bugün

Birinci Dünya Savaşında Fransa
ülkedeki tüm taksileri devraldı
ve askerler cepheye bu
taksilerle taşındı.
Ülkesinde Film yapması yasaklanan iranlı rejisör cafer Panahi gizlice çekip Berlin film festivaline gönderdiği Taksi isimli film. Jüri
filmi 1 liğe layık gördü.
(bkz: yolcu)

https://www.youtube.com/watch?v=gJufz4nh338
nedense hiç bozuk paraları olmaz bunların.
3 4 kişi binilmiş ise parayı ödeyecek olanın ön koltuğa oturduğu taşıma aracı.
(bkz: fake taxi)
uçağın hangar-apron-pist başı arasında kendi gücü ile düşük hızda hareket etmesi.

(bkz: taksi yapmak)
Taksiye binip gittigim en uzun mesafe en yakin metrobus istasyonu oldugu icin bana gore olmayan ulasim araci.

O da acil isim varsa. Siz mi zenginsiniz ben mi fakirim anlamadim ama parayi bulunca hey taksi deyip iki uc metrobus istasyonu sonra inmeyi dusunuyorum. Du bakalim.
Birinci Dünya Savaşında Fransa ülkedeki tüm taksileri devraldı ve askerler cepheye bu taksilerle taşındı.
hani hepimiz fakirdik lan? meğerse herkes taksi, uber kullanıyormuş. sizleri toplu taşıma yoldaşı sanıyordum. çok kırgınım, üzgünüm, bitkinim.
otobüskolik olarak uberi destekliyorum. hiçbir alanda kimse tekelleşmemeli. işleri karıştıracak birileri mutlaka olmalı. bu, tüketicinin yararına bir durum olur.
istanbul kart zorunluluğu olacakmış. abi paranın üstü yok yavşaklığı son buluyor.
yonca evcimik'in ilk albümünün hatırladığım kadarıyla 2. sıradaki parçası.
Eğer şehri bilmiyorsanız size kazık atacak meslek grubudur şehri gezdirir. Bu yüzden uber.
görsel
indi bindi 15 tl, taksicinin kısa mesafe tribini, suratsızlığını çekmek de işin cabası.
Bu yüzden korsan taksi bile daha çekici geliyor.
taksicilerin kullandığı araç.
sarıdır.
bak sen şu işe. insan gerçekten hayret ediyor.
para ister.
sürülen kara aracıdır.
(bkz: taxi)
Doymayan esnaf.
türkiyedede bulunur.
sadece türkiyede bulunmaz.