bugün

şuan kahve, müzik ve sigara eşliğinde sözlüğe entry girmek yerine; bir köpeğim olsun isterdim yanımda.
köpek dosttur derler ya, gerçekten her dosttan daha çok dost olur bir köpek.
ne zaman bilmiyorum, ama bir gün olacak.
bir buçuk aydır sağ omzum sakat ve çok fazla ağrılarım var doktora gitmem gerekiyor ama gidesim hiç yok. böyle de mazoşistim.
Kedi sevmeyen insanlara karşı antipati hatta kin besliyorum öfkeleniyorum sözlük.
Bunlardan biri annem.
Bir insan kedileri niye sevmez?

Geçen bir kedi gördüm tam apartmanın önündeyken, ona doğru yavaşça gittim kaçmadı küçücüktü çünkü, insanların ne kadar vahşi olabileceklerini bilmiyordu.

Kucakladığım gibi eve götürdüm, annem kapıda yakaladı beni, o sırada kucağımda değildi iyiki.
Korktu kapıyı pat diye kapadı suratımıza. Ufaklık da şaşırdı. Bas bas bağırdı annem, çok kızdım sözlük. Napıcak el kadar hayvan sana?

Gitti annem sonra, gider gitmez içeri girdim dostumla.
Açdır diye süt ekmek falan verdim ama yemedi karnı toktu heralde ısrar etmedim.
Kedilerin müzikten hoşlandığını duymuştum müzik açtım, kucağımda severken şarkı söylemeye başladı. *
capsden görüp kıskandığım bir sahne vardı kedi klavyeye çıkıp yazı yazdırmıyordu bende koydum onu klavyenin üstüne.
Kıvrılıp yattı miniğim.
Sevdim onu şarkı söylemeye devam etti bir süre sonra patilerinin üstüne başını koyup kapadı gözlerini.
O kadar muhteşem bir görüntüydü ki.
Sonra kalkınca ip getirdim oynadı biraz ama çok ilgilenmedi şaşırdım.
Kucağıma aldım tırmanıp kafasını omzuma koyarak oraya kıvrıldı, gıdıklandığım için indirmek zorunda kaldım miniğimi ordan.
içeri geçtik daha farklı oyuncaklar arıyordum ona, yatağıma koydum.
Kıvrıldı hemen, anladım uykusu var.
E bende uyurum dedim, bacaklarıma uzandı severken yine şarkı söyledi onun mutlu olduğunu bilmek beni çok mutlu ediyordu muhteşemdi. Bir patisini öne atarak gerindi ve kafasını öne aldı yine.
Gözlerini kapadı ve şarkı söylemeyi kesti. Anladım uyumuştu.
Öylece ona baktım, çok güzel bir varlıktı.
Ona bakarken birden kafasını kaldırdı etrafına bakmaya başladı.
Durdum ve gözlerine baktım ama inatla bana bakmadı.
Etrafını inceledi inceledi ve tekrar şarkı söyleyerek kafasını patisine koyarak uyudu.
O an ki mutluluğumu sana anlatamam sözlük tarifsizdi..

Bir süre uyudu ve sonra onu annem gelmeden dışarı çıkartmak zorunda kaldım.
Kapıya koydum ve ona baktım. Yavaşça yürüdü durdu.
Etrafına bakıyordu.
Baya baktım ona kuzmış mı diye bir an döndü ve baktı kızmamış gözüküyordu ama ben yinede utandım ona bakmaya.
Apartmandan biri çıkana kadar kapıda ona baktım oralardaydı.
Pencereden baktığımda yoktu.

Bugün yine gördüm onu, bir kadın dışarda avaz avaz çocuklara bağırıyordu.
Kedi yüzünden kavga ediyorlarmış meğer, ama iyiliğine.
Ben besledim hayır o besledi falan diye.
Bir çocuk ağluyordu kedi için.
Benimki de öylece onları seyrediyordu oturmuş, dinledi bir süre.
Sonra bastı gitti..
deli gibi küