bugün

Er ya da hatun yazar ya da çaylak kişinin sözlüğe girme nedenleridir. Tanım tam olmadı ama idare ediverin işte. Hepimizin en büyük ve ortak nedeni kafa dağıtmaktır. Kendimizi kötü hissettiğimiz zamanlarda başka konularla ilgilenerek morali düzeltmeye çalışmaktır. Ama son zamanlarda ne yazık ki daha da daralıyor insan.
kişiden kişiye değişir.

(bkz: abazan olmak)
(bkz: pkk yanlısı olmak)
(bkz: laik olmak)
(bkz: yobaz olmak)
(bkz: fenerbahçeli olmak)
(bkz: galatasaraylı olmak)
(bkz: beşiktaşlı olmak)
deli olmak

edit: bu $artlar altında yazmaya veyahut okumaya çalı$ana ben deli derim arkada$. troll ahırına döndü buralar.
(bkz: boş olmak)
(bkz: boşalmak)
en büyük neden gülme ihtiyacıdır.
konusulamadigi o an,yazmaya karar vermek.
can sıkıntısı, gülme ihtiyacı, sıkıntı yüzünden intihar etmemek için gülmek istemek.
saçma sapan başlık okumak ve açmak. çok istekliyim bu konuda.
en önemli neden kaçmak ve uyuşmak, bazende gülümsemek için girilir sözlüğe.
alışkanlık.
(bkz: sıkıntı)
can sıkıntısı, yalnızlık, bağımlılık, aptallık.
can sıkıntısı.

kesinlikle sıkılıyorum, çok sıkılıyorum, hep sıkılıyorum.
Can sıkıntısı, bazen can sıkıntısı, arada can sıkıntısı, can sıkıntısı ve can sıkıntısı.
vatan kurtarmak.
Çişimi oyalıyorum.
Soonlight monata ve olive oyl.

Onlar olmasa cidden şu sözlük çekilmez.
thy thy thy
arkadaşlık ve dostluk ilişkilerinde her zaman sizin konusmak istediğiniz konular konusulmaz. arkadaş çevrenizdeki insanlar, sizin ilgili oldugunuz konular hakkında fikir teattisinde ve munazaralarda bulunabilecek kadar donanımlı olmayabilirler. bilakis, sizin ilginç bulduklarınızı anlamsız, üzerinde düşündüklerinizi düşünmeye değmez görebilirler. aslında eğer ilgilendiğiniz ve sizi meşgul eden konuların hemen görünen uygulanablir anlamlarıı yoksa bu sık sık da yaşanır. insanların çoğu pratik ya da pratikliği çabucak anlaşılabilen bilgilerden hoşlanıyorlar. hemen herkes geçen haftasonu tanıştığınız genç bir kadınla başınızdan geçenleri ilgiyle dinleyecektir lakin mesela zamanın ne oldugu konusunda konusmak isterseniz fazla dinleyici bulamazsınız. olsa da bulsanız bile onlarda muhtemelen sadece size katılacaklar, sizinle tartışmayacaklardır.

sözlük bir beyin boşaltma sitesi. eli mahkum bir dinleyici. ne yazarsak yazalım kurallara uydugumuz sürece bizi dinliyor. çok güzel bir kitap okuduğumuzda(milenayla ilgili acilan baslikta mesela askm bana miledan mektuplar okusana diyen sevgiliyle alakali bisiler yazmstm) ya da şahane bir film seyrettiğimizde bu bir dizide olabilr
Mesela dexter^e benden baska kimse izlemz diordum yada shameles
breking bad de olabilr

kafamızın içerisinde dolanan fikirleri bir yerle yazma, canlanan düşünceleri seslendirme ihtiyacı duyarız. burası bunun için biçilmiş kaftandır Dogrumu ? ....
sıkıntıdan.
Bir nebze olsun gülmek için. Kafa dagitmak icin, ve tabii en önemlisi saçmalamak için.
okumak, yazmak, vakit geçirmek.
Can sıkıntısı.
Aşkımı haykırmak.

-Seviyorum
+kimi ?
-seni
belki 2 kelime bi şey öğrenirim diyedir.
arkadaşlar ekşi sözlüğe girerken ben de burda tatmin oluyorum. şu an tek amacım bu. çünkü ekşinin o çaylak sırasında beklemeyi gözüm yemiyor. bizden geçti. ama gençler siz yılmayın, uğraşın, yapabilirsiniz belki bir gün uslu bir yazar olursanız. *