bugün

beklediğim en son kişi bu başlığı açmış. ilginç.
görsel
doğru bir tespit. ben de aynı tür duygular besliyorum sözlüğe karşı. çok değil henüz iki üç sene öncesine kadar burası kaliteli bir yerdi. güzel entryler, kaliteli paylaşımlar olurdu. her şeyden önce entryler okunurdu.

son durumda ise emek harcanıp yazılan kaliteli başlıkların sol frameden akıp gittiğine, oylanmadığına, hatta hiç okunmadığına şahit oluyorum. bu durum, komik olduğunu düşünen, yaratıcılıktan, ironiden, kaliteden uzak trollerin çoğalmasıyla ilgili. tabi bunlara pirim verip gaza getiren aynı zihniyettiki guruhu da yabana atmamak lazım.

yönetici kardeş, bu arkadaşlar neden silinmiyor? türkçe imla ve kurallarına uymayan, sözlük kurallarını s*kine takmayan adamlar nasıl hala sözlükte fink atabiliyor?

buna birileri artık dur desin lütfen. abartmıyorum random olarak okuduğum 10 entryden 8' i çöp. bu arkadaşların diğer entrylerine bakıyorum ve hepsinin aynı kalitede olduğunu görüyorum.

diyelim adamı çaylak yaptın, sonra ceza süresi doldu. baktın yine aynı kalitesizliğine devam ediyor sil artık di mi? neyi bekliyorsun daha?
insan, utandığı hiçbir şeyi yapmamalı...
insana yakışan da budur.
para için körpe bedenimi ucuza satıyor, yeteri kadar kazanmadığım için lokanta çöplerinden sokak hayvanlarının rızkını da çalıyorum, kırk yılda bir kazara dondurma falan alıp fakir çocukların önünde göstere göstere yiyorum, yaşlı ve engellilerle dalga geçiyorum, yüzüm gözüm, üstüm başım pislik içinde nezih alışveriş merkezlerinde altıma sıça sıça dolaşıyorum, hasta anamın ilaç parasını kumara basıyor, kuşların kanatlarını bantlayıp kedilerin önüne atıyorum, gelgelelim hiçbirisini yaparken ya da anlatırken sözlükte yazma eylemi kadar utanç duymuyorum; insanız en nihayetinde.

prensiplerim vardır...
Ben utanmıyorum ama nickimi söylemiyorum. Sonuçta burası benim bilinçaltım. Nickimi sadece iki kişiye söyledim ama burda (sözlük ortamında) soran olunca kendimi de açık açık tanıtmaktan çekinmiyorum. Böyleyim ben. Kendini üstün görüyosan da yazma bence. Boşuna uğraşma. Burda herkes kendi kafasını yaşıyo kimsenin umurunda değilsin güzel kardeşim.