bugün

bulaşık yıkadıktan sonra, tepsiyi lavabo ile duvarın arasına sıkıştırıyorum ve mutfak bezini dikdörtgen şeklinde katlayıp lavabonun önüne koyuyorum..
baktığım zaman, bir an için de olsa annem burdaymış gibi hissettiriyor..
168 saat burnumda tütüyorsun ve yalnızca 1.5 saat yanımda oluyorsun haksızlık bu! insan haklarına aykırı! Diyen bir adamla beraberim. Sevgili miyiz? Değil. Arkadaş mıyız? Hayır. Manyak mıyız? Kesinlikle evet.

Aşık mıyız?

işte son sorunun cevabı yok. O yüzden Göksel in de dediği gibi gidemiyorum kalamıyorum başedemiyorum teslim olamıyorum.
muhabbet kuşuma kürtçe kelimeler öğretiyorum. (bkz: biji biji)

edit: günün ilk entrysine inanıp üşenmeden 5 dakika öncesinin entrylerini aradım. ne saf birisiyim.
Aşk yaşamak istiyorum artık. Ama sadace ben seversem olmaz. Onun da beni sevmesini istiyorum. Çok mu şey istiyorum ki.
iş buldum sözlük. hatta o uzun süren işsizlik döneminden sonra o kadar özgüven kaybı yaşamışım ki, bir haftadır çalışmama rağmen bugün anca yazabildim.*

tam dipteyken, her şeyden umudu kesip bavul elde nereye gideceğimi ne yapacağımı düşünürken mesaj geldi. gidip görüştüm. işe alındım. artık ben de ofiste kahkahalar atabilecek, ofis sandalyesinden düşebileceğim. hatta az önce okuduğum komikli entry' e gülmeyip yarın sabaha sakladım. ofiste güleceğim.

çok yoğunum sözlük. sabah 7 de uyanıp akşam 11 de eve giriyorum. mutlu muyum bilmiyorum ama huzurluyum. şükrediyorum; o işsiz günlerim aklıma geldikçe şükrediyorum... iş arayan, işinden memnun olmayan herkese allah güzel işler nasip etsin...

o işsizlik sürecinde sürekli yardımcı olan 386dx40 abime ve ikeya kardeşime de teşekkür etmiş olayım bu vesileyle.
bana o kadar kötü davranmasına rağmen unutamamın sebebi unutmak istememem galiba.

ulan ne kız be, onun gibisini bulamam olm, valla la. ama zorundayım.
koyu fenerbahçeli olmama rağmen içimi güzel diye babamın gsli kupasından çay içiyorum *.
onunla kar topu oynamak istiyorum. kış mevsiminde nasıl oluyor merak ediyorum. beresini, montunu kendi ellerimle giydirip, yorulana kadar karda oynamak istiyorum.
sonra ıslanmış saçlarını kurutmak, beraber karşılıklı çay içmek.. üşümüş ellerini ellerimle ısıtmak istiyorum. sabah uykudan şişmiş gözlerini görmek, kısılmış sesini yanı başımda duymak istiyorum. dünyanın en büyüleyici sesine sahip. daha önce kimsenin sesi çıkmamış gibi. tüm kelebekleri, sevinçleri, çiçekleri uyandıran bir ses..
yarattığı, karşıma çıkardığı, kalplerimizi birbirimize ısındırdığı için allah' a hergün şükrediyorum, sonsuz şükürler..

son olarak;
çok tatlı be sözlük! havalara atıp tutup sevesim var.
bir buçuk yıldır kankalarının telefonundan yanlış numara bahanesine arayıp arayıp nabız yokluyorsun, be gülüm..

