Bugun resmen matematikten kaldim sozluk babama ne diyecegim , ne halt yiyecegim belli degil.
Juventus tam bir oc takım. Fifa 14 de beni sinir krizlerine soktu şerefsizler. Galatasaray salı gunü 5 tane sallasın inşallah bu 7 yıldızlı orospu cocuklarına. Boyle avradi sikisken orospu cocuğu baska takım yok yav !
ileri derecede reflüm var. doktor hap gerekmedikçe kullanma dediği için başım çatlasa bile içmiyorum ama gidip acılı çiğ köfteyi hunharca mideye indiriyorum.
Biliyorum belki de ömür boyu bu kadar sevilmiycem.

Ama aşk? Aşık mıyım?
uzun bir aradan sonra sözlüğe gelip birkaç girimin artılandığını görmek hoşuma gitti yiminle.
monoton geçen günüm akşam vakitlerinde gördüğüm maille birden koca bir mutluluğa dönüştü sözlük.

lösev'den gelen gönüllülük başvurunuz kabul edilmiştir maili... inanın dünyalar benim oldu.

sağlık nedenleriyle kan ya da ilik veremediğim o küçük meleklere belki benim de bir katkım olabilecekti.

tamamen çıkar ilişkileriyle, maddiyatla dönen bu dünyada küçük iyilikler yapabilmek için bir dayanağım olmuştu artık.

ben bugün çok mutluyum sözlük, ben bugün çok umutluyum.

allahım tüm çocukları korusun.
zengin olmak istiyorum.

ne kadar itiraf sayılır bilmem ama, ben o duyguyu tatmak istiyorum. bi günün sonuna gelirken cebimde ne kadar kaldı, acaba şunu alsam mı almasam mı düşüncelerinden uzak olmak istiyorum. abi çok güzel duruyor be düşünmesi bile.
Zaman yönetimi hususunda oturup uzun uzadıya düşünmeye ihtiyacım var gibi görünüyor.
otomatik her gün bu saatte uyanıyorum.bunun bi sebebi olmalı.

belki de namaza davettir.olur mu.olur.
Herkes gibi hayal kuruyorum ben de. Aslında hayal kurmayı severim ama gercek olmayacaklarını bildigim icin saçma gelir bana. Mantıklı düşününce bu böyledir.

Hayalim cok değişik sozluk. Mesela Anadolu'nun bir koyünde bile olabilirim bir gun. Hic önemli degil. Ama su bir gercek. En büyük hayallerimden biri imkansız degil. Hatta basit ama zaman sıkıntısı var iste. O hayalim, Galatasaray in bir turk Telekom arena maçına gitmek, o mac şampiyonluk macı olsun ama..

Bu hayalim hep vardı. Bir gun olacak inşallah.

Digeri söyle. Hep ana kuzusu büyüdüm. Aslında ben istemedim bunu annemin hatası. Yıllarca beklenen bir bebek olarak dünyaya geldim cok düşmüşler üstüme deger vermişler e bi de en büyük cocuk ve tek erkek cocuk olunca annenin verdigi deger artıyor iyice. Yurtta kalıyorum okul okuduğum icin. 3 sene oldu annem hala her gidişimde ağlar bir türlü alışamadı ve bir türlü izin vermiyorlar eve çıkmama. Ne yaptıysam olmadı. Izin almadan çıkmayı da istemiyorum..

Evde kalmak istiyorum ama söyle. Tek basıma olacak. Eve girdiğimde ses yok gürültü yok. Sadece ben. Güzeldir yalnız kalmak. Severim. Mesela okuldan sonra KPSS ile polis olursam cok istiyorum bunu. Bir ev tutayım tek basıma ve tek ben kalayım. Hersey bana ait. Ve hayalimi kurduğum evi yaşatmak istiyorum. Bir calışma masası ve ustunde maket uçak. Vitrinde mini bir eyfel kulesi maketi. Odanın köşesinde guzel bir gemi maketi (dayimlarin evindeki gibi hem de kocaman) sonra odanın bir yerinde teleskop olsun. Duvarda Eminem linkin park lana del rey posterleri. Galatasaray posteri metin Oktay posteri Atatürk resmi Osmanlı tuğrası arması turk bayrağı falan. Boyle kendi değerlerimden ve isteklerimden olusan bir oda istiyorum. Ve en önemlisi evlenmek istemiyorum. O konu cok uzun, evlenmek icin once güven lazım ve güvenecek birini bulmak zor sozluk. O yüzden ben her gun 'acaba beni aldatıyor mu ?' Şüphesi ile yasamak istemiyorum. Rahat yasamak gibisi yok. Evlilik yerine rahatlık istiyorum. Hovarda karı kız yaşantısı da degil, sessizlik tek istediğim. Rahat yasamak rahat takılmak. Istediğimi yapayım. Param varsa tatile giderim yurt dışına giderim oraya buraya giderim hep. Evin masrafı zaten az olur. Hayatımı yasarım boyle. Evlenmeden dururum durmasına tek sorun, konuşacak birilerinin olması. Iste onu da is arkadaşı falan derken çözmek lazım. Cevrem olsun arkadaslarım olsun ama eve girdiğimde herseyi bıraktığım gibi bırakayım. Istediğim bu iste. Annem bu sefer de eve izin vermesin görelim hadi ! tabi bu guzel hayallerim icin en az 3-4 sene beklemem lazım. Bugun gördüğüm 1400 liralık teleskobu da o zaman alacağım.
uykum gelmiş olmasa sinirden kendimi sikicem, bünyemde biraz amonyum nitrat olsa infilak edicem, hidrojen atomu olsam 6 kilometrekare alanı yok edicem. ama uykum var, hiçbirini yapamıyorum.

bir de sinirden uyuyamıyorum. o kadar sinirliyim ki kendimi sikecem uykum olmasa. ama çok uykum var. ama uyuyamıyo... ok.

yine yabışdık amınakoyim.
Ben bu kızları cidden anlamıyorum sozluk.

Iliskimiz tam 1 ay 3 haftalıktı. Normalde sevgilim bana 'bana nerede olduğunu söyle, izin al demiyorum bak, sadece nerede olduğunu bilmek istiyorum' dedi ve ekledi. Yalan söyleme dedi. Ki o can alıcı nokta. Yalanı ben de istemiyordum. Tabi aylardır sevgili yok rahatiz alışmak zor oldu basta. Nerde oldugumu söylemeyi unutuyorum falan. Ya bara bile gitsem 'kızlara bakma yeter' der cunku izin istemiyorum sadece yerimi söylüyordum o kadar.

Her sabah ilk uyanan Günaydin der, ve okula gitti mi derse girdi mi ne yaptı söylerdi. Bi gun arkadaşların evindeyiz sevgilim de var. Birşeye bakacağım dedi Facebook U açtı. Isin bitince kapatacaksın dedim ya kalsın falan dedi inat ettim kapatmadı -ki kapatalı 10 gun olmuştu daha- sonra Galatasaray macı oldu Real bizi yendi 4-1 ve ben de baya kapalı duran Facebook hesabımı actım hem sevgilime inat hem de sıkıntı bastı o gece maçtan dolayı.

Neden actın dedi sıkıldım falan filan dedim iste. Tamam dedi. Cunku biliyordu sevmediğimi Facebook U, ve o kapatmamıştı. Ki, kendisi benim Twitter instagram foursquare tum sosyal ağlarımı sildi telefondan. Facebook da dahil. Bi tek sozluk kalmıştı. Simdi kendi yaptığına bak !

2 gun gecti. Sabah dersi vardı benim yoktu. Ben gece geç yattım sabah bi uyandım saat 2. Ana mesaj yok. Mesaj attım 'günaydın askım' dedim hemen 'günaydın hayatim' dedi. Nasılsın dedim iyi falan filan. Neden mesaj atmadın dedim unuttum dedi. Neler yaptın peki dedim. Okula gittim derse girdim ara verdik derse girdim kantinde oturdum kütüphanede ders çalıştım ciktim yurda gittim simdi yatıyorum, dedi. Normalde ikimiz de birbirimize yerimizi söyleriz hep bu mecbur. Cunku ikimiz de kötü birer iliskiden çıktık ister istemez güven sorunumuz vardı. Ve tum bunları sabah 9 dan öğle 2 ye kadar yapıyor ama bana mesaj atmayı unutuyor hanım efendi ! Yalan tabi. Neyse biraz konuştuk, ben sıcak davranıyorum ses yok. 1 saat yazmadı. Neden yazmıyorsun dedim mesajım gelmemiş sana dedi ve o bahane ile 1 saat kadar soğuk davrandı. Çarşıya indim arkadas var Yanımda. Onunda yanında bi kız vardı. Ayak ustu bi görüşecektik o kadar. Geldi yüzü 5 karış. Hayirdir ? Ses yok. Ulan mesajların bana gelmiyor (ki bu 1 saatte 3 kere oldu onun dediğine göre) bana kızıyor. Belki de mesaj bile atmıyordu da yalan iste. Neyse ben gülüyorum bu buz gibi. Elini tutuyorum heyecan sıfır. Ulan ne oluyor dedim yok birsey diyor. Öptüm yine yok. Kız da dedi 'birşeye Can'ın mi sıkıldı ?' Yine hayır diyor. Vedalaşacağız, bi öptüm yanaktan, kendine iyi bak dedi gidiyor. Sen öpmeyecek msin dedim (yanımızda 2 arkadas var iste onlar da bakıyor şaşkın şaşkın) kız öpmedi. Kız arkadaşı dedi, adam gibi vedalas kızım bu ne ? Bi kere öptü gitti. Tabi mesaj atmıyor hic. Ben yazdım gittin mi yurda falan konuşuyoruz. O hep 'evet, yok, hayır askım' falan. Hitap ederken hayatım falan diyor ki, sorun yokmuş havası veriyor. Ama belli cok isteksiz konuşuyor. 3 defa actım konuyu, yok birsey diyor. Ulan ne oldu diyorum yok diyor. Sabahları uyanıyor günaydın diyen yok. Ben yazıyorum o da yazıyor. Aksam saat 8 miydi ne, bisey dedim peki dedi.

Tamam sen kasindin sen yazmazsan yazmıyorum yeter lan ne bu kapris dedim yazmadım daha da. Neyse 2 saat gecti Facebook a baktım. Ana !!! Benim profilde sadece 'iliskisi var' yazıyor yani onun adı yok. Onun profile girdim, iliski durumu görünmüyor. Bana Facebook şifreni verir misin diye mesaj attım, neden ne yapacaksın söyle vereyim falan diyor. Ben ona vermiştim tabi. Baktım ki ayak diretiyor, istemiyorum şifre falan özür dilerim yanlis oldu, dedim. Hadi iliski durumunu değiştirdin birsey der insan. Hayatım ablam beni ekledi laf eder diye değiştirdim, de canımı ye. Ama yok. Birsey demiyor ağzından laf çıkmıyor.

Dedim kendi kendime, senin amina koyarım yeter lan sikerim boyle askın ızdırabını. O dk dan sonra mesaj atmadım. Ve bugun ayın 7 si. Tam 2 ay oldu ama gel gelelim 9 gundur falan konuşmuyoruz. Ben simdi kendi evime geldim aynı sehirde değiliz. Ulan bir kızla görse trip atsa tamam, ya da nette bir kızla konuşmuş olsam görse tamam. Ama trip atacak birsey yok Facebook acmam dışında. O da kendi kasindi diye actım. Ve 9 gundur yazmıyor. Ben de inat ettim yazmıyorum. Ama o yazmadığı sürece yazmam. Cunku bir gururumuz var bizim de 3 gun ağzından laf alamadık yetti canıma.

Sonuc olarak 10 gun sonra okula donüyorum. Eğer hala mesaj yoksa, soranlara sevgilim yok diyeceğim. Simdi ondan bir adım bekliyorum yoksa, ben trip attım o kendi kendine ayrılmış der. Kızlar boyle, bulur birsey beni suçlu çıkarır. O yüzden onu bekliyorum ayrılsın diye. Ama 21 gun sonra yani yıl basına kadar mesaj attı attı. Atmazsa ben iliskim yok derim millete. Got kadar ilçede illa birbirimizi de görürüz, he ne olur bilemem. Ama ben sevgili yaparsam gerisini o düşünür. Sonuçta o da biliyor ben, duygusuz biriyim. Üzülmem boyle seylere. Ve ben, hiçbirşey yokken trip atan bi kız icin degil mesaja atmak, bi adım atmam. Ya kendi gelir ya siktir olup gider baskasına trip atar. Burada oyun oynamıyoruz.

Sinirlendim sozluk kusura bakma, kıza sürpriz birsey alacaktık 2. Ay diye, onun da icine etti. Aklıma sokayım ya ne diye Götünu kaldırıyorsun ki karıların !
en yakın arkadaşıma aşık olan kıza karşı ben de pek boş sayılmam.
susadığımdan değil de artık su içmenin vakti geldi diye su içiyorum. çok garip yaşamaya başladım lan.
sözlükte yazan insanların başlarından geçen olayları, * anlatma eylemidir.

bir tanede ben itiraf edeyim hazır lafı açılmışken,

buradan anneme sesleniyorum!.

evet ben ittim , çünkü onu benden daha çok seviyordun. kıçımı yırta yırta ağladığım zaman, sus kardeşin uyuyor diyordun. ben hasta olduğum zaman beni ona yaklaştırmıyordun, o daha çok küçük ona hastalık bulaşmamalı diyordun. ne olacaktı ki sanki , ha ne olacaktı ? evet içimdeki çocuğu sen öldürdün anne, bende kardeşimi öldürmek istedim. kabul ediyorum, bilinçli bir hareket değildi ama bana başka seçenek bırakmamıştın. onu dereye atınca bütün sorunlarımdan kurtulacaktım ve sen yine beni sevecektin, en çok beni sevecektin beni beni ! ama o puşt kardeşim ne yaptı ? ha ne yaptı ? ulan 3 yaşında ki bebek yandaki dallara tutunmayı nasıl akıl eder ! kurtuldu piç, tehdit ettim gerekirse döverdim de '' kimseye söylemeyeceksin bok kafalı, annem bunu duyarsa çok üzülür ve ölür '' üstünden yaklaşık 17 sene geçti, hala kimseye söylediğini düşünmüyorum. soracak olursanız, artık kardeşimi seviyorum, geceleri bakkala yolluyorum, odamı toplattırıyorum , seviyorum yani.

heey koca karı ! burdan sana sesleniyorum babanne!

öldüğün için bir gram üzülmedim ! sende kardeşimi hep benden daha çok sevdin. son sözün bile o puştun adı oldu. heyy , bi yerlerden beni izlediğini biliyorum. neden mi ? kardeşime kötü davranmayayım diye. oku bunları adi karı !
sürekli ben çalıyordum paralarını , gidip çikolata ısmarlıyordum mahalledeki arkadaşlarıma. neden mi çalıyordum ? bütün suçu o puşt kardeşimin üstüne atıp, onu artık daha az sev diye. ondan tontoşum diye bahsederken, benden ismimle bahsetmenden nefret ediyordum. bak gözlüklü ihtiyar, ben atıyordum oyuncaklarımı camdan aşağıya. neden mi ? çünkü hepsini elimden alıp, o puşta veriyordun. o oynayamasın diye hepsini aşağıya atıyordum ve suçu yine o puşt kardeşime atıyordum.

hep puşt kardeşim ! buradan sana da sesleniyorum !

senden aşırı derecede nefret ediyordum, geceler boyu seni nasıl öldüreceğimi planlayıp durdum. evet ilk okulda suluğuna işeyen bendim, çişin insan öldürmeyeceğini henüz bilmiyordum. evet evet evet yine bendim çamaşır dolabına kaşıntı tozu döken, her tarafın kaşıntıdan şişsin ve bütün aile sana uyuz muamelesi yapsın diye. tamaaaam onuda söylüyorum, geçen sene sevgilinle ayrılmana ben sebep oldum ama bu sefer onu benden daha çok sevdiğini düşündüğüm için yaptım. o kız seni aldatmadı, gitmedi o çocukla da hiç bir yere . of peki peki ama bak bu son, doğum gününde gelen o uzaktan kumandalı arabanı ben kırdım, ama bir sor neden kırdın diye. kırdım çünkü çok hoşuma gittiği halde bana dokundurtmuyordun. ama bak cidden artık seviyorum lan seni, canımsın sen benim. hep bu karılar aramıza fitne soktuğu için sana kötü davranıyordum ama bak artık güzel güzel geçinip gidiyoruz.

dünya varmış laan , ohh be !
rahatladım. -_-
Bir insan şanslı olacak şanslı doğacak arkadaş herşey mi yıkık enkaz olur insanın hayatında isyan etmek değil niyetim haşa herşeyde bir hayır var diye düşünüyorum inşallah yüceler yücesi rabbim güzel şeyleri bu dünyada be ahiretede gösterir bana .

Hangi işe elimize atsak dağılıyor ulan milyon dolarlık proje var rafineri yapıyoruz gel sende dediler para kazanmak içiin vatanımızdan kalktık türkmenistan denen sikimdirik yere geldik amk yine ters işler yine sıkıntı ulan ailemizi sevdiğimizi bıraktık geldik güzel olsun bazı şeyler aksın gitsin hayat ben itelemeyim ya rahat olayım neyse bundada hayır vardır elbet .

Yine über salak gibi herşey güzel olacak yalanına inandıralım kendimize hayırlısı allahtan .
en sevdiğim özelliğim dengemdi.

ne olursa olsun, ne yaşarsam yaşıyim yitirmediğim otokontrolümü kaybettim sözlük. tıpkı raydan çıkan tren gibi devrildim. ağır kuşku, öfke...nöbetleri geçirdim. derdini anlatabilen biri olmadığım için, yavaş yavaş içten içe yandım. o kadar güzel oynuyorum ki dışarıya kimse hissetmedi.

en son doktordan, hastaneden nefret eden, ancak çok hasta olunca giden ben ''beni doktora götürün, iyi değilim'' dedim.

ve hayatımda ilk defa ayakta durabilmek ilaç kullanıyorum. allahtan çok sıkı dostlarım ve iyi bir ailem var. atlatıcam inşallah.

ama siz siz olun yaşadığınız ruhsal problemleri ötelemeyin, kendinize değer verin. isterseniz halledilmeyecek hiçbir sorun yok.
Bir zamanlar ibrahim Erkal dinliyordum. Hayranıydım hatta.
ofiste beni sürekli saçma sapan şekilde eleştiren hemcinslerim var.
Yanından geçtiğim bir grup liseli yanpirik ağızlı piercingmle alay edip bizde mi kaşımızı deldirelim mi yiaaaağ dedi . Bende gel sen ben daha güzel yerlerinden delicem dedim pişman değilim .
utanarak söylüyorum.
ben henüz coşmadım.
sıkıldım yine. durduk yere hüzünlendim. yalnızlığımdan galiba. aslında yalnız değilim, sevdiklerim var fakat insan her zaman aşık olacağı birini arıyor hayatta. hep seveceği birini. ben bulamıyorum. Belki buluyorum da elimin tersiyle itiyorum yeniden. ama çok sıkılıyorum abi. bazen öyle bir his geliyor ki içimden, mahvediyor beni, ruhum sıkılıyor.
gecen gun bilgisayarim öldü, iki gundur de telefonum kendi kendine kapanip duruyo. kazik gitti heralde ikisine birden. hadi bilgisayar eskiydi diyelim, yine de bebegimdi ilk goz agrimdi uzuldum... mal telefon sana ne oluyo allaa alla ya.
fetoş gaymış.
evdeki deli sabrımı taşırınca ağzını yüzünü sikecektim.
amına kodumun iti ağzı kokuyor, uzak dur benden diyorum anlamıyor. bide benden para istiyordu pezevenk. felç etmeyi düşündüm onu bir müddet.
işte görüyorsunuz sevgili yazarlar huzurum yok.