bugün

Eğer okula devam etseydim bugün büyük ihtimal akademisyendim öğretim görevlisi falan. Salak gibi iş hayati falan derken kendime ettim ne ettimse. Esnafım ticaretle uğraşıyorum çok şükür maddi sıkıntım da yok lakin memurluk, akademisyenlik öğretmenlik içimde hep bir Ukde olarak kalmıştır.
Hayat ne kadar tuhaf ve insan ne kadar acımasız. Sevdiğim adamın ağzından sevdiği kadının hayatını dinlemek ne zormuş. Onu en masum hislerimle severken bi başkasıyla mutlu olmasını dilemek ne kadar acı..
Evet itiraf edeceğim.! hemde şimdi.! Sözlükteki bazı yazarlar sayesinde itiraf etmediğim ama gurur duyduğum durumlar. Sözlükteki dinsizlerin ve faşistlerin başıma üşüşmemesi için çok dayandım. Dinsizlik almış başını gidiyor dini bir başlık açsan dalgaya alınıyor sorsan %99u Müslüman ülke, birde böyle bir başlık neden açıyorsun diye hesap sorarlar ama adam dini değerlerimizle ilgili dalga geçilen başlık açsa onun altına ne güzelde yorum yapıyorsun.
itirafım şu ki; imam oğluyum ben. Sözlükteki artık dinsizlik kokuyan başlıklara gördüğüm an cevap vereceğim istediğiniz kadar eksileyin istediğiniz kadar özel mesajdan saçma sapan mesajlar atın gereğini yapacağım. Dinini yaşayan insanlara ne kötü bakıyorsunuz öyle yazık gerçekten yazık.
Ikinci itirafımda şu ki; kürdüm ben. Sözlükte en çok konuşulan muhabbet. Kürtler şöylede böylede sen nesin ki ve kimsin ki benim hakkımda kötü bir beyanda bulunup millete satıyorsun? Irk kavgasına neden sebeb oluyorsun? "K*rt" diye yazı biçimi yapıp birde kürde ü harfi yok yazıyorsunuz. Sizler kim oluyorsunuz da bunu yapabiliyorsunuz? Neden bu nefret? Neden? Yapmayın hepimiz insanız ırk önemli değil dedik mi "hümanist!" Diyorsunuz ne yapayım ayırayım mi sizin gibi? islam aleminin en büyük eksikliği dinini iyi bilmemesi, bir yerden başlamak gerek artık. Senin ırkın değil takvan kurtaracak. "He bu Türk doğru cennete" denilmeyecek! Anlayın ya şunu! ilk namazdan sorgulanacaksınız ırkınızdan değil! Benim ırkım Kürt ve ırkımı ben seçmedim Allah istedi oldu. Biraz düşünün lütfen. Selametle.
bir sözlük scripti kodluyorum. buraya yazmam reklama girer mi emin değilim ama sevgili suserlerin görüşlerini bekliyorum.

--spoiler--
http://unutulmazfilmsahneleri.com/ci/
--spoiler--

henüz kodlama aşamasında, temaya daha girmedim diyebilirim. bittiğinde ücretsiz olarak paylaşacağım github gibi bilimum yerlerden. günümü böyle boş işlerle geçiriyorum işte. zalla rakip olacam. *
Arkadaşlar insan öldün mü kaldın mı bir sorar. Yazık ya. iyiyim teşekkürler.
Teyzecim çocuğunun simidini ben çıkardım yüzemiyordu yavrucak. Ayrıca kendisi istedi hareket edemiyorum dedi. Valla ben masumum.
Yardımmmmm lutfennn fıkırlerınızı beklıyorum.
internetten hiç birine bağlanacağımı düşünmezdim.bununla ilgili hem burada hem de gazetemde de birçok şey yazdım.saçmalığı üzerine falan.. Ama ama ama arkadaşımın gösterdiği yavaş yavaş bağımlısı olduğum birisi var. Hesaplarını sürekli inceleyelip periscopedan bildirim gelsin diye bekliyorum. Aptalım sözlük biliyorum,sende gelme üstüme . saçmalık imkânsız birşey olduğunu söylesin birileri bana. Deliriyorum galiba.
3 yıl önce çıktığımız zaman da kürt olduğumu biliyordu sözlük... peki neden bana gelip " sen kürtsün ben türküm, bu ilişki yürümez" dedi?

