bugün

rte devrin ismet inönüsü

ve

türkiye cumhuriyetinin 2 . ci inönüsüdür.

tarihe böyle geçecektir

bunun dönemi tarihe 2.ci inönü dönemi olarak geçecektir.
bugün benim doğumgünüm
bir taburesi üstünde olmayı çok isterdim ama evdeyim. ve teoman'dan alıntı yapıyorum. ne hoş.

31 yaşıma girdim çok komik hem sayı bazlı hem de o kadar büyüğüm ve değilim. bu sözlükte büyüdüm. doğduğun mahallenin değişmesi gibi burası da değişti, güzelleşmedi ama farklılaştı. çok insanlar tanıdım buradan hepsine selam olsun. sevgilerle.
görsel
Sabah sabah canım sıkıldı.
Bu insanlar ne ara bu kadar iğrenç oldu?
Bu akşam süpriz var galiba, bir evlilik teklifi sinyali alıyorum.
Birkaç sene önce burada bir yazarla tartışmıştık. ikimiz de sürekli çaylak yiyor, diğeri dönene kadar bekliyor, sonra tekrar tartışıp çaylak yiyorduk. Bana o zaman “hiçbir zaman mutlu olamayacaksın. Neden biliyor musun? Asla haketmiyorsun benim gibi.” Demişti. Sonrasında tartışmayı çözüp helalleşmiştik ama bu sözünden vazgeçmediğini, yanılmayacağını ve zamanla bunu göreceğimi söylemişti.

Bugün eski fotoğrafları temizlerken onun bu mesajına denk geldim. Sadece bu cümleleri içeren mesajı ss almışım. Konu neydi hatırlamıyorum bile. O zamanlar dikkatimi çekmemiş ve umursamamışım herhalde ki kim olduğunu hatırlamam zaman aldı.

O mesajın tarihinden sonra 2 gün üst üste mutlu olmuşluğum yok, tüm tersliklerin başladığı dönemdi. Dediği doğrudur belki; hak etmiyorumdur. Hoş nasıl hak edilir onu da bilmiyorum.
3 ay öncesinde buraya yapmak istediğim belirli başlı şeyler yazmıştım. Bunların bir kaçını yaptım spor yaptım, kitap okudum, açıköğretim haftaya olan finallerden sonra bitme ihtimali çok yüksek ama yine de kesin konuşmayalım, kendimi geliştirmeye çalıştığım şeyler var ama henüz onun için çok erken ama söylediğim bir şey daha vardı gönül ilişkisi. Öyle beklenmedik bi anda karşına çıkarıyor ki hayat birini, yapmak istediğin planladığın ne varsa sana yaptırmamak ya da uygulatmamak için elinden geleni yapıyor. ilk önce kendime bulunduğum telkinlerin hepsini yok etti sonra da beni yok etti. Hayatımda ilk defa bu kadar çaresiz ve tükenmiş hissettim, yıllardır yaşadığım onca acı, zorluk, mutsuzluk ve umutsuzluk birleşti hepsi birlikte ağzıma sıçtılar. ilk defa iyi değilim dedim ve ilk defa yardıma ihtiyacım olduğunu hissettim. Ulan onca zorluğa, acıya, sorunlar göğüs germiş ben gafil avlandım ve yıkıldım. Bu yaşımdan sonra antidepresana başlayacağımı söyleseler söyleyen kim varsa ağzını s.kerdim ama işte hayat öyle bir tokat atıyor ki adama ne olduğunu şaşıyorsun. Velhasılı her şey çok güzel giderken birisi çıkar gelir ve hayatınızı s.ker gider siz de onu öylece izlersiniz. Neyse tehlikeli olduğunu bilmeme ve antidepresan almış olmama rağmen alkol tükettim, umarım ölmem ve son sözlerimi hakan altun'un şarkısının sözleriyle yapmak istiyorum...
"Ağlamak yok yüreğim"
Ciğerden söylediğim şarkısını da buraya bırakıyorum zamanı gelince sözlük hâlâ açık olursa açar dinlerim.

https://voca.ro/13QSNKUi8La2
Kızgınım ve kırgınım sözlük.
Kızgınlığım kendime... Ben kör olduğumu unutuyorum. Hep aynı boku yiyorum.
Ne hazinki birisi geliyor ve kör olduğum için hiçbir şeye hakkımın olmadığını yüzüme çarpıyor. Eğlenmeye, gitmeye hatta sevmeye...
Bunların üstüne yaşamaya gayret çok zor...
insanın başına ne geliyorsa iyi niyetinden.
Sevgili arkadaşlar şu an tam da mevsimi iken seri kırmızı pancar yiyin. Faideleri saymakla bitmez.

Az evvel leziz mi leziz bir tabak yoğurtlu pancar salatası gömdüm.

Yarasın.
Ah insanoğlu şikayet ettiğin ne varsa kendin de yapıyorsun sana eleştiri okları geldiğinde ise salağa yatıyorsun. Doymak nedir bilmiyorsun. Her seferinde ihtiyacından fazlasını istiyorsun. Dünyaya mutlu olmaya geldiğini sanıp karşına çıkan engelleri görünce ağlıyorsun üstelik mutlu olabilmek için başkalarını eziyor ve zulmediyorsun. Öyle korkaksın ki ölmekten daha çok mutsuzluktan korkuyorsun çünkü tembelsin yıkılan düzenini tekrardan kurmaya ne cesaretin ne de dirayetin var. Emek verip rızkımı kazanayım demiyor kısa yoldan nasıl zengin olurum derdine düşmüşsün. Sadece hazırı tüketiyorsun ama hazırın da bir gün tükenecek farkında değilsin. Çıkarın olmayan insanları hayatında barındırmıyorsun. Bilginin değil paranın peşine düşmüşsün. Senin için medeniyet değil rahatın önemli.

Bu yüzden Senden nefret ediyorum.
türbanlı çocuk görünce inanılmaz üzülüyorum.
söyletme beni ablasııııı sıııı sı sı sı....
görsel
her şeyin online olarak işlediği şu günlerde bilgisayarım bozuldu işin komik yanı zaten hep bozuktu hiç yenisini alıcak parayı denkleştiremedim kur sağolsun. çok lazım olduğu zaman çevremdekilerden istedim bazen muhtaç kalıp tanıdıkların bilgisayarlarını aldığım günlerin geceleri uyuyamıyorum mahcubiyetten
Sığındığım gölgenin adına dünya
Uyandığım o düşe mısra
Adımı bilen; tohumdan toprağa
Ve kabristan uğultusundaki tabutlara
Yenilmedim.
Düşmedim...
kendim geldim.
"yaşlansaydık sevdiğim, senin ile diz dize.."

"Al aklım gibi hissimi,
Al çünkü özlüyorum.."
Her şeyi gerektiği kadar yaşayacaksın.
Fazla kaptırmadan.
Sevgiyi de nefreti de.
Cam açık dışarda miyavlayan yavru bi kedinin sesi geliyor. Nerde olduğunu tam görsem gidip ağzını yüzünü mıncırcam namussuzun çok tatlı miyavlıyor.
"Malı mülkü değil, kaşı gözü değil, hırkası heybesi de değil, merhametidir bir insanı güzelleştiren."
Anılarımı, yaralı kalbimin bavuluna doldurup, tuz buz olmamda payı olan herkese sırtımı dönüp, gidesim var.
Ne kadar insan tanıdıysam hep sırlı maskelerin ardında gerçek yüzlerini saklıyorlar. Sevgileri sahte, gülüşleri sahte, sözleri sahte, bakışları sahte...
görsel
Aynen şöyledir *
https://www.youtube.com/watch?v=Hz5MR0snclk
http://m.uludagsozluk.com/u/falk/
Tek bir şarkının rastgele çalması tüm gecemin, yüreğimin enerjiminin içinden geçti. Kimseyi beklemiyorum, insanlara hiç olmadığım kadar soğuğum. Herkesin ruhsuz bir otomata olduğunu düşünüyorum. Şarkı belki 10. Defa tekrar ederken haftalardır sonsuz bir döngüye girmiş, ağır bir depresyonun ta içinde olduğumu farkediyorum. Üzerimdeki bu yoğun baskının kalkması için neler yapmazdım ki. Nefes alışlarım yavaşlıyor, nefes almak istemiyorum.