bugün

Saklayıp gizleyen, kendini olduğundan farklı göstermeye çalışan insandır.
sözlükte gerçek admımızı gizlemek istemesek yada önem vermesek takma ad(nickname) almaz ad soyad numara yerine tc no ile kayıt olurduk.
soyadını gizlemiyordur.
ben değilim. gerçek adım uluyan bilge. valla.
Bilmiyorum işinize yarar mı ama ben oktay bu arada.
gerçek hayatta da ismimi gizlerim kimine sertaç, kimine ahmet, kimine hüseyin artık aklıma ne gelirse. hatta arkadaşımın biri beni mahmut olarak bilir. gerçi herşeyi gizliyorum ben yaşımı felan. gizemli olmayı seviyorum.
gerçek adım ajdar anık evet mega ultra dünya hiyper sıtarı olarak halkın arasına karışmış gizlice yazarlık yapıyordum pm atmayın kütfen*
şu ana kadar bir kişiye söyledim, pişman mıyım asla.
Ben fazla söylemem ismimi sözlükte ya 2 ya 3 kişi adaşım var fazla bulunan Bi isim değil zaten.

Onlarda sözlüğün en azılı çapkınlarıymış valla kızlar söyledi bana.
ben gizlerim arkadaş. hırlısı var hırkızı var.
Gizlemekle olmaz. Adım Özkan.
Anonim takılan gerzektir. Mesela adımın rojda olduğunu asla gizlemem. Herkes de bilir. Niye saklama gayretine gireyim ki?
Düzgünce soran olursa neden söylemeyeyim ama kalkipta apaçık şekilde adımı ifşa etmem.
O tip benim.
gerçek adını sanal ortamda paylaşmayan zeki tiptir. günümüzde anonim olarak yorum ve entry girmek daha da önemli hale gelmişken bunu eleştirebilen taşaklı kimliklere siktir çekmek istiyorum. zira anonim kalmak özgür kalmaktır.
Güldüren tiptir.
tanımadığım insanların bana sanki tanıdığıymışım gibi adımla hitap etmesini istemem ondan ötürü gizlerim.
peki kendimi tanıtayım.
https://youtu.be/lznJC_dcQOA
https://youtu.be/cmIPKKdB3OM?t=200

(bkz: tamam uzatma tezcan)
Zaten bilen biliyor adımı. Bir on yıl önce falan ifşa edildim. Sonra zaten bulmak isteyenin bulabileceği şekilde açtım sayılır. yani illa "adım budur" yazmama gerek yok. Büyüsü kalmaz. Devlet de tutmuştur kaydı. Yazıyordur bu da dosyamda.

edit. Hakkımda açılmış dava yok. Beni "fişlediklerini" değerlendiriyorum.
Sonuçta sözlüğün formatı anonim değil mi? isteyen istediğini yapar, söyler ya da kendi başka bir isim kullanır. Kendi bileceği iş, çok şey etmeyin.
Ne yapcan ismimi? soyismi bilmedikten sonra ne işe yarar? Hitap için soruyorsan başka. Çok merak ediyorsan bir Türk ismi diyerek ipucu verebilirim.
Kimse ismini söylemek zorunda değil, ne değişecek ki?
kezban sumeyye ecrin abdulrezzak idris hamza gibi fonetigi kotu isimler olabilir.

mesela ramazan cok guzel bir isim ramo.

ama benim adim baris arkadaslar hicbir numarasi yok duz baris kisaltma bile olmuyor.
Annesi tembih etmiştir, belkide.