bugün

(bkz: zeynep ergül sözleri)
Karnı tok, sırtı pektir.

Bir çok esnaf iflasın eşiğinde. Kapansan ne olacak ki, bu virusun yok olacağı yok..kapanmakla bir yere varılmadığı aşıkar.
Tam tersi her yer açılmalı. öLen ölsün, kalan kalsın..zaten eceli gelen ölecek. Ecel sadece coronadan gelmiyor.
aksine sadece karadenizde tam açılma istiyorum.
haklıdır. 2 ay dışarı çıkmazsa kimse ölmez. 2 ay dükkanınızı açmazsanız hayat devam eder. 2 ay kafeye restorana gitmezseniz sevgiliniz sizi terk etmez. bi yerinizde durun ibneler.
büyük devlette yaşadığını sanıyordur, kapatırsın, vatandaşın ihtiyacını karşılarsın. yoksa olmaz.
gerçek müslümandır.
Ramazanda kapanır Mayıs ayında turizm için açılır.
tesettüre girmek isteyen tiptir.
gerizekalıdır.
virüsün öldürme oranı %0.5den daha az rakamlara baktığımızda. Grip gibi yani.
bu tiplerin geneli faşisttir. kendisi asosyal diye herkesin asosyal olmasını ister.
gerçek bir pandemist olarak benim de karşı durduğum fikir. Tam kapanmayı deneyen ülkeleri de gördük. vaka sayıları hala yukarılarda.

önemli olan restoran ve kafeler, camiler ve düğün salonlarını kapatmak. Metro, tramvay girişlerini kısıtlı hale getirmek. HES kodu ile günde 2-3 defa avm'ye gidenleri engelleyebilmek. Bu tarz önlemler bence bir tık daha güvenli hale getirecek her şeyi.
Tam kapandın salgın kontrol altına alındı diyelim,açılınca ipini koparan kendini dışarı atacak yine virüs patlaması olacak.
geçen sene bu zamanlar yapılmış olsaydı hem ekonomik hem sağlık olarak bu kadar kayba uğramazdık. bu saatten sonra sikimde değil. yine de olsa faydalı olurdu.
Tuzu kuru olan tiptir.

Şimdi bu ülkede sigortasız yevmiye usulü çalışıp evine ekmek götüren binlerce insan var.

işsizlik olmuş sana zaten ebesinin nikahı, amele pazarı diye tabir edilen yerlerde insanlar ekmek kavgası içinde,

E malum devletimiz hükümetimiz de " tam kapanma alın size 1 aylık geçinilecek para veya yardım"

Demeyeceğine göre?

Tam kapanma covidden daha tehlikeli olur ülke insanları için.

Ya zenginsindir yada devlet memurusundur aydan aya çalışsan da çalışmasan da maaşın yatar, o zaman tam kapanma istersin tabi amk.
Türkiye’ nin ekonomisini almanya’ nın ekonomisi ile aynı zanneden tiptir. Hatalıdır.
bedelini bir şekilde ödeyecekler. bu ülkede çok pembe göt zamanla kahverengiye dönüştü.
Zengin p☆çtir.

Kimse kusura bakmasın yani.
Kısa bir tatile ihtiyacı olan ve yıllık iznini bile kullanamayan çalışandır. Esasen kendi dışında kimse de umrunda değildir. Hükümet sevdalılarını düşünmeyi de bırakalı çok oldu.
fabrikaların kapanmadığını acı bir şekilde öğrenindikten sonra, ben de istemiyorum artık kanka.

herkes menfaati için yaşıyor, bana kızmayın lütfen.

ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. kalın sağlıcakla.
iyi günlerinin tadını çıkarsınlar. zamanı gelince bedel ödeyecekler.
insanların ne yapacağını nasıl gecincegini dusunmeyen tiptir.
Böyle insalar yarını düşünmezler genelde baba parası yeyip yoksulun halinden anlamaz ar ama parti yapıp keyif yaparlar.
Tam kapanma değil ki.isciler yine fabrikalara gidecekler,toplu taşıma kullanacaklar.eger 128 milyar buharlasmasaydi,o parayla herkese maddi destek sağlanırdı ve korona illetinden kurtulurduk.
Bakanlar da maaş almasın kapanmayı öyle kabul ediyorum.
Herhangi bir OHAL ilanı yokken,
temel hak ve özgürlükler yasa dışında sınırlandırılamaz. Yapılan şeyin kanunen tek bir adı var,
ev hapsi.
Tam kapanma değil de tam kapatma oldu bu.saçma sapan işlerin yapıldığı bi ülkede tımarhanede yaşıyor gibiyiz.