+ alo ?! ferdi orda mı ?!
+ mersin büyükşehir belediyesi nikah dairesinden arıyorum, iyi günler fatih bey..
+ melis orda mı ?!
+ canım notlar ne oldu ya ?! aa, yanlış numara mı, pardon.. *
ama bilmeni isterim ki 6 ay boyunca kim olduğunu hiç araştırmadım, sonuçta 7 - 8 farklı numaradan geliyordu aramalar ve dikkat etmiyordum.. hani en sonunda kıllandım sesinden, dedim bu hatun böyle böyleydi, yapar mı yapar diye.. araştırdım numaraların hepsi senin kankaların ve kardeşin çıktı be kızım. araştırma yaptım derken, öyle ahım şahım bişeyde değil lan. numaraları whatssapp'a ekledim takır takır profil fotoları düştü zaten. normalde götüm düşene kadar gülerim ama konu sen olunca gülemiyorum. ben burda kendimi 2 yıldır birşeylere alışmaya zorlarken bunları yapman haksızlık, terbiyesizlik, be gülüm. neyse, ben aptalı oynamaya devam edeceğim. sen keyfine bak, sesimi ne zaman duymak istersen ara. ama hakkatten bana seslenmediğin sürece alacağın cevap hep yanlış numara olacak. sesini tanıdığımı bilmeyeceksin.

kader işte...
En yakın dostumun şimdiye dek bir tane sevdiği kız oldu, onlada çıkmıyorduda işte ikiside birbirinin niyetni biliyordu. Köprüleri atmışlar amk. Gerçi bizim ki gitti galatasarayın maçını felan izledi. Sanki ben ayrıldım amına koyum.
itiraf edecek bir şeyim yokmuş, ulan itiraf etmek istiyorum ede ede iki mi ne. Hiç mi olmaz ya. işte bunu itiraf ediyorum.
herşey için geç kaldım.
sıkıntıdan her başlığın altına saçma sapan yorumlar yapıp eksi yağmuruna tutulmak istiyorum.
Can sıkıntısından her başlığın altına saçma sapan şeyler yazıyorum sözlük ne oldu bana ?
kahve içmekten midem bulandı artık
ama başarmak zorundayım
bu kadar çabaya rağmen olmazsa ağzına sıçayım böyle işin. ağzımı da bozdum tam oldu
itiraf ediyorum 'Bu sözlüğe ilk girdiğimde çok saçma bulmuştum' ama yanılmışım...
biri çıksın desin ki siktir et geçer.
Baska birinin uzuntusune sevinince kotu olunuyordu sanirim.. bilemedim bu nasil bir durum aslinda sevinmeme sebep olacak bir durum cunku isin icinde benimde duygularim var belki coook.icerlerde karanlikta kalan duygular ama olsun .. belki de soylediklerimin cikmaya baslamasi yanilmamam falan hos onlari da ayni sebeplerden dolayi soylemstim .. ne diyim mutsuzluk dilemem ama mutluluk da dileyemem hala bunu yapamam..
geceleri ışık yakmadan loş ortamda oturmaya bayılıyorum.
çok safım lan en küçük ilgi, mesaj ya da söz beni çok mutlu ediyor. sırıtıyorum öyle.
beklenen kişiden doğum günü kutlaması henüz gelmedi. eğer yarın 12ye kadar da gelmezse çok üzüleceğim.
a2 ehliyeti alacagim. sinavi zorlastirmislar. ayin 28ne kadar scooter bulmam lazim pratik yapmak icin. nerden bulacagim bilmiyorum. izmirde de scooteri olan tanidigim yok , akil lazim. sinavi nasil geccem
sabah 8 de yatıp akşam 11 de uyanınca insan uyuyamıyor normal olarak gece. yarın ofisi gidip kim para kazanma derdine düşücek of. en iyisi pazartesiye de kendimden kafa izni vereyim ofisi açmıyım.
saçlarımı hem kestirmek istiyorum hem kıyamıyorum ne yapacagım şaşırdım. ya çirkin olursam diye de korkmuyor değilim. ama cesaret edemeyeceğim sanırım, kestirmek de istiyorum, napsam kii
sevgili sözlüğüm sana itiraf etmek istedigim cok sey var ama sen sadece şunu bil. çok sevdim hala seviyorum. bunları okuyan yazar kardeslerim ulan herkes aşık ancak seviyorumlu entry ler giriyorlar diye düsünebilirler. olsun düsünsünler napalım. insan seviyorken dünyada başka hiç birşey
umrunda olmuyo. işsizim param çok yok ama dönüpte kendim için gram bişey yapmıyorum. tek hayalim sevdiceğimle mutlu olmak. belki o gelse bişeyler için çabalamaya başlayacam. ama gelmiyo aksine uzaklaşıyo elinden geldiğince benden. ne zormuş be sevmek sözlük. korkuyorum aramıza giren aramızda olan birilerine bişey yapmaktan.