aklımdan çıkmıyor sözlük... o kokusu, gözleri, teni... unutamıyorum sözlük...
köşedeki simitçi dayının isli çayıyla içmiştim ilk sigaramı bu sabah. bodur dut ağacının gölgesinde selamladım doğan güneşi. yılların dolmuş şoförlerinin dahi eğreti işaretlerle tespit ettiği güzergahtan yürüyüp indim kıyıya sonra.
halkın kumsalına istimlak paralı plastiklerden tuttum kendime bir tane; burjuva yanımdan kalkıp çıkmıştım bu sabah yatağımdan, dün akşamki düğünde yeterince proleter bir palyaçoydum zira.
o çok bilindik kanının aksine proletaryanın soytarısıdır aslında palyaçolar. gülmeyi en çok o insanlar hak eder çünkü.
neticede bir gecede kazandığım üç kuruş parayla kendimi atlattığım sınıftaki sefam uzun sürmedi sözlük; güneş yükseldi, tenimi kavurdu kaçtım geldim evime. akşamına babamın koltuk altında gelen büyükten araklamaktayım an itibariyle. sağlığına sözlük.
Okulda bi kiz vardi. Kiza butun sene kafami taktim, kiz bana cok hos geliyodu. Hani asik olmusum diyememde baya bi hoslaniyodum. Lan sene boyunca kiz aklimdaydi ve kizla hic muhabbet etmedim nerdeyse. Hep dusunurum keske acilsamiydim diye.
Siz siz olun benim yaptigim malligi yapmayin.
Sozluk yazarlarinin itirafidir.
yaklaşık üç aydır elektro gitar için para biriktiriyordum. bugün yarın alırım ama asıl konu bu değil.

neyse geçen hafta bayram temizliği yaparken evde annemin eski bağlamasının hala iş görebileceğini farkettim. bağlamacıya götürüp tellerini değiştirdim, akordunu falan yaptırdım.
sonra dedim ki ya ben bu aleti çalarım. hem elektro gitarı alana kadar parmaklarım güçlenir biraz. youtubede kısa sap bağlama dersleri diye videolar var. onlardan yaklaşık on beş tanesini falan izledim, egzersizleri yaptım ve iki parça bile çaldım temiz şekilde. ve bunların hepsini üç saatte yaptım. şimdi bağlamaya gönül veren arkadaşlar alınmasın ama ya bağlama çalmak çok kolay ya da benim bilmediğim gizli bir yeteneğim var.

neyse üç saat içerisinde bunları yapınca bana bir özgüven geldi tabi. gaza gelip bağlamayı akort etmeye çalıştım. tabi telin kopup yüzümü çizmesi, üç saat içinde damla damla biriken özgüvenimi yerle bir etti. kedi gibi gidip, dünyanın parasını bayılıp, bir hafta içinde ikinci kez tel taktırdım.
ana fikre gelirsek, ne oldum dememeli ne olacağım demeli; işi de ehline bırakmalı. ama bağlama güzel alet, çalarım ben bunu da.
nasıl beceriyorsunuz arkadaşlar burdan konuşup tanışacak raddeye gelmeyi falan?

yıl 2010, liseden bi arkadaşım da ulu'da yazardı. bi gün geldi sözlükten birileriyle tanıştım buluşucaz sen de gelsene dedi, gittim. arkadaşın oturduğu masada 3 kız vardı bi an şaşırdım meğersem gerçekmiş, herif 3 kızı o gün oraya getirtecek kadar muhabbeti kurmuş ya la.

6 yıl oldu şurdayım konuştuğum insan sayısı bir elin parmağını geçmez onlar da sözlüğe yazmıyorlar zaten artık da. nasıl yürüyosunuz bu mecrada birbirinize lan valla aklıma almıyor, helal olsun.
sevgilimden ayrılmayı düşünüyorum. çünkü çok kaprisli, dediklerimi önemsemiyor ve bencil ve de en kötüsü beni herkesten saklıyor, sevgili saklanır mı? aile neyse de okuldaki, kurstaki ya da çocukluk arkadaşlarından?
Neden bir kaç istisna dışında hep kötü insanlar çıkıyor karşıma anlamıyorum.. Paratöner yıldırımı çeker ya bende acıyı çekiyorum ızdırabı çekiyorum.. Akıllısı yüreklisi sözünün eri sözünün arkasında duran biri çıkmıyor karşıma anlamıyorum gerçekten...

Yeter.. Yoruldum..
"şunu bilmeni istiyorum: Pişman değilim; hiç de pişman olmadım. Ama şunu da bil ki, öyle gururlu falan da değilim-olmadım. Kendimden hiç nefret etmedim; ama bir türlü beğenemedim de kendimi. Çok acı çektim ama başkalarına da çok acı çektirdim. Kendimi haklı görüyor değilim; ama kendimi savunuyor da değilim-hele yargılamayı hiç beceremiyorum, kendimi de dünyayı da.

Dünya ne ise oydu, ben de ne isem o oldum-uyuşamadık. Hepsi bu."
Bazı şeyler hiç değişmiyor. her geçen gün daha ağır geliyor.
"Varlığım yokluğum bir. dünüm yok yarınım sır" diyor şebnem ferah. Haklı kadın. Bir yerden başlamak lazım.
Kac gundur kendimi psikolojik olarak cok koty hissediyordum. Dun anladim ki insanlara yardim etmedigim icinmis. Kucuk mutluluklar devaminda buyuk hayalleri, buyuk hayallerde insani buyuk bir mutluluga suruklermis.

Kisa bir aradan sonra mutluyum evet.
Siyasi görüşüm çok değişik ya da tam oluşmadı. Mesela birbirine zıt görüşlü iki kişinin görüşlerini de benimsiyorum. Sempatik bulmam yeterli oluyor.
Nasilsa olmayacak diyip silkip attigimimiz hayallerimiz var.
-
3 gün önce ablamı istemeye geldiler. Ama isteme olmadan önce damadın annesi kalp krizi geçirdi. Burada ameliyat olması gerekiyor ve ameliyat süreciyle beraber en az 2 hafta buradalar ama ailecek benim şirazemi 3 günde kaydırmayı başardılar sözlük.

Daha 3 gün olmuş lan tanıyalı ne bu samimiyet lan delirttiler bana.

enişte ve ailesi konyadan geldikleri için annesi ameliyat olana kadar 2 odalı evde 6 kişi kalıyoruz mecburiyetten. Evin içinde bile rahat olamadığım yetmiyormuş gibi enişte bey sabah sabah ablamı kaldırmak için odama giriyor. Benim odama. Benim lan bu oda sen nasıl pat diye giriyorsun.

Çıldırıyorum galiba sözlük. Kusura bakmayın ama ortalığın a.na koyunca görecekler beni delirtmek neymiş. Hayır benim ailem beni biliyor sinirlenince gözüm görmez keserim bile ben bunları ama sanki öyle değilmişim gibi davranıyorlar.

Elimden bi kaza çıkmasın diye şu sıcakta evden kaçar gibi gidiyorum. Kendi evimde hayalet oldum. Biri beni burdan çıkarsın allahıma delirmek üzereyim.
yarı yarıya pasifim sözlük. penis çok hoş bişey.
Şimdi ben o whatsapp durumuna o mor kalbi koydun benimde koydugum gibi. ama neden 4-5 aydır mesaj atmiyorsun ? bi anlasam derdin ne ? amaç ne hani ? surundurmek mi ?
geçen sadece yanımdaki erkeğe sarılmak için fare var oyunu oynadım.

istiyorsanız kucağıma da alabilirim dedi lan bana.

çok düşünceliydi.