bugün

siyah nokta sıktırmak.
Ben mesela iki elimi bırakıp sonsuza kadar bisiklet sürebiliyorum. Ama herkes benim kadar mükemmel değil.
ağızda bira, soda falan açmak.
yazarların sahip oldukları doğuştan gelen yetenekleridir .

Bakınız ; el baş parmağımı işaret parmağımın üstüne atabiliyorum yani eklemin bir üstündeki kemiğe atabiliyorum, yumruk yaptığınızda çıkan kemiğin üstüne.

örneğin: her zaman her yerde tarih sorusu çözebiliyordum , hiç çalışmadım tarihe hep en yüksek ben alırdım hiç çalıştığımı hatırlamıyorum . * ne kadar doğuştan tartışılır tabi.
iğrenç espri kabiliyetim.

Tanıştığım hiç kimse benden daha iğrenç espri yapamaz. Bir yerden sonra yetenek diye tanımlamaya başladım ben.
belirli aralıklara depresyona bağlamak.
metrobüs de süper yer kaparım.

sevişirken nefes almam.
en büyük yeteneğim milyonlarca sperm arasında, birinci olup dünyaya gelmek. böyle bir şey diyen olursa öldürün bi zahmet.*
her türlü duruma uyum sağlayabilmek.
(bkz: yetenek mi la acaba bu)
yanlış layk yapmakta bir numarayım.
çekici olmak. *
topa iyi vurmak,
kestane çizmek.
çok güzel resim yapardım. hatta çocukken bu işi abartıp sabahın köründe uyanıp, seri üretim gibi resim yapardım. 12 tane sertifikama rağmen ailem beni güzel sanatla lisesine yazdırmadı. onun yerine grafik tasarım okuyum dedim istemediler.. gittiler bilişim teknolojilerine yazdırdılar zorla.. sonucu görüyoruz işte kpss de 5 tane anca kadro vardır!!!

(allahım nasıl sinirlendiysem konu nerelere geldi.)
esprik yapabilmek..
kalbim sağ taraftan attığı halde yaşayabiliyorum. öyle de yetenekliyim.
sanat eğitimi alan biri olarak söylemeliyim ki, hiç kimsenin yeteneği doğuştan gelmez. yani öyle allahsal bir gücü olmaz. bebeklik ve erken çocukluk döneminde uğraşılan, oynanan oyunlar ve uğraşılar sonucu birey bu ve bununla ilintili alanlara eğilim ve yatkınlık kazanır. ileriki yaşlarda bu uğraşıların üzerine gidildiğinde de bir yetenek ortaya çıkar.

misal ben kendimi bildim bileli resim yaparım. çok iyi de değilim hani, ama yaparım.
güzel sesimdir efenim. *
odun olmam mesela. samimi olmadıklarımla samimi olamam hayatta. çok yapmacık ulan.
çok sağlam uyurum. *
go kartta en iyi tur zamanını yapmak.
dört basamaklı sayıları kendi aralarında çarparım, sonucu söylerim.
sağ elim farklı bir ritm atarken, sol elim farklı bir ritm atar, sağ ayağım farklı ritmler atarken sol ayağım farklı ritm ler atar, kafam hepsini bir den yönetir ve gözlerim aynı an da çok pis hatun keser.

not: yeteneklerden sadece birisidir.
herhangi bir konuda herhangi birini ikna etmek. nedenlerle ikna edilir. ve yine sebeplerle tez çürütülür. özellikle hatun kişiler.
bu kadar kötü biriyken nasılda bu kadar iyi biri gibi görünmeyi becerebiliyorum?
nasıl oluyor da herşeyi mahvetmeyi başarabiliyorum bende anlamış degilim.