bugün

kopya çekme yeteneklerine güvenen kişinin yapacağı iştir.
sınava son gün kala çalışmaya çalışmak.ve sonrasında vizenin bitarafa girmesi.
lise sıralarındaki öğrencilerin %90 ının sahip olduğu alışkanlık.
eğer yarın gireceğiniz sınavı kurtarabileceğiniz ikinci veyahut herhangi bir joker sınavınız yoksa, asla denenmesi gereken yöntem. çünkü ders çalışırken durmadan ''yarın bu sınavdan iyi not alamazsam siki tuttum'' düşüncesi beyninize işlenir ve okuduğunuzu anlamama gibi dertlere yok açar, tedirgin olmaktan derse konsantre olamazsınız.

illa bu yöntemi deneyecekseniz, bu dersi sonradan halledebileceğiniz başka sınavlar olmalı ki, son gün fazla tedirgin olmadan rahat çalışabilirsiniz.

eğer sınava en az 2-3 süre kalmışsa, sanki yarın sınav olacakmışsınız gibi çalışmanız size daha çok kolaylık sağlayacaktır. hem yarın sınav olmayacağınızın bilincinde olup rahat olursunuz hemde sınav yarın olacakmış gibi harıl harıl çalışmak size bonus kazandırır.

tabi yukarıda dediklerim sözel dersler için geçerlidir, sayısal derslerde siki tutma olasılığı çok yüksektir.
mimarlık okudum...
* *
ama bu bölümün bir getirisidir ki, son ana kadar çizeceğiniz birşeyler olur. mutlaka eksiktir bişeyler. bu sebeplede bu huy adeta kanınıza işler. hatta sınava 3 gün olması o sınava daha çok varmış havası estirir. gerçekler öyle değildir.
''yatcaz kalkcaz... yatcaz kalkcaz...yatcaz kalkcaz...'' ve sınav vakti gelecektir...
işte bu süreç sonunda s.çtın demek olacaktır.

çalışmak bir anlık bir eylem değil, çalışmak bir süreçtir. ve sen bir derse çalışıyorsan, sınav tarihi durduk yere üç gün geriye de çekilse, sen o sınavı az çok başaracak performansa sahipsin demektir.

bu başlığa niye entry yazıyorum...
çünkü, şu anda sınavıma 2 gün var ve yusuf yusuf durumdayım...

korkuyorum sözlük, yine sona bıraktığım için...
eğri oturup doğru konuşmak lazım, çoğu sınav için yaptığım şeydir. çoğunlukla yeterli de olur.
yumurtanın kapıya dayanmasını beklemekten başka birşey değildir.sonucunda başarısız olunsa dahi vazgeçilemeyen bir alışkanlık.
ülkemiz öğrencilerinin % 90'nın uyguladığı sistemdir. nasıl olsa ezberci eğitim sistemi aq son gün ezberle sınavdan sonra unut.
kısa süreli belleğe kaydedilen, zaten yarım yamalak olan bilginin -ilgini çekmeyen birinin ilk kez duyduğun ismi gibi- sınav sonrası hemen kaybolmasıdır.
bütün hayatım boyunca yaptığım ve son derece de başarılı olmuş çalışma taktiğidir. lakin üniversitede işe yaramadığı fikrindeyim.
(bkz: bir sonraki dönem günü gününe çalışacağım)
öğrenci olmanın özelliklerindendir.
5 ay önce de başlasanız değil mi ki son gün yusuflayacaksınız; öyleyse en mantıklı olandır.
sınava son saatte çalışmaktan daha yararlı olan eylem.
eğer bir gün çalıştım 90 aldım denmeyecekse mantıklı olabilecek çalışmadır.
eğer sayısal öğrencşisi ise şansı biraz daha yüksektir ; ezberleyeceği paragraflar sayfalar yoktur.
yumurtanın tavuğun götüne gelmesiyle eş değerdir.
(bkz: şu entryide gireyim sonra çalışırım)
sigorta sınavıma sınavdan iki buçuk saat önce çalışmaya başladım.
bayaa korkmuştum ama değmedi.
80 falan bekliyorum.
ezber dersi ya ondan...
yapılabilecek en kötü davranış. aynı zamanda terkedilmesi de bir o kadar zordur. gezip tozmaktan, bilgisayar başında saatlerce vakit harcamaktan çalışmaya zaman bulamayan öğrencinin yapabileceği aktivite. genelde kritik notlarda kalınır ama bazen çok iyi notlarda alınabilir.* öğrencilerin üniversite sınavlarında da yapmaması gereken bir olaydır ki günümüzde yapan çoktur.

(bkz: türkiye de öğrenci olmak)
zekam açılıyor resmen yok böyle şey...normalde olsa asla kafa yormam ama son gece candır o!
(bkz: 1 günde müfredatı sökmek)
(bkz: ders kitabını bir günde hatim etmek)
sınavlaın olmazsa olmazıdır.
çalışması gerektiği geç aklına düşmüş tipik öğrencidir.
aşağıdaki video da canlandırılan durumdur.
http://www.facebook.com/v...184328029371&comments
güncel Önemli Başlıklar