bugün

heyecanlı hissettiren bir durum.
görsel
hayata geri dönmüş gibi olunur. uyanıldığında "tekrar hoşbulduk" dedirten histir.
çok yoğun bir duygudur.

yav bu durum yalnızca bana mı oluyor, dedirtir.
3 harflilerin musallat olduğuna dalalettir.
Çok korkunç bir duygu. Dehşet verici gerçekten.
rem uykusundan normal uykusuya geçiş sırasında yaşanan olağan his. çok şeyapmamak lazım.
uykuyla uyanıklık arasında merdivenden düştüğümü gördüğümü hatırlıyorum sonra sıçrayarak uyandım.
Beynin öldüğünüzü sanarak verdiği tepki sonucu oluşan durumdur. Her ne kadar ödünüzü patlatsa da müthiş bir aksiyondur.
otobüste uyumaya çalıştığınızda başınıza gelebilecek durum.
vücudun uykuya geçiş evresi.
Yorgunluk, bilincin yarı açık yarı uyku halinde olması. Ruh düşüyor, ardından toplayıp kendinize geliyorsunuz.

Ama bir soru akılda.
Ya tamamen düşse?
Ya tamamen düşsek?
Stresli, uykusuz veya kahveyi, çayı fazla kaçırdığınız günlerde başınıza sıklıkla gelir.

Böylesi durumlarda yiyeceğiniz üç dört kaşık yoğurt veya içeceğiniz bir bardak ılık ıhlamur uykuya dalmanıza yardımcı olacaktır.
Tam derin uykuya geçecekken yaşadığım sıkıntı genelde dizlerimi karnıma çekmiş şekilde uyanıyorum.
Vücut uykuya dalınca bazı seyleri calismayi durduruyor. Uykuyu o yüzden bir nevi ölüme benzetirler.

Beyin bir nevi öldüğünü sanıyor ve savunma mekanizmasi gereği hamle yapiyor. iste o titreme, sarsilmanin sebebi bu.

Vücut her zaman yasamaya odakli. Nefesimizi tutsak ölmeyiz. Hemen kendini bayıltır vücut. Resetler, engel olur. Tabi ki istisnalar mevcuttur ama genel olarak boyle bir durum var.
Benim çok fazla oluyor bu sıralar. Geceleri güzel uykumdan ani bir sarsıntıyla uyanıyorum. Boşluğa mı düşüyorum bilmiyorum ama baya silkeleniyorum. Değişik bir duyguyu yaşıyorum o anda. Kalbim hızlanıyor falan. Sonra da tekrar uyumakta zorlanıyorum.
uyandığımda ayaklarımla yorganı havaya kaldırmış şekilde bulmama neden olan olay. hatırladıkça gülümsetir.
Kalbimi sıkıştıran olaydır. Genelde kahve içtikten sonra uyuyunca oluyor..
Çok garip bişey oluyo yattığın yerde sıçrayarak uyanıyosun.ama bence güzel be en azından bi ekşın oluyor.
Solunumunuz neredeyse duruyordu. Beyin sinirlere ufak bir elektrik gönderdi ve hayat normale döndü.

Olanlar tam olarak budur.

Allah à şükür.
açıklayamadığım olaydı. allah sizden razı olsun artık ne olduğunu anladım.
insanı yataktan zıplayarak uyandıran fantastik his.. sonrasında güzel hissettiriyor ama.
Sık sık yaşadığım, uyanıp baktığımda her defasında yatağın ortasında olduğumu görüp aslında düşüyor olmadığımı anlayınca ölesiye sövdüğüm histir.
dün bir kez daha yaşadım o hissi ve ayağımla duvara vole vurdum refleks ile...
olan serçe parmağa oldu...
ilginçtir o sıra ya bir merdiven başında bulunuyor ya yüksek bir yerden bakıyorsunuzdur ama bunun olma sebebi gördüğünüz rüya değil zira o görüntü bu hissin yaşandığı anda gözümüzün önüne gelir, heralde beyin buna uygun bir imgeyi o sıra flash gibi çakıyor kafayı yemeyelim diye.