bugün

genelde hemcinslerimde rastlanan bir durumdur. nitekim büyük üstad -ahmet haşim'in- bir sözü vardır.
''aşk, yüz bulmayan adamdır.'' karşı cins tarafından talep görmeyen insan, 10 15 kere aşık olabilir. yolda yürürken, otobüste, okulda. doğru mudur? düşünülür. tartışılır.
canım sıkıldıkça aşık olabiliyorum burcumun özelliğide etkin galiba bu durumda.
Ya abazasın ışte amk. Suna aşk deyip durma.
Aslında metrobüssündür haberin yoktur. Herkes bir durakta inecektir. Ama sen şöförü görmezsin.
ya dengesizsinizdir ya ergensinizdir.
Sürekli bir aşkı ancak yaratıya olan aşkta görürsün. O tip bir aşkta o hep yanındadır ama hiç ulaşamazsın.
aşkı çiçek böcek meme sananların sanrısı.
öyle bir şey yoktur , sadece sanmaktır.
hı aşk evet , evet. (bkz: abaza mod on)
aynı kadınsa olunabiliyor. her sabah yeniden aşık oluyorsun. melankoliklik değil gençler aşk farklı bir kafa. uyyon uyanıyon yeniden aşık oluyon.
Surekli aşık olmamaktır. Bu sürekli birilerinden hoşlanmaktır aslında. Ayran gönüllü dedigimiz durum. Ask devamli farkli kisilere olmaz, tek kisiye devamli olur *
sürekli birilerinden hoşlanmayı aşk sanmaktır. bir insanda kendimize yakın bulduğumuz bir duyguyu gördüğümüz - hissettiğimiz an bize en çok benzeyeni bulmuş gibi hissederiz. o yönüne aşık oluruz.

'' beğendiğiniz bedenlere, hayalinizdeki ruhları koyup, aşk sanıyorsunuz. ''

william shakespeare
hoşlanmak ve aşık olmanın farkı burda devreye giriyor. sürekli aşık olmak imkansız gibidir ama her gördüğün güzel kızdan hoşlanabilirsin. mesela kendimden örnek olarak; yaklaşık 10-15 kişiden hoşlanmışımdır ama en fazla 3 tanesine aşıktım.
(bkz: ayran gönüllü)
"kızışmışın sen elleem her kıpırtıyı aşk sanıyon"
Aşk değildir. Hoşlanmak defalarca olur ama aşkın ikincisi bile zor bulunur. Her hoşlanmayı aşk sanan insanın durumu da kötüdür.

Eğer tipi de varsa:

(bkz: gömlek değiştirir gibi sevgili değiştirmek)
böyle insanların ilk kadın ya da ilk erkek (anne- baba) profilinde bir bozukluk olduğu için o boşluğu başka kadın/ erkekle doldurmaya çalışır genelde. ihtiyaç duyduğu sevgi ve ilgiyi başkalarında arar. anlık mutlu olur. sonra başka bir mutluluk. aile yapımızdaki bozuklukların sonucudur.
eski sevgilinin durumu.

adamın o yaşa kadar kimseyle ilişiği yoktu. sanırım kalbinin bekaretini bozdum..
ayran gönüllüsün demektir..
yavşaklık. aşk lafını ağzından düşürmeyen, öldüm bittim aşk acısı çekiyorum tavırlı ve de ilişkisi biten bazı insanların ooohhh siklemiyorum izlenimi yaratmaları yüzünden tiksinilen aşk kelimesinin laçkalaşmış hali.
(bkz: berkecanların genel özellikleri)
Ask surekli olmaz. Sen sadece asik oldugunu sanarsin. Asil olan tek asktir. Bir kere sevmez insan ama bir kere asik olur.
dış güzelliğe bağlı insanların başına gelendir. oysa aşk kara kaşa kara göze vurulmaktan öte bir şeydir. sürekliliği olur ama sürekli değişkenliği olmaz.
sevicilik hali.. bence mümkün değildir.
Malesef biraz da iradesiz insanların özellğidir.