Canım acıyor be sözlük. Nasıl anlatılır bilmiyorum. Serçe parmağımı sehpanın sivri ucuna vurdum.
Yaklaşık 20 dakika önce astım krizi geçirdim ve şuan sigara içiyorum. Pişman değilim ama annem üzülecek görürse. Biraz vicdanım rahatsız.
tutunduğum tek bir şey var.

istediğim zaman bitirebilme, istediğim zaman ise sonsuza kadar devam etme özgürlüğü. bu insan olduğumu hissettiriyor. insan olduğumdan bile emin olamadığım anlarda.

bilinç garip bir şey.

ölümünü istiyor, yaşamanı istiyor.

belan da sensin, kutsanmışlığın da.

yaşamın da, ölümün de.

aşk da sensin, bitmişlik de.

sonunda bir adım atarsan ne olacağını bilmiyorsun ya,

uçurumdan düşebilirsin de, havada yürümeye devam da edebilirsin.

bence havada yürümeye devam edeceksin.

ama kendini affetmeyi bilmediğin sürece bir ölüsün.

senin türün daha çamurdan sürünerek çıkmadan 10 milyar sene önce zaten lanetin yazılmıştı o sayfaya.

noktasını koyup koymamak sana kalmış.

hayır, belki kendini önemli hissedersin diye.

tekrarla;

"biz sonsuzuz. tüm bu acı bir illüzyon."
Dört gündür yalnızca kahve ve zorla bir kase çorba içiyorum. Sanırım yakında ölürüm.
Ya sevgiyi çoğaltacağız ya da kendi karanlığımızda kaybolacağız.
Yazmayı yeni öğrendiğim zamanlarda her yere adımı yazardım evde dolabın üstüne, okulda sıraya falan bir de o zamanlar köyde oturuyoruz bahçenin duvarlarına. En son hızımı alamayıp babamın arabasına çiviyle yazmıştım. Fark edilince hiçte üstüme alınmadım.
ayedaş (anadolu yakası elektrik dağıtım anonim şirketi)' ın müteahhit firmasında iş güvenliği uzmanı olarak çalışıyorum. dün ataşehir örnek mahallesi dumankaya ikon'un orada elektrik kablo tesisi işi yapıyoruz, ben de güvenlik önlemlerini aldırıyorum. çalışma yaptığımız yerin karşısında da semt pazarı var. yaşlı bir çift taksi bekliyor, fakat bastonuyla işaret ettiği bütün taksiciler doluyum diye durmuyor, yanlarına giderek yardımcı olmaya çalışıyorum, fakat geçen 10 taksinin hiçbiri de durmuyor. hacı amcaya ben götüreyim sizi istediğiniz yere diyorum, dede zahmet olmasın falan diyor ama ısrar edince tamam diyor. hemen arabayı alıp yanlarına geliyorum, arabaya binmelerine yardımcı oluyorum. nerede oturuyorsunuz diyorum hemen ileride diyor. yaklaşık 500 metre ileride müsait bir yerde bizi indir evladım diyor, hayır dualarını alıyorum bol bol. içimi bir huzur kaplıyor, teyze beni öpüyor, evli misin diye soruyor. hayır diyorum. allah hayırlısını nasip etsin diyor. mandalinayı zorla vermeye çalışıyor fakat nazikçe reddediyorum, dua edin yeter diyorum.

bugün, Ayedaş'tan iş teklifi alıyorum.
ve ben biliyorum ki, o ninenin, o hacı amcanın duasıyla bugün o iş teklif haberini alıyorum.
Zaten yıkılmışım bir tekmede finaller atıyor. Halim kalmadı sözlük, yeter diye bağırsam tüm istanbul inler.
Birini bulaşık yıkarken izleyemiyorum, o su saatlerce akıp gidiyor ve bulaşığın sahibi başka işlerle uğraşıyor... Allahım...
Saat 7 olmuş ve sadece 33 entry.. Eskiden saat 00.00 olur olmaz entry sayısı 30 a vururdu. Devir değişti ve beni şaşırtıyor sözlük.
itiraf ediyorum; kendimden başka hiçkimseyi yarı yolda bırakmadım.
bordonun ilköğretim yıllarımda başlı başına bir renk olduğunu bilmiyordum. onu bir rengin tonu sanıyordum. trabzonspor için kullanılan bordo mavi kalıbını mavinin bir tonu sanardım. futbolla da pek ilgim yoktu. sonradan öğrendim ki maviyle alakası yokmuş. hayır bordoyu koyarsın da yanına neden cins bir mavi tonu koyarsın onu anlamam... özene bözene biçimsiz renk seçilir mi takım için arkadaş?
anneme iş bakıyordum, bir numara çevirdim baya konuştum derdimi anlattım falan sonra adam saçmalamaya başladı noluyo lan dedim çevirdiğim numara baktım şok oldum son aramadan bugün numaralarımızı verdiğimiz yakışıklı beyfendiyi aramışım. biraz önce de mesaj atmış muhabbetin baya iyiydi keşke kahve içerkende böyle konuşsaydın diye. şuan yerin dibindeyim.
Büyük ayıp ettim ve köpek gibi de pişmanım tabiri caizse.
sözlükte pek çok yazarın can dostu olan başlık.

arada birkaç yazar sulandırsa da, pek çok samimi yazarın içten itiraflarını barındıran başlık.
Ben artık her gün aileme dikkat ettiğimi, kalabalıklara gitmediğimi, okulda polislerin olduğunu, merak etmemelerini söylemekten yıldım.
çok tatlısın.
Bugünlerde kendimi hıyar gibi hissediyorum
Hani dilim dilim doğrasalar beni
Marmara Ege Karadeniz ve hatta Akdeniz cacık olur diyorum.
Onu burda ariyorum entrylere bakip omu yazdi acaba,bu o olabilirmi bu ismi almis olabilir diye sacama sapan bi arayis.
Denedim sözlük. inanın denedim. Ama makul yaklaşınca hiç bi kadından olumlu yanıt alamadım. Evet, hepsi de makul yaklaşan erkek eksikliğinden dem vuruyor değil mi? Bakmayın siz onlara. Sonuç itibariyle sikeceğim, ellerine tutuşturacağım.
Ne yöne açıldığı belli olmayan kapılardan nefret ediyorum. Açılır yönü tutturamayınca insan tokat yemişe dönüyor.
ya bu nedir ya bu yaşadığımız hayat mı ne ki. ülkemizin en güzide şehirlerinde en baba fpsleri aratmayacak çatışmalar yaşanıyor ve biz hala bir şeylerle avunmaya çalışıyoruz. bu ülke bizim biz sahip çıkmaz isek kimse sahip çıkmayacak.
Zamanında beni seven ama benim ilgi gostermedigim bi kız vardı . Hatta buraya da yazmıştım çok iyi arkadaşım ama sevgili olmak istemiyorum diye.Nasıl söylerim onu kırmadan diye düşünüyordum. Hiçbi şey söyleyemedim tabi. Küstük hiç konuşmadık aylarca . Sonra barıştık ben de değiştim çok aslında ayrı kalınca one kadar çok sevdiğimi anladım. Sevgili olduk güzel günlerimiz oldu. Şimdi de o beni terk etmeyi seçti. Arkadaş olarak daha iyiymisiz dedi bana. Senden vazgeçiyorum dedi bana. Şuanda da ben köpek gibi seviyorum anasını satayım .o da bana aynısını demişti . Seni köpekler gibi severken neden beni hep ağlattın demişti ilk sevgili olduğumuz zamanlarda. Şuanda da aynısını o bana yapıyor . Arkadaş olarak kalmak istiyor . Her boku hak ettim ben biliyorum. Ancak bu şey nasıl geçer ki. Sanırım daha önce bu kadar ne sevdim ne de sevildim. Ondan böyleyim. Kötüyüm sözlük . Tavsiye verin.
Daha büyük sorunlara sebep olmasın diye o kadar çok susmayı tercih ettim ki, kusursuz patlamaya hazırım. Artık her şey çok farklı, tüm hayatımı değiştireceğim. Bir sonraki adımda tüm öfkemi hissettireceğim.

Çok sinirlendim ya, neyse.
düşünmekten alıkoyamasamda kendimi fazlada kaptırmıyorum.