bugün

acun ilicali'nin bir roportajda ki deyisi :

*iınternetteki sözlüklerde sizin için hiç iyi şeyler yazmıyorlar, bunu biliyor musunuz?

- Biliyorum... Ben reytingimi oraya yazı yazan bazı zavallıların yazdıklarıyla ölçüyorum. Ne kadar entry olursa, ben o gece programın reytingini iyi-kötü anlarım.

haklidir aslin da bazi zavallilar ne yazik ki sözlüklerimizi kusatmak da... fakat olmamis be acun yakismamis sana "zavallilar" siniflandirmasi,ne kadar hakli olabilsen de "tesekkur"le kapatabilirdin olayi.
acun ılıcalının sözlüklerdeki entry lerden ters simetri istatistiği metodu ile reytingini pozitif yönde ölçebildiği bir toplumda sanal ortam; erojen bölge atışmalarında oldukça ilerlemiş olsa gerektir diye düşünmemize neden olacak saçma durumdur.

(bkz: büyük türk düşünürü acun ılıcalı)
Türkçeden bihaber olanlardır.
ayar vermeye çalışırken karpuz yiyenlerdir.
fikir kisiri insanlardir. Sol tarafa bakiyorum, ya kürtler, ya gote bacaga giren objeler, efendime soyleyeyim abuk subuk ergen fantezileri, rte kufurleri yani hep ayni terane, ayni konular. ulan konusacak baska konunuz mu yok, verecek bir bilginiz olsun, su sozluge yazdiginizi okudugumuzda bir aydinlanma olsun ufacik bile olsa. ama yok... yok arkadas. meşe gelmiş, gürgen gidecek.
şapur şupur karpuz yiyenlere ayar olanlardır.
bir nevi yeni-sömürgecilerdir.
''geçici zavallılık'' kontenjanında olup, ''acun ılıcalı'' hakkında olumlu bir kaç entry girmekle ''zavallı olmayanlar'' sınıfına geçiş yapacak olan yazarlardır. ''yaptığı programları öven, avantadan ülke ülke gezip elde ettiği deneyimlerden ve hatırlardan dem vurduğu stand-up gösterinde alkış tutan ve çuvalla para dağıtıp milleti lüzumsuz bir hırs manyağına çeviren yönüne prim veren'' bir yaklaşım, zavallı olmaktan sıyrılmak için yeterlidir; şimdilik tabii!
Bir şekilde doğru yerlerde bulunup doğru insanlarla tanışmış, Allah'ın yürü ya kulum dediği Acun ılıcalı adlı showman'in bir gazetede kendisiyle yapılan röportajından bir alıntıdır. Söz konusu gazete kendisinden televizyonun dahi çocuğu olarak bahsetmiştir. Peki nedir Acun Ilıcalı'yı dahi yapan? Kendisini ilk tanıdığımda, elinde mikrofonuyla, yerinde duramaz bir şekilde ordan oraya zıplar, birbirinden güzel sahillerde, bir o kadar güzel kızlara sorular sorar, kamerası ise o kızları şöle bir baştan aşağı gösterirdi. Sabahın alacakaranlığında, o soğuk buz gibi duraklarda otobüs bekleyip,tıkış pıkış işe gidip gelen, akşama kadar üç kuruş maaşa çalışıp gece bin bir zahmetle eve kendini atan, televizyon karşısına oturup bir yandan mandalinasını soyarken, öte yandan televizyona bakan bitkin adam, Acun'un o güzelim sahillerde, taş gibi kızlarla yaptığı röportajları bin bir iç çekişle izlerdi. Sonra Acun efendi işleri büyüttü kutulu mutulu yarışmalar falan yapmaya başladı. Gitti, halkın beğenip sevdiği, çeşitli renklerde ve boyutlarda amerikalı bıcır bıcır şarkıcıları, sonra Türkiye'de milletin deli gibi sevdiği komedyenleri getirdi yarışmasına. Halk yine seyretti Acun'u. Şimdilerde kendisi neler yapıyor bilmiyorum, uzaklarda olduğum için. Ama kendisine dahilik sıfatını yakıştırıcak işler yapıyordur büyük ihtimalle. Kendisine burdan en derin hislerimle şu ünlü deyişi gönderip selam ediyorum:" Büyüklenme padişahım, senden büyük Allah var". Ah bir de unutmadan, gazetede kendisi hakkında denilmiş ki:Geçen yıl sanatçılar arasında en çok vergi verenler listesinde ikinciydi.Kendisini bu konuda tebrik etmekle beraber, aldığı sanatçılık sıfatını layıkıyla taşımasını diliyorum. Zira yüzlerce yıl sonra yeni nesiller,Acun'un yarattığı eserleri seyredip onun sanatçılığından övgüyle bahsedeceklerdir. Bu konuda çok inançlıyım. Evrim tersine gittiğine göre, böyle bir şeyin olması gayet mümkündür.
bu kategoride en başta sevgili muhtarımız zall gelir. daha sonra köy encümeni olarak ben ve bir kaç arkadaşım bu köye bağlıyız. köyümüz bayburt'un doğusunda yaklaşık bir 40 km sonra yol sapağından 10 km ötededir. bir gün yolunuz "zaval" köyüne düşerse sözlükteki zavallılar sizleri konuk etmekten çok memnun olacaktır. acun oğlum sende gel soğuk bi ayranımızı iç.
herkesin başına bir gün bir zeval gelebilir o yüzden bu tanımlamayı yapan kişi de potansiyel bir "zavallı" dır.
(bkz: biri beni mi çağırdı) çok zavallıyım sözlük. *
acun'un parası olması, ticari başarı kazanması onu zeki mi yapar?

bu ülkede oluşan bir boşluğu şansı itibariyle doldurması mıdır onu zavallılıktan kurtaran?

sanmıyorum. fırsatlar ülkesinde fırsatı değerlendiren birisin ve herkes farkında, parasının arkasında saklanan bir zavallı olduğunun. reyting senin değil bu arada, biz yarışmacıları izliyoruz.

burcu esmersoy göreceğiz diye deli oluyor millet, acun diye değil.