bugün

sözlük yazarlarının yaşadığı kararsızlıklar.

şu anda death magnetic'den sonra hangi metal grubunun albüm analizini/çevirisini yapsam diye düşünüyorum, imaginations from the other side * ile best of the beast * arasında kaldım.
sağ el mi sol el mi?
(bkz: olmak ya da olmamak)
siyah çanta mı kahverengi çanta mı? bir türlü karar veremiyorum sözlük.
ayrılsammı ayrılmasammı bir karar verebilsem çok şeyler yapacağım ama...
son bir defa daha denemeli miyim sözlük?
Çanakkale 18 mart üniversitesi eğitim fakültesi resim-iş öğretmenliği bölümünü kazandım.kötü çiziyorum. ygs puanım beni baya ön sıralara atmış yerleştirmede. fakat kayıt yaptırıp yaptırmamak konusunda çok kararsızım. Eğitimi konusunda bir fikrim yok. iyi değil diyorlar. sınıf ortamı da genelde ergen kızla dolu. Benim hedefim izmir ve istanbul idi. büyük bir şehrin her zaman daha çok imkan ve avantajları olacağını düşünüyorum. Okul ve şehir bana çok şey katsın istiyorum. yaşımda epeyce var.

alternatif olarak işimi değiştirip hafta sonu iki günümü ayırarak bir yıl daha hazırlanıp bu saydığım okullara tekrar girebilirim. istanbulda yaşıyorum. hocam da kayıt ol. geçiş yaparsın vs diyor. Geçiş olayı da zor tabii.

seneler sonra gelen edit: kaydımı da yaptırdım. izmir'ed geçtim. Bir kapıyı kapayan öbürünü açar babam..
her insan gibi sözlük yazarlarının da devinim yaşaması normaldir hatta yaşamı renklendirmek için şahane bir şeydir.
çizme mi alsam,bot mu?
aslında biri hediye etse herşey çok daha kolay olacaktı
an itibariyle uyuyup dinlensem mi ? kendime zaman ayirip kafami mi dinlesem ?
Yelkencilik kursuyla italyanca kursunamı gitsem, dans kursuyla italyanca kursunamı gitsem. 3 ü bir arada olamıcağı için 2 seçenekten biri olmalı. Gönlüm yelkenden yana ama bakalım hayırlısı.
bir sigara daha içsem mi, içmesem mi?
arasam mi aramasam mi.
Sözlük bir el atıver.

Aşık olduğum ilk adamın doğum günü bugün. Herif her sene doğum günümü 23:59da kutlayarak günün sonuna damgasını vuruyor. Basit bir 'iyi ki doğdun'la geçiştirilmeli mi, güzel bir mesajla kutlanmalı mı, yoksa onun yaptığı gibi gün sonuda anıları canlandıran mesajla ağzına sıçılmalı mı?

Onun da ilk aşkı benim. Hiç mesaj atmasam öküzlük olur diye düşünüyorum. Gerçi hak etti pezevenk. Tavsiyeleri bekliyorum sözlük.
yataktan çıksam mı çıkmasam mı?
bugün kime çaksam.
birileri yine mutfağın ışığını açık bırakmış. kalıp kapatsam mı kapatmasam mı bilemedim.
uyanmama yarim saat var. yani uyanmis olmam gereken saate. yarim saat yarim saattir diyip uyusammi yoksa uyumasammi.
Millet mahallesine gitsem mi gitmesem mi? Yakalanır mıyım yakalanmaz mıyım?

sürer gider.
iftardan sonra limonata mı içsem kola mı içsem?
Gitmekle gitmemek arasında..
Kararverenekadarvvazgeciyorum.
şimdi kendime bir sweatshirt alacağım ama iki seçenek arasında kaldım. siz değerli yazarlara danışmak istedim de, sizce ektekilerden hangisi ?

görsel
http://i.hizliresim.com/PqX3jv.jpg
kendi bütçemle ufak çaplı bir tatil yapmayı planlıyorum sözlük. yarın karabük'ten yola çıkacağım ve izmir' e gideceğim. konaklama işini hallettim şuan. bir arkadaşta kalacağım. gidiş için otostop yöntemi mi denesem diye içim içimi yiyor. acaba tek parça halinde izmir'e varabilir miyim ?
huzur mu? heyecan mı?