bugün

fazla değil 7 yıl kadar falan önceydi. 10.sınıfın yeni dönemleriydi, boş derslerden birisi. sınıfın kaşar kızları ve piç erkekleri şişe çevirmece oynuyorlardı. Beni almamışlardı aralarına tabi. Neyse şişe döndü elemanın biri kıza sordu doğruluk mu cesaret mi diye.

Kaşar kız cesaret diye atladı. Sonra bu ibne beni işaret etti. Hadi öp şunu dedi. Sanki ismim yok. Kız asla olmaz dedi. Kızı zorladılar ama kız nuh dedi peygamber demedi. Ben de kıpkırmızı olmuşum, utancımdan o tarafa bakmıyorum ama muhabbeti duyuyorum.

Kız aynen şunları diyordu "metini öpeyim, tamam o zaman şahin i öpeyim, isterseniz 3 kişiyi ayrı ayrı öpeyim" ne yaptılarsa beni kıza öptüremediler.

Kızın beni öpmemesi zoruma gitmiyordu zaten öpmesini de istemiyordum ama hakkımda bu şekilde konuşmaları acayip zoruma gidiyordu.
Sonra iki elimi sıranın üzerine koyup başımı da üzerine koydum.gözlerim doldu, ağlamaya başladım sessizce. Ordan birisi atladı ayy ağlıyor kıyamam diye.

Bu sefer orda oturan ibneler etrafıma toplandı. Ağlama evladım deyip kahkaha atıyor başımı okşuyorlardı. Beni öpmek istemeyen kız ise umursamaz bir tavır, elinde telefonla mesajlaşıp bir yandan da gülüyordu.

Sınıfta birkaç iyi kız vardı onları ayıplayan onların dışında herkes beni ezmeye çalışıyordu. sonra zil çaldı dağıldık herkes evine gitti falan...
Ertesi sabah bahsettiğim iyi kızlardan birisi yanıma geldi, beni yüreklendirdi, susma ver karşılığını falan dedi. o gün kızın karşısında acayip rezil bir duruma düşmüştüm. buna rağmen dediğini yaptım, o günden sonra da bana takılmadılar.

ama şunu da itiraf etmeliyim. o gün, o kız beni cesaretlendirmeseydi bugün yine aynı ezik halde olurdum.

her şeyi geçtim, bugün en çok koyan da ne biliyor musun sözlük? ben bana yardım eden o kızdan hoşlanıyordum. ama akabindeki 3 yıl boyunca bunu açıklayamamıştım.
ne zaman buna cesaret edecek olsam o kötü gün aklıma geldi, vazgeçmiştim. keşke herşeye rağmen söyleseydim ama olmadı işte.

bu da böyle bir anımdı.

tnm: sözlük yazarlarının itiraflarıdır.
ehehe yine kaptım yerimi.
yine mi 00.00 oldu?
bu gece sadece bu başlığa yazıcam sözlük, her konuyu ayrı entry'de..
Bu gece gereksiz evham gecesi. Korkuyorum ya birşey olursa? Anlayisli kız triplerine soktuğun için ve her merak ettiğimde neden diye sordugun için şuan aklımda paranoyalarla oturmak zorundayım. inşallah haklı çıkarsın yine yersizDir de ben bununla kalırım.

(ama insan yine de bir iyiyim falan der be adam.)
Allah Allah Allah ne sevmekmis.
unutulan hayatları, mutlulukları yeniden hayata döndürmekse bütün gayemiz, ne cefa çekmişiz be bu uğurda. şimdi savrulmuşuz hepimiz sağa sola. kimimiz kör, kimimiz sağır. unutmuşuz, unutulmuşuz!!
Arkadaslarimin whatsapptan bana attigi mesajlarina her dakka her salise cevrimici oldugum icin o kadar cabuk cevap yaziyorum ki canim arkadaslarim toplanip bana hediye almislar .
Tesekkurler tesekkurler beni sizler yarattiniz..
Trabzonspor'dan 9 gol yiyen Manisaspor
kalecisi Murat Demir, maç sonrası gözyaşlarını
tutamadı.

kupanızın da hırsınızın da Allah belasını versin. değer mi be. cidden değer mi şu adamı ağlatmaya.
Saat itibariyle dün, sırf cumaya gitmemek için bünyeme alkol aldım.
Şeytanın ankara şubesi beni yoldan çıkardı efendiler!
yaşlandık be sözlük, anasını satayım.
Kardesim cok ozledim seni. 7 aydir yanimizda degilsin ve hala inanasim gelmiyor. Icimdeki volkan hic sonmuyor. O son gun yemek masasinda kavga edisimiz geliyor aklima. Sonra da aksamina gozlerini hic acmamacasina kapatisin. Son kez sesini duyamadik, son kez birbirimize bakamadik, helallesemedik. Ben hep yanindaydim, hep elini tuttum, hep seninle konustum acaba duymus musundur beni? Benim hic buyumeyen kardesimdin. Her gece odana gelip televizyonunu kapatip ustunu acmis misim diye bakardim. Ablalar hic kizmazlar ki kardeslerine. Ben sana hic kizmadim. Seni solunum cihazindan aldiklarinda kendi cabanla nefes almaya basladiginda bir umut doldu icimize. Ruyamda gormustum komadan cikiyordun, gozlerini aciyordun. Ama fazla dayanamadin. En cokta küs bir sekilde ayrilmis olmamiz koyuyor. Pismanliklarim var cok fazla. Bilsen zamani geri cevirmek icin neler vermezdim.

Ruyalarimda da goremiyorum fazla. Ruyada gorunce insan ruyasindan uyanmak istemiyor. Uyandigimda hala hayattasin saniyorum. Bir an kalkip odana gidiyorum. Bombos odada sadece aglayabiliyorum. Hep bir ruyam aklima geliyor. Hastane odan ana baba gunu gibi herkes cok neseli. Odaya giriyorum komadan cikmis, gulumsuyor bana bakiyorsun. Yanina gidiyorum hemen, ellerini tutuyorum. Ilk dilimden dokulen cumle seni cok ozledim oluyor. 3 ay oldu, bak sonbahar geldi, yapraklar dokuluyor, bir daha sakin bu kadar uzun sure bir yere gitme diyorum. Gitmem diyorsun gulumseyerek. Seni kucakliyorum, sicaciksin. Basini gogsume yaslayip saclarini opuyorum kokluyorum. Sonra hersey karariyor ve uyaniyorum. Hissettigim sadece aci. Hala bir harabeden farksizim.

Hic bu kadar ayri kalmamistik. Gulen komur karasi gozlerini, nese dolu o sesini ozledim. Cok ozledim...
Bugün tam iki sene oldu ve ben ne yapacağımı bilmiyorum.
hata, bir daha hata yeniden hata bir daha hata bıkmadan usanmadan, utanmadan!

sevdiğim hiçbir insana böyle yaklaşmazken, sevdiği adam için ölebilecek hastalığına nasıl yakalanıyorum? nasıl her istediğini yapabiliyorum, nasıl sesim çıkmıyor? neden onun yaptığının %1ini ona yapamıyorum. düşünüyorum bugünü, dünü, okuldaki olayları. ona tek bir darbe gelseydi ben tüm hayatımı ne uğruna olursa olsun yakacaktım, biliyorum.
dünyanın en garip ilişkisi gibi bazen. seviş, evden acele acele çık, seviş okulda terslik çıksın okula koş. bazen günlerce konuşma, sosnra skype'ta 4'e kadar konuş uyu sekizde onun yanına git 12ye kadar yanında uykuna devam et. bazen sana hikayeler anlatsın, uyumadan önce söylencek son şarkıları söylesin (bkz: jandarma biz sosyalistiz), olmayacak bir şey yapsın, tokat at, bana kimse vuramaz desin vursun sonra birbirimize tokat atmaya çalışalım, sonra işler ciddiye binsin sinirle birbirimize deli gibi vuralım, dümdüz şiddet, şaka olmayanından. gün gelsin birlikte gittiğiniz yerde seni tanımasın. gün gelsin çok özledim yarın boşum tüm gün evde kalalım dinlenelim kafamızı dağıtalım desin. tamam de, her şeye tamam.
çünkü neden, oo yazarımız yine dünyanın en saçma insanına aşık olmuş.
bıyıklarına bak aşık ol, sırtına dokun aşık ol, sesini duy aşık ol, uzaktan gör yeniden aşık ol, ellerine dokun aşık ol yine, öyle işte.
aynı sınıfta okuduğum insanlardan utanıyorum. burdan mezun olunca onlarla aynı okuldan aynı bölümden mezun olacak olmak beni çok üzüyor. sözelcilerin salak olduğu gerçeğini hep reddederdim ama türkiye dereceli bu kadar salağı bir arada görünce bu gerçekle yüzleştim . mesele okul başarısı değil, aptal olmak onunla ölçülmüyor bana göre. kendimi de büyük görmüyorum ama şu insanların ahmaklığı beni çıldırtıyor. eğitim fakültesinde okuyorum ve görüyorum ki bu ülkenin eğitimdeki en büyük sorunu öğretmenlerin niteliksizliğidir. bu adamlar öğretmen olacak ve bir nesli yetiştirecek öyle mi? çok yazık. bir de öğretmenlik kutsal bir meslek saygıyı en çok hak eden meslek dalı demiyorlar mı? bir öğretmen adayı olarak bu mesleğin hakkını veren küçük grubu tenzih ederek söylüyorum hepiniz çöplüksünüz.
durduk yere gıcık oldum. ne zamandır konuşmuyorduk, televizyonda görünce asabım bozuldu, evet.
hayatımın en depresif dönemini geçiriyorum bu yıl sanırım.içimdeki yalnızlık ve burukluk hissiyle mücadele etmekte son derece zorlanıyorum.artık bünyem stresi kaldırmıyor ayrıca.
şimdi ben burda bi hesap ve çizelge oluşturcam benim pages kafayı yedi çünkü. word de yok pc de. o yüzden aldırış edimemesi gereken bir entry bu.

sınav takvimi

29 aralık uluslararası hukuk (notlar hazır okunmayı bekliyor)
30 aralık uyuşmazlık analizi (110 sayfa okuma kaldı)
31 aralık türkiye siyasal tarihi (100 sayfa okuma kaldı)
2 ocak çevre politikaları
2 ocak çevre politikaları için sunumun word metni kaynakça ile hocaya verilecek.
5 ocak iş ve sosyal güvenlik
5 ocak kamu politikaları
9 ocak stratejik planlama

çevre politikaları için bir kitap bulmalıyım ve 31 aralık ve ocak ta çalışmalıyım. sunumun word dosyasını en geç 30 aralıkta halletmem gerekiyor. iş ve sosyal güvenlik için tüm notları kızlardan toplamam lazım. kamu politikaları içinse hocanın bıraktığı notları bir yerden bulmalıyım.

stratejik planlamaya ise 6 ocakta çalışmaya başlamam gerek.

bu gece sabaha kadar uyuşmazlık analizi kitabının 110 sayfalık kısmını okumam lazım ki yarın ayşenur'a geri vereyim kitabı. uyuyup uyandığımda türkiye siyasal için gerekli olan 100 sayfalık okumayı ve not çıkarmayı sağlamam lazım.

bu entry ye her gün düzenli olarak 10 kez bakmam lazım.
iki arada bir deredeyim. boğulsam mı.
Bugun iki sokak serserisinden resmen atar yedim sozluk kendimden kalibimdan utaniyorum. sabahin 8 inde iki it guya yola birden atlamisim diye kornaya basti gicik olurum bende korna olayina bende basdim gaza abanip onulerine gectim herhalde beni gozlerine kestirdiler yoluna bak yaptim hicde havam yok afyonumuz patlamamis sabah sabah bela buldu ilerde beni bekliyo arabadan bi inisi var filimlerde olurya kabadayilar ayni oyle durdum cami actim kemeri bile cozmedim hicde canim kavga etmek istemiyo ve okula gec kaldim neyse geldi acti kardesli mardesli konusuyo bende verdim bi iki sonra diger cakalda geldi beni dovecekler guya kalip olarak ikiside benden zayif ama ne bilim gotummu yemedi gercekten kavgami etmek istemedim anlamadim neyse uzatma devam et dedim ozur fln dile dedi bende bi anda uzamasin sabah sabah belayi almayak basimiza bide ozur diledik sanki suclu gibi itten cok utaniyorum sozluk kendimden cok utaniyorum kalibimi sikeyim.
Bazen nick altıma bakıp lan kimsenin mi dikkatini çekmiyor bu iğrenç nick, neden entry girmiyorlar diye atarlanıyorum ve bunu itiraf etmek benim için çok zor sevgili sözlük. O değil de her gece bu başlık neden burda sırrını çözen var mı?
Bundan 10 sene önce arabadan dışarı kafamı çıkarıp ilhan mansız imansız diye bağırmıştım. Niye öyle yaptıysam ? Çok küçük falanda değildim.
birinin bana "essahtan" demesine ihtiyacım olduğunu anladım. hatırladım. içim ısındı. şimdi durduk yere "essahtan ya" diye bir mesaj gelse, "ne olüyü?" demem.
gözüme duş jeli girdi çok acıdı ya.

inşallah kalktığımda kör olmam.
acıktım aga ya. aga acıktım ya. ya aga acıktım. acıktım ya aga. aga ya acıktım. ya acıktım aga.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar