bugün

insanın ödünü patlatan durumdur.
karabasanın yolda olduğunun habercisidir.
adrenalin salınımına neden olur.
her seferinde de yok ya daha uyumamıştım nasıl olur şeklinde bir tepki vermeye neden olan garip bir durumdur.
arada insanın başına gelen garip bir durumdur.
bir yerde bunun insanların eskiden ağaç tepelerinde uyumasından kaynaklı, genetik kodlarımızda saklı bir tür bilinçaltı tepki olduğunu okumuştum.
korkunç bi his. uykunun en güzel yerinde uçuşa geçmek gibi bişey.
berbat bi duygu. tam uykuya o geçiş anında sanki yataktan düşme hissi. irkiliş, ve tekrar uykuya dalış.
astral seyahat yaptığınızın kanıtıdır. biz yapmak için ölürken siz istemeden yapıyorsunuz, kıymetini bilin*.
özellikle hasta iken çokça yaşadığım olay.burun tıkalı, boğaz ağrıyor, televizyon başında uyuyakalan nineler gibi elimde örgü misali bir tutam mendil kafam sağa doğru 30 derece yatar.tam uyuyacağım hopp!
oldu mu şimdi?
düzenli olarak yaşadığım olaydır. ne lanet bir şey dir o ne lanet.
boy uzamasına delalettir.
geçen yıl bir derse arka sırada uyurken başıma gelen ve yanımdaki arkadaşları koparan olay. az kalsın yuvarlanıyordum.
(bkz: kansizlik) (bkz: karabasan)
inşaatlarda çalıştığım zamanlarda başıma gelen hadise.
(#10076105)
jack london'un ademden önce isimli kitabında genetik hafıza olarak anlattığı ama tıpta huzursuz bacak sendromunun da sebep olduğu bilinen his türü.

şuradan bakılırsa kısaca; huzursuz bacak sendromu olan hastaların yaklaşık %80’inde “uykuda periyodik bacak hareketleri” denilen başka bir uyku hastalığı da görülür. hbs ile ortak mekanizmaların rol oynadığı bu rahatsızlık, basit olarak hbs’daki bacak hareketlerinin uyku sırasında devam etmesi şeklinde de ifade edilebilir. bu bacak (hatta kol) hareketleri, kişinin kendisini veya yataktaki eşini uykudan uyandırabilecek şiddette sıçramalar tarzında olabileceği gibi, daha uzun süren kasılmalar şeklinde de olabilir.

bu hareketler uykuda yüzlerce kez tekrarlayabilir ve kişinin hatırlamadığı ancak uykuyu bölerek yüzeysel hale getiren kısa uyanıklık reaksiyonlarına neden olurlar.
belediye otobüslerinde yaşandığında kahkaha sebebi olabilir. çok komik görünüyor lan. ulu orta uyumayın öyle.
içten bir ''ananın, o ne lan'' motifiyle zıplanılır, titrenir, ''vay ebesininki'' motifiyle de tekrar uykuya dönülür.
güzeldir vesselam.
bana çok sık oluyor. bunun çözümünü bulmadıkları sürece isviçre bilimadamlarını sevemeyeceğim.
içgüdüsel olduğu iddia edilen his.
hemingway'in italya'da katıldığı savaşta ölümle burun buruna gelip ciddi bir şekilde yaralandığında hissetiklerini sonraları "Bazen savaşta ön saflarda büyük bir gürültü duyarsın, ben de aynı gürültüyü duydum; ardından ruhumun sanki bir mendilin cepten çekilişi gibi benden çekildiğini hissettim. Son olarak ise ruhumun bir bütün halinde tekrar bedenime döndüğünü fark ettim ve de o andan itibaren benim için ölüm yoktu." demesi gibi de, uykuya dalarken sanki ruhumuz özgürlüğüne kavuşuyor da, tam uyuyacakken uyandığımızda aniden bedenimize hışımla geri dönüyor ve irkilmemize sebep oluyor.
uçurumdan veya merdivenden düşüyormuş gibi olup akabinde sıçramayla uyanmakla sonuçlanır.
Yine bir edebiyat dersinde sıraya bir güzel yatmışım hoca mesneviden girip mevlanadan çıkıyor. Seside böyle tam uyumalık. O sırada benim gözler gidiyor dalıyorum o tatlı uykuya. Sonra o sinir bozucu şey oluyor sanki düşüyormuş gibi oluyorum. Ve tabi sınıfın ortasında ufak bi çığlık kopararak sıçrıyorum. Tabi pür dikkat ders dinleyen sınıftan bir kahkaha kopuyor. Ben orada rezil olurken sınıf gayet eğleniyor.
şahsen 4-5 kere yaşadığım olaydır. bir keresinde dimdik bir yamaca tırmanırken tam zirveye geldiğimde kendimi boşluğa bırakmışlığım vardır (belimde halat filan yok). ama bi anda inanılmaz bi heycan meydana geldiği için rüyanın sonunu görmek mümkün olmaz.