşuna gidiyor ve gülüyor. anlayamadım.
(bkz: ben)
(bkz: inci sözlük)
(bkz: diğeri ben)
yaptığımız planlar.
genel de insanların aciz duruma düşmelerine gülmesiyle nükseder. gülmekten kasıt kinayedir. gülmek insanidir. tanrı gülmez.
bir yarattığının diğer yarattığıyla dalga geçmesi.
(bkz: facebook)
kurban bayramında zaptedilemeyen anguslara bakıp gülebilir mesela...
türkiye'ye bakması yeterlidir. din iman lafını ağzından düşürmeyen ve her türlü pisliğe boğazına kadar batmışların peşinden koyun gibi giden herkese epey bir gülüyordur. bir taraftan da ben bunlara beyin vermedim mi diye düşünüyordur.
kendisine babasının oğluna ad takıyormuş gibi 99 isim verenlere de gülebilirdi bence. ama yukarıda da denildiği gibi tanrı insani bir varlık değildir. gülmez, ağlamaz, beddua etmez, asra, aya yemin etmez vs...
(bkz: jim carrey)*
(bkz: apaçiler)
(bkz: türban)
kainatın yaradılışıyla ilgili her şeyin şifrelerde gizli olduğunda inanan ve bu şifreleri bulmak için ömrünü yemiş insanlara çok gülerdi herhalde.
her şey apaçık ortada zaten, bu kadar dallandırıp budaklandırmaya gerek yok.
henüz tanrıyı görmeden nelere güldüğünü tahmin etmeye çalışan insanları varlıgını farkettiğinde gülüyor olabilir.
Apaçi hastalığının etkisi. (bkz: apaçi hastalığı)
Galatasaray, Cumhuriyet Halk Partisi ve Türkiye Cumhuriyeti devleti sınırları içinde yaşayan insanlar.
var olup olmadığını anlamak için yapılan çalışmalara bakıp ' hahahaha varım ki burdayım ki ' diyerek pis pis gülüyor olabilir.
budur.
http://3.bp.blogspot.com/...7gJF8/s400/deli+sabri.jpg
(bkz: hem zeki hem yakışıklı hem sadık hem fedakar erkek)

bakalım neresinde hata olduğunu bulabilecekler mi diye de gülebilir, kendini hala mükemmel sanıyor daha donunu indirip mükemmel olmadığını farketmedi diye de. *
Götümüz sıkışınca Tanrım lütfen dediğimizde muhtemelen yerlere yatıyordur gülmekten.