bugün

taksiden beleş yararlanma taktiğidir. her zaman tutmaz ancak.

olay basit.

önce bol bir elbise bulunur. mümkünse çuval tarzı bir şey. ardından taksiye binilir ve sakin bir sesle ''ben mesihim evladım'' denerek gidilecek yer söylenir.
yolculuğun başlamadan bitmesine sebebiyet verebilecek eylemdir.
akabinde taksi havalanırsa on numara haraket olur.
ben tanrıyım, böyle bir mesih göndermedim tarzında tanıdık bir cevap duymaya sebebiyet verebilecek cümledir.
üç kuruşluk yol parası için ağır bir girişle allahın selamını veren insanoğlu için basit cümle kurmaktır.
"çarmıhın nerde senin, bırak olum bu işleri, hadi belediye otobüsüne bakiim" yanıtı alınabilir.
taksici beyoğlu'da bir durakta çalışıyorsa günde rahat 4-5 tane mesih, pilot, leyla, mecnun vb. yüksek kafalı yolcu biniyordur arabasına.
makul bir şoförse kenarda durup "hadi kardeşim, işimiz var.." deyip indirir sözkonusu peygamberi.
ha, trafikten bunalmış bir şoföre denk gelirseniz allah gönderdi demez, koltuğun altından haydarı çekip dalabilir.
lisın tu mi, ver is dı taksi metır ? ay em goying tu ortaköy.

(bkz: mehmet ali ağca ingilizcesi)
- ben mesihim!
- nereden gideyim abi? yan yol daha boştur şimdi.*
taksici: hangi kanala abi
mesihcik: show tv
taksici: sabah bi tane bıraktım be abi, ekmek cıkmaz
mesihcik: has..tr
taksici: flash'a bırakayım ben seni abi, hem gitmişken yalçın abide stres atarsın, gergin gördüm seni
Yeter ulan, herkes mesih lafını işitip, ta ebeye kadar sövülüp, bir de babayı alma durumuna neden olabilir.
Bkz : Bahtsız bedevi şansını fazla zorlarsa.
taksicinin en yakın kiliseye yol almasıyla sonuçlanacak eylemdir.
" onu bırakta nereye gidiyoruz. " cevabını alacak insandır.

(bkz: ekmek parası)
havaş otobüslerine doğru gidyorsanız tam güzel olur.
"adam uçmuş, zaten yakında da gerçekten uçacak" diye
-ben mesihim gazla!
+isa?
-tam üstüne bastın yiğenim...
+abi şimdi kıyamet mi kopacak?
-öyle diyolllaa...
+abi sen türk müydün aynı bizim gibi konuşuyosun!?
-yoluna baksana bilader!
+bak yine!