bugün

şöyle bir şeydir; "Hawking denilen adam kendi kendine mi oldu"

eski diyanet işleri başkanı süleyman ateş hoca stephen hawking'in "tanrı olmayabilir" demesinden sonra hawking'e tokat gibi bir cevap vermiş cidden. gerçekten bu cevaptan sonra hawking'in halen kara deliklerle uğraşmaya devam edip etmeyeceğini merak ediyorum. akıl dolu bir cevap, tek bir hareketle hawking ne olduğunu şaşırmıştır.. sen çok yaşa süleyman hoca..

http://www.radikal.com.tr...010&ArticleID=1017242
Tanrının bu kadar alınmadığı lafa Süleyman Ateş'in çok alındığını gösteren cevap.

Arkadaş bırakın bu, dinin tapusu sizdeymiş gibi davranmayı yahu. Hawking'in Allah'a bi yanlışı olduysa, allah da varsa cezasını keser. Sen ne atılıyon heman. Bi otur soluklan ya.

Sen hikayelerini anlat: sonra peygamber de geyiğe dedi ki felan diye. Onların alıcısı daha fazla.
bu cevaptan sonra hawking insanlığa küsüp evine kapandı diye rivayet var.
(bkz: hawking akıllı olsun akıllı)
(bkz: cevab veremedi)
süleyman ateş adlı tanımadığım insanın kendini dahi sanması sonucu ortaya çıkan(sı.an) cevap...
süleyman ateş ateş olsa cürmü kadar yer yakar. hawking'e tokat gibi cevap verme lüksü de yoktur. zira dünyanın en iyi astrofizikçisidir hawking. iqsu atatürk'ten bile yüksek olan dahidir. çağdaş newton'dur.
--spoiler--
süleyman ateş ateş olsa cürmü kadar yer yakar.
--spoiler--
ama yine de hawking kuşkularında haksızdır...

edit: hawking'in kuşkuları değil, bilgileri değerlidir...
yapma süleyman, yapma..

http://galeri.uludagsozlu...zl%C3%BCk-capsleri-17090/
bu cevaptan sonra hawking intihara teşebbüs etmek istemiş lakin fiziksel engelleri* nedeniyle kendini öldürememiştir.

böyle mantıksız kişileri önemli mevkilere getirenlerde de var şimdi mantıksızlık, geri zekalılık.

neymiş "hawking denilen adam kendi kendine mi oldu?" demiş. ulan mantıksız neden-sonuç ilişkisine dayalı bir yaşama sahiptir dünya. bir şey oluyorsa, onun da bir sebebi vardır. nitekim hawking'te dünyanın yaratılışında allah'ın bir katkısı derken veya buna benzer bir şeyi kastederken adam demiş ki: "dünyanın oluşumundaki etken yer çekimi olmuştur. bu yapıya bundan sahiptir. bu durumda da yaratıcıya ihtiyaç yoktur." bak adam ne diyor? "yerçekimi sebebiyle yaratıcıya gerek yoktur." diyor değil mi? sebebini belirtmiş. yani bu durumda hawking ve diğer insanlarda belki evrimleşerek bu hale gelmiştir. bak sen evrimini tamamlayamamışsın saçmalıyorsun mesela. sinirlenmeyeyim diyorum da mantıksızlığınız, cahilliğiniz yokmuş gibi bir de bu at gözlüğüyle olayları değerlendirmeniz yok mu? ne desek az!
stephan hawking gerizekalı değildir, ayrıca düşünce özgürlüğü diye birşey vardır ki zaten ismini dahi şimdi duyduğum süleyman ateş beylerin söylediği tokat gibi cevabın * onu çokta derinden etkilediğini sanmıyorum. herkes seviyesine göre konuşmalıdır.
süleyman ateş ne tarafıyla hawkinge cevap verebilir acaba?" şeklindeki soruyu akıllara getirir.
o halde tokat gibi cevaba hawkingden önce cevap veriyoruz : (bkz: bsg çay demle)
SÜBHANALLAH kardeş ibretlik bir paylaşım.

http://galeri.uludagsozlu...okat-gibi-cevap_36427.gif

(bkz: şimdi hawking düşünsün)

(bkz: ağlama hawking)
deyim yerindeyse hawking'in götünden kan almıştır süleyman reis.
(bkz: vurmayın hocam hawking öldü)

kişisel bir fikrim var; ilahiyat fakültelerinde öğrencilere fen bilimleri de öğretseler, yüzeysel değil uygulamalı falan. yani her din adamı bilim insanı olabilse. sanırım ateist-teist çatışması çok daha seviyeli bir şekilde devam eder. biter demiyorum devam eder.
Olum şimdi o adam o haliyle kafayı o kadar kullanıp kitaplar yazıyor. Sen bu halinle yazılan kitaplar üzerinden kafa yapıyosun.
(bkz: fark)
bir düz mantık vakasıdır.
süleyman uludağ' ın cevap vermesi tercih edilmelidir. süleyman ateş' in çapı yetersizdir bu konularda.
tamam adam mal bi tespit yapmış ama böyle de ayar verilmez ki kardeşim dedirten olay. 'sen kendi kendine mi oldun' ne amk ilkokulda mıyız. neyse neyse tebrikler süleyman aga * hawking'e bi inme daha yaşattın, olayı hala an be an takip etmekte kendisi.
(bkz: adam lafı koymuş beyler).
(bkz: bundan sonra hawking düşünsün).
cevap o kadar sert olmuş ki, adam tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş cevaptan sonra.
hani bunu cidden ayar sanan adamlar var ya, neyse lan ben bir şey demiyorum.
komik bir cevap olmuş. hawking gibi adama ettiğin lafa bak.

(bkz: bak ben bunu düşünmemiştim)
yarıldım lan yok böyle bişey *
(bkz: vay anam neler dönmüş serhat ya)

ve süleyman lafım sana :

(bkz: bsgçk sonra da bi güzel hüplet)*
tokatın anlamını yeniden sorgulatır insana.
söyle o hawking denen adama çıkışta beklesin beni.