bugün

Yok valla gizlemiyorum ben.
bir sözlükte direk kendi adım soyadımla yazıyorum.
ekşi de gizliyorum ama yazıştığımız yazarlardan yedi ceddi mi bilen var.
burada da çok samimi olduğum yazar olursa paylaşırım.
ama anonim olmak güzel şey
Ayşe olsa n'olur, fatma olsa n' olur, ökkeş olsa ne değişir, ali olsa ne farkeder diyen tiptir ve haklıdır.

Milletin adını, sanını ne yapacaksınız alla' sen? Ne derse o!
Bize ne?
Bugüne kadar kimseye söylemişliğim yok.
Tanımadığım kişilerin ismimle seslenmesinden hiç hoşlanmam.

Tanıdıklarım zaten ismimi bilir.
benimdir tanımadığim insanların yavşakça yada lavukça adımla seslenmesini hitap etmesini istemem sade sözlükte değil her yerde böyledir.
Ben değilim kutluyum.
Kıdemli babayim.
varboyletipler.
Bilmesin herkes yani, ne gerek var
sahte ismimi bile kodlamak suretiyle gizledim.
Benim yaptığım kolay kolay isim sormam söylemem.
Adımı bilseniz ne olur bilmeseniz ne olur *
benim gibi enayi değildir.günlük hayatımda bile kimlikteki ismimden çok incelikli matmazeli kullanıyorum ve salak gibi burada da kullanıyorum.
ne fark eder ki? bunun bir de sormakta ısrar eden tipi vardır. söylemiyorsa söylemiyordur üç kere sorman neyi değiştirecek?
Annesi tembih etmiştir, belkide.
kezban sumeyye ecrin abdulrezzak idris hamza gibi fonetigi kotu isimler olabilir.

mesela ramazan cok guzel bir isim ramo.

ama benim adim baris arkadaslar hicbir numarasi yok duz baris kisaltma bile olmuyor.
Kimse ismini söylemek zorunda değil, ne değişecek ki?
Ne yapcan ismimi? soyismi bilmedikten sonra ne işe yarar? Hitap için soruyorsan başka. Çok merak ediyorsan bir Türk ismi diyerek ipucu verebilirim.
Sonuçta sözlüğün formatı anonim değil mi? isteyen istediğini yapar, söyler ya da kendi başka bir isim kullanır. Kendi bileceği iş, çok şey etmeyin.
Zaten bilen biliyor adımı. Bir on yıl önce falan ifşa edildim. Sonra zaten bulmak isteyenin bulabileceği şekilde açtım sayılır. yani illa "adım budur" yazmama gerek yok. Büyüsü kalmaz. Devlet de tutmuştur kaydı. Yazıyordur bu da dosyamda.

edit. Hakkımda açılmış dava yok. Beni "fişlediklerini" değerlendiriyorum.
https://youtu.be/cmIPKKdB3OM?t=200

(bkz: tamam uzatma tezcan)
peki kendimi tanıtayım.
https://youtu.be/lznJC_dcQOA
tanımadığım insanların bana sanki tanıdığıymışım gibi adımla hitap etmesini istemem ondan ötürü gizlerim.
Güldüren tiptir.
gerçek adını sanal ortamda paylaşmayan zeki tiptir. günümüzde anonim olarak yorum ve entry girmek daha da önemli hale gelmişken bunu eleştirebilen taşaklı kimliklere siktir çekmek istiyorum. zira anonim kalmak özgür kalmaktır.