bugün

nedeni merak edilen ilginç problemdir. büyük harf kullansanızda küçük olarak görünmekte.
büyük harf kullanımı, forum ve benzeri oluşumların türediği günlerden bu yana agresiflik olarak kabul edildiğinden sözlük jargonunda kabul görmemiş ve kullanımına izin verilmemiştir der ve çekilir bu kardeşiniz.
Sözlükte caps lock bulunmaması hasebiyledir.
buyrun bakalım ayşe düzkan bu konuda ne demiş;

"... bu türkçe imla falan mevzularına girmişken, neden büyük harf kullanmadığımı da anlatmak istiyorum, sıkılmazsanız. bunun, yakıştırıldığı gibi, büyük harflerin hiyerarşi yarattığını düşünmekle falan ilgisi yok; harfin hiyerarşisinden ne olacak; ancak büyük harflerin dilde herhangi bir işlevi yok, cümlenin başında olduğunuzu öndeki noktadan anlarsınız, özel isimler de özeldir zaten. büyük harf bir külfetten başka bir şey değil. şairler uzun zamandır büyük harf kullanmadan yazıyorlar. hiç büyük harf kullanmadan yazılan benim bildiğim ilk metin gerçeküstücülerin manifestosu. daha sonra, bildirilerini, yazılarını büyük harf kullanmadan yazan başka gruplar, örgütler de var; ilk aklıma gelen almanya'daki kızıl ordu fraksiyonu. böyle yazan birçok feminist yazar ve grup da var. ben gerçi bu konuda özellikle ısrarlı değilim, editörümün içine sinmezse büyük harf kullanıyorum... "
imla kurallarına o kadar dikkat edip de büyük harfin kullanılmaması gibi yaman bir çelişki ortadadır.
hoşa giden olaydır. diğer hoşa gidecek ve yapması çok kolay olan olay için
(bkz: sözlük üzerinde sağ tuş çalışmaması)
bir grup ergenin bir büyük bir küçük harflerle sözlüğü kirletmesi olasılığından dolayı güzel bir önlemdir.
Allah kelamını yazarken büyük sorunlar teşkil etmektedir.allah(c.c) ne saygımızdan dolayı her zaman büyük yazılması gerekir.
(bkz: umut sarıkaya tipi mutsuzluk)
çok saça, noktalama işareti hatalı diye mesaj gönderiyorlar ama özel isimleri ya da satır başarını büyük harfle yazamıyorsun nerede tükçenin kuralları.
bence tek sebebi büyük '' l '' (L_) ile yazan hanzojonları sözlüklerden uzak tutmak.
l)
l)

alın size büyük b dediğimdir.
bir büyük birküçük harflerle oluşan kelimeler ve ve bu kelimelerin oluşturduğu cümlelere engel olmak amacıyladır. ahlakidir.
imla kurallarının bir kısmını ihlal etmek demektir.
apaçisavar'dır.
çok fazla veri girildiği için. byte oranını düşürmek için alınmış önlem.
"büyük harf kullanımı, forum ve benzeri oluşumların türediği günlerden bu yana agresiflik olarak kabul edildiğinden sözlük jargonunda kabul görmemiş ve kullanımına izin verilmemiştir der ve çekilir bu kardeşiniz."

2010 yılında demiş ve kaçmış kardeşimiz. şu anda da aktif değil görünen o ki.

milletin agrasif tavırları yüzünden yazım ve noktalama kurallarımızı hiç etmeye değer miydi diye sorar bu kardeşin sana... velev ki değer, o zaman ne diye çaylaklarımızın ahını alıyor bu moderasyon ekibi? söylesene. çaylakların, özellikle ekşi sözlükte moderatörün gözüne girebilmek için tdk kadar dikkatli noktalama ve yazım kuralı kastığını hiç işitmedin mi sen? neyse zaten aktif değilsin.
görsel