bugün

satrançta sevilen ve her hamlede başvurulan taşlardır, kale ve fili çok severim bence her şey onlar varken yolunda.
veziri severim bazen rezilde etse sempatik geliyor.
hepsi birbirinden güzeldir.
at. en tehlikeli taştır. pek hesaba katılmaz.
Piyon. iyi kullanıldığında terfi edebilen, önemsiz görünen önemli taştır.
vezir giderse ben biterim.
piyondur efendim.
atlaya atlaya giden taş. l çizerek gider hani.
piyon. düz gider çapraz yer.
at. atı gördükçe at gibi hatunlar aklıma geliyo. ne hikmetse amk. abaza desen değilim ilginç...
piyondur.
vezir kibrini taşımayan, kendince bir mütevaziliğe sahip ve önemsiz göründüğü halde önemli olan taştır.
vezir savaşı kazandırır yada kaybettirir. şah ona bağlıdır.
sağcılar: şah ve vezir
solcular: piyon
oyunun durumuna göre değişir. at oyunun başında taş bolken çok iyidir. kale oyunda pek taş kalmadığında çok iyidir. fil ise iki durumdada kullanılabilir ancak genelde hissedilmesi zor hamlelerde fil ve vezir kullanılır. ancak vezirde çok göz önünde olduğu için fil diyorum.
Her ne kadar fili daha iyi kullansamda attır. Piyonda çok önemlidir.
attır. atı neredeyse vezirden bile daha etkili oynarım. kapalı oyunda en etkili taştır ayrıca. açık oyuna gelirsek genelde atın bastığı 8 kare olur ve rakip bunları pek takip edemez.
edit: oynamak isteyen mesaj atabilir.
hepsi bir bütünü tamalayan güzide parçalardır;fakat benim için en değerlisi şahtır. *
kale hep kurtarıcım olmuştur.
piyondur. hatta bu sevgimi şu fotoğrafımla dile getirmişliğim vardır.

http://www.fotokritik.com/2365151/tek-basinalik
(bkz: fil)
piyondur piyon.
o başı önünde her verilen görevi yerine getirmeye çalışan, ilk adımı atan, herzaman ileriye gitmeye çalışan, rakibi bazen sıkıştıran, yeri geldiğinde kendini feda bile edebilen, o ki karşıya geçtiğinde bir anda ubatlı hasan olan küçük mücahit.
diyezeğim oki hep sevezeğiz seni.
vezirdir. bazılarında sevmekten de öte platonik aşka dönüşmüştür. kaybettiği anda oyunu bırakıp olay yerinden uzaklaşıp hüngür hüngür ağlayabilir.

en tehlikeli taş ise attır. her zaman hamlelerine dikkat edemezsiniz.
vezir sevilir. bir de bazen at. ama sonunda iğrenç bir espri; hepsi aynı kutuya girerler. girsinler o arada fil at vezir kombinasyonundan mütevellit şahın ne yapacağına kestiremediğimiz eylemler gerçekleşir, kutuda. kutu, kutu olalı böyle zülüm görmemiştir. bu yazıda öyle...
Kale, sona bıraktıgım kurtarıcı taş.
camdan olanlarını sevdiğim taşlardır.