bugün

entry'ler (142)

anın görüntüsü

görsel

uludağ sözlük gececi yazarlar

Koyun cebe saklayındır. Geceyi seven insan yalnızlığına da sahip çıkabilen insandır. Boşuna dememiş yalnızlığına sahip çık, kim bilir kaç kişinin emeği vardır onda diye.
Sahip çıkın yalnızlığınıza a dostlar, gecenize de.

anın görüntüsü

görsel

brooklyn nine nine

Tatlı tatlı güldürüp, sıkmayan ve yormayan bir dizi. Çerez tadında güzel akıyor.

üniversite arkadaşlıkları

Şu dönemde hele de, epey özlediğim arkadaşlıklardır.
Birçoğu çıkar ilişkisi üzerine olsa da biraz şanslıysanız inanılmaz anılarınız olabilir o arkadaşlıklarla. Seneler de geçse unutmazsınız.
Devirin hepsini kalan sağlar bizim olsun be!

terk eden mi kaybeder yoksa terk edilen mi

ilişkiye ve ilişkide yaşananlara bağlıdır. terk edilince kaybettiğinizi düşünüp bir zaman sonra verilmiş sadakam varmış da diyebilirsiniz.

günün karikatürü

(img:#2026441)

tamino

indigo night parçası beni mest edip her seferinde üzerime büyük bir hüzün ve anlamsızlık çöktürür.

"dünyanın en güzel yerlerini gördüm ama hala yürüyen bir makineymişim gibi hissediyorum."

babanızın nefret ettiğiniz garip davranışları

bir soru sorarım, konu üzerine iki saat konuşur ama sorumun yanıtını hiçbir zaman uzaktan yakından vermez.
ne zaman mesaj atsam emoji atar. benimle konuşmaya pek tenezzül etmez.
bazen bir eşyanın neden masanın üstüne değil de başka bir yere konulduğunu günlerce sorgular. sonunda delirtir.

yazdıkça da aklıma bin türlü şey geliyor. genel olarak garip bir insan sanırım.

türk kahvesi içmek

artık küçük bir fincanla bile tadına varamadığım olay. yakında kupayla içmeye başlarsam şaşırmam.

müstakil evde oturmanın avantajları

komşu gürültüsünün olmaması ve komşuya gidilebilecek bir gürültünün de olmaması.
deprem travması yaşamış biri olarak bana sorarsanız, kendimi daha çok güvende hissederim. teyzemin evinde en azından çok fazla enkaz altında kalmam burada diye düşündüğüm günler olmuştu.

uzay sonsuz ise nasıl hala genişliyor

stephen hawkingsin bu konuda ölmeden önce üzerine çalıştığı bir makale var. ona göre evren sonsuz değil. eğer bilimsel olarak bunu test edebiliyor olsaydık sonsuz diyebilirdik. bunu bilimsel olarak test edemediğimiz müddetçe sonsuz evren kavramı bir çeşit felsefik ya da metafizik inanışların ötesine geçemez.

şu ana kadar olan teorilerse sadece bizim evrenimizde test edilebilmiş şeyler. oysa fizik yasalarının bile farklı bir evrende nasıl işleyebileceğini bilmiyoruz. hawkings sonsuz sayıda evren olsa bile sonsuz çeşitte evren olamayacağını savunuyor. yani bir noktada fizik yasaları sonlu olmalı.

çay simit

Geçen sene her cumartesi pazar 8 çeyrek vapuruyla beşiktaştan Kadıköye geçerken yaptığım kahvaltıydı.
Haftanın yedi günü sabahın köründe uyanmak o zaman işkence gibiydi. Şimdi onu bile yapamıyorum. Şu işe bak! nasıl da özledim o işkenceyi.

çocukluğu hatırlatan detaylar

Dedemin radyosu.
Rahmetli türk sanat müziği dinliyor e küçüğüm tabi ne anlarım ben. Odanın önünden koşarak geçerdim çağırmasın diye. Çağırsa biliyorum en az bir saat kitleyecek beni.
Ahh şimdi olsa beraber saatlerce de dinlesem bıkmazdım.

horlayan insan

Anneannemdir. Kıyamam ya bütün gece horlayıp beni uyutmazdı. Sabah da ben hayatımda hiç horlamadım diyip yılmadan senelerce inkar etti.

uyku gelince yapılan saçmalıklar

Hatırlamıyorum hiç ama bir şeyler aramaya başlamışım ortalıkta. Naptığım sorulunca da tersleyerek sandalyemi arıyorum demişim.
Umarım uyur gezer değilimdir.

bozcaada

Beylik koyunda bikaç gün kamp atarsanız en huzurlu günlerimdendi diyebileceğiniz günler geçirirsiniz. Ayrıca gün batımı da çok güzeldir.

tecavüze uğramış birini sevmek

Yapmayacağının garantisini verebilen yazar sevdiğinin başına gelmeyeceğinin garantisini de verebilir mi acaba?
Elli kadın oturup konuşsa ellisinin de anlatacağı en az bir taciz hikayesi var bu ülkede.

az bilinen görgü kuralları

Bunun az bilinmemesi gerekiyor ama ödünç aldığınız kitabı bir an önce okuyup verin. Şarap değil bu.
Ben artık prensip edindim, kitaplarımı kimseye vermiyorum.

seni mutlu eden tek şey

görsel
Şu sıra bana huzur veren tek şey diyebilirim.