bugün

sosyal medya dehşet etkili bir mecra dostlar bunu bilir bunu derim.
okulların açılmasıyla sol frame yavaşladı. lan acaba tüm yaz boyunca laik-dinci, atatürk-erdoğan, atayiz-müslüman tartışmalarına girdiğimiz o yazarların hepsi mi liseliydi diye düşünmeden edemiyor insan..

ha bide; moderasyon gittikçe daha fazla keyfi davranışlarda bulunuyor, uyandıriim.
gittikçe kilo almaya başladım.
iş toplantılarında kişisel reklam/advertorial kısımlar çıkarılınca toplantı süresinin yarı yarıya azalabileceği.

herkes mi kendini övmeye bu kadar meraklı olur? tamam en güzel eğitimleri siz aldınız, en iyi ingilizce sizde, en çok siz biliyorsunuz da bu kısımları biraz atsak hem toplantı süremiz kısalır hem de iş verimliliğimiz artmaz mı sizce de?
Kimse adını, boyunu, yüzünü, memleketini, ailesini, dilini, dinini, ırkını kendi seçmiyor. Ama hayatları boyunca bunlarla yargılanıyor. Ne saçma.
yazın (maalesef) bitmeye başlaması.
Sözlükte gereksiz başlık açan ne çok gereksiz insan var.
En son büyüdüğümü fark ettim sanırım. Büyüyoruz arkadaşlar.
insanlar fazla kirliyken temiz kalmayi basarmisim bu bir lutuf mu yoksa lanet mi bilemiyorum.
mesela herseyi buraya yazmamam gerektigini ogrendim sozluk.
rize'nin trabzon'a bağlanmasının son derece zor olduğu gerçeği.

(bkz: rize trabzon a bağlansın teklifi)
yaşlandıkça tahammülsüz olduğumu anlamam.şimdi sizi çok iyi anlıyorum huysuz ihtiyarlar.
aldatmak cok kolay.
susmayı öğrenmek... evet, o her zaman söylenen ve bizim bildiğimiz halde çok da kulak asmadığımız.Çok daha etkili bir yöntem susmak, çok daha tepkisel.Karşınızdaki insanların durup düşünmelerini ve ben ne yaptım da böyle oldu sorgulamasını yaptıran.Kim olursa olsun bir değeriniz varsa her zaman en etkili silahtır susmak.dosta düşmana korku verir ayrıca.
yanağımın şurasından diğer tarafa göre daha az sakal çıkıyormuş. dengesiz.
sigaraya başladığımdır. başlamadım diye inkar etmekle beraber, başladım galiba
"deprem olmuş lan!"
uyandıkça umutsuzlaşıp mutsuzlaştığım.
galiba birşeyleri yanlış yapıyorum ama ne?
Ne kadar yorgunmusum aslinda.
dışarıdan kof görünüyor olabilirim.
insanlar o kadar da insan değil.
Duzen degisiyo ama duzulen hep ayni. Suriye falan. Bi yanda ben, bi yanda o.
küçücük bir ilaçtan medet ummak çok zoruma gidiyor. zaten bir boka da yaramadı.
onsuzda yaşayabiliyor ve onsuzda herşey yolunda gidebiliyormuş.
annem : mikelaj son zamanlarda bisey farkettin mi?
mike : yoo anne
annem : saclar mike, saclarimi boyattim
mike : heaam anne cok guzel olmus ehe.

ulan ben bu sac renginin degistigini annem soylemeden anladigim gun, o gun iste benim evlilik cagim gelmis olacaktir.