bugün

bunu yapan insan kazandığı üniversiteyi facebook durumundan belirtmiştir kocaman harflerle. hepsi değil tabi. benim gördüklerim.

edit: genç üniversiteliler rahatsız. git vizene çalış fghljkfg.
üniversite okuyup "3.cü" * yazmaktan iyidir.*

edit: arkadaş hatasını düzeltmiş.
bu arada edit, düzenleme anlamına geliyor yazar kardeş, bilmezsin diye şey ettim.*
ben üniversiteliyim diye bağırmak.
üniversite 1. sınıfta olup, kendinden başka kimsenin vize sözcüğü yerine arasınav sözcüğünü kullanmadığını görünce, "ulan çömezlik ediyorum galiba" deyip, garipliğin kendinde olduğunu sanaraktan, vizeler başladı, vizeye çalışıyorum, yaa bu vizeler deldi geçti, gibisinden cümleler içinde, ben ve benim gibi arkadaşlarım tarafından bilhassa kullanılmasıdır.
birinci sınıf öğrencilerinden bunu yapanlar vardır. vize deyince bok var evet. neyse ama elemanımız 3 veya 4. sınıf ise ve sürekli vize/final diyorsa onun ağzı alışmıştır efendim o yüzden.
üniversitelinin eylemidir. vize yerine mid-term de diyebilir.
bende üniversite okudummmm ben de üniversite meeezunuyüm (bkz: burhan altıntop)durumudur.
Edit:edit
arasınav, yılsonu sınavı diyebilir.
bunu içmeden uçamıyorum yavv diyen tipdir. evet diyorum götümde kalkmıyor değil yani. *
mekteplerde talebelerin yaptığı büyük bir kusurdur. velev ki bunu yapanlar zinhar cezalandırılmalı. birkaç müstesnaya bile müsaade edilmemelidir. imtihan dururken sınava, vizeye ne hacet?
liseli serzenişidir. yanlıştır. isteyen istediğini söyleyebilir.
Kimse kusura bakmasın, göte göt demektir. Sizi bilmem ama ben vize diyorum. Bunu problem eden kişinin biryerde kuyruk acısı vardır. Ne oldu kuzum almadılar mi seni kampüse?
artık liseli değilde üniversiteliyim demenin başka bi yoludur.
üniversiteyi araç değil amaç olarak görenlerin basit söylemidir efendim.
sosyolog kesilmişlerin vize demenin tek amacı hava atmakmış gibi algıladığı eylemdir. allah'ın vizesi işte, herkes öyle diyor; götünüze batan ne?
üniversiteliyim'i üzerine basa basa -ki örtülü yaptığını düşünüyor-söyleme tekniği. her köye üniversite açılmış neyin derdindesin.
Üniversiteli söylemi. Eziklenmenin anlamı yok.
Normal olan eylemdir, Ne desin adam vize var Final var oranları farklı vize nin yüzdesi daha düşüktür ikiside aynı oranda etki etse lise deki gibi sınav der liseli.
Üniversitelinin belki de en çabuk uyum sağladığı olaydır. 3 ay öncesine kadar yazlılar noldu, ne zaman açıklanır diye geçen mevzular 3 ay sonra vizeler kasımın ilk haftasıymış halini alır.
bende lisede iken sorumluluğa kaldığımda büte kaldım diyordum. *
hayır vizede bir baraj olsa da altında kalanlar finale alınmasa vize denilmesini anlarım. ne kadar düşük alırsan al finale girebiliyorsun.
Vize: final sınavına girilmesi için zorunlu olan sınav.
final: dersi vermek için zorunlu olan sınav.

"vize" alamazsan finale giremezsin.

Sonuç olarak ikisi de sınavdır, bu konuyu açanın da üniversite ile alakası yoktur.
odtülüler vizeye de midterm der. siz artistlik görmemişiniz daha *
bir final yerine vize kullanmak değildir.
dersin adını ingilizce söylemek kadar çakallık barındıran eylemdir. dersin ve bölümün ingilizce olduğunun üstüne vurgu yapmaktır buradaki amaç. evet ben de yapıyorum arada... yok lan genelde...