bugün

tam uyuyacak iken boşluğa düşer gibi olurken birden bire küt diye uyanmak, hatta sıçrayarak uyanmak... ayda bir kere düzenli oluyor bana...
minibüste vuku bulduğunda herkesin içinden güldüğü insan olmaktır, zordur.
ya merdivenden düşülüyordur, ya asansörün halatı kopmuştur rüyada ya da ayağı kaymıştır insanın. genelde rüya eşliğinde olur. bir nevi rüyanın insana kayması.
astral seyahate inanan kesime göre; ruhun bedenden ayrılma evresinde gerçekleştiğine inanılan durum(muş). hayır ruh bedenden çıkınca geri nasıl giriyor onu anlayamadım ben.
eskiden insanları mağaralarda uyurken çiyan veya yılan sokmasına karşı tetikte tuttan bir irkilme şeklinin bugüne kadar getirdiğimiz bir mirasıymış.
Nefret edilesi bir durum. Yanındaki de "Ne oldu ne oldu" diye sayıklayınca kendimi mal gibi hissediyorum.
yorulmuş hatta artık bitmiş olduğunuzun belirtisidir. (bkz: arada fişi çekmek lazım)
kulakla ilgilidir. ani hareket değiştirme sonucu oluşan yorgunluk alemeti durum.
bilinçaltı ile de bağlantılı olabilir, sonrasında kısa süreli uyanma yaşanır. Tekrar uyumak için gerekli moda girilir.
kafanızın fazla dolu olmasıyla alakalı olandır.

(bkz: i m done)
(bkz: kick)
(bkz: inception)
nedenini bilmiyorum ama genelde taşa takılır ve düşerim o an uykumun içine sıçılır.. aile bireyleri genelde kaldırımdan düşermiş ben neden taşa takılıyorum? işte bunu araştırmak isterim..
(bkz: salıncakta sallanır gibi)
bu hissi oldum olası sevmişimdir. özgür hissettirdiğini düşündügüm, tam uçucakmışsın da yarım kalmış gibi tabi yarın kalması kötü olan his.
küçükken din kültürü hocamızın dediğine göre; uyurken ruhumuz gezinip geri döndüğünde hissettiğimiz durumdu. çocuk aklımızla inandırmıştı da cahil adam. sonradan bir doktordan dinlediğimde; beynin uyumakla uyanık kalmak arasında kaldığında hissedilen durum olduğunu öğrenmiştim.
insanı uykudan sıçratan tuhaf olaydır.
(#10561255)
rüyamda sırtımdan bıçak saplanması sonucu da yaşadığım sıçrama, irkilerek uyanma durumu.
Parasızlıktan kalitesizlikten kötü hayattan olur. uyanıkken poliyannacılık oynayabilirsiniz, uyurken bilinçaltından dışa vurur öyle.
sıçrayarak uyanmanıza neden olan olay.sanki birden yatağa düşmüşsünüz hissi yaratır. (bkz: astral seyahat)
yaşanan bu hadiseden sonra uykuya dalamama gibi bir ihtimali yaşamıyor olmam güzel tarafı.
metafizik bir olaydır yaşanır ama açıklanamaz .

inançsızlar daha çok korkar bu tip olaylardan .

hele tik tak sesi duymasınlar zamanın gectiğini hatırlamaları ayrı bir azaptır .

(bkz: tik tak tik tak)
işte bu durum rüyaya geçiş aşamasıymış,yani uykunun en derin anında yaşanan hadiseymiş.ama Hiçbir zaman da düşemez insan.tam düşme anında uyanıldığı için.hep merak ederim,acaba tam o anda uyanmasak acaba rüyanın devamında hangi olaylar yaşanır?
tamda benim kimselere anlatamadığım olay. ne tuhaf bir şeydir ki o sıçrayış insanı etkisinden uzun süre çıkaramıyor.
başka bir açıklanış şekliyse bilinçaltı ile alakalıdır. bahse göre küçüklüğünüzde düşmekten korktuğunuz yerler bu korkuyla birlikte bilinçaltınıza işler ve bilinçaltınızdaki bu görüntü ölene kadar sizle gelir. rüyanızda düşüp uyandığınız yer dikkat ettiyseniz hep aynıdır. ve biraz hatırlamaya çalıştığınızda bunun küçükken korktuğunuz o yer olduğunu göreceksiniz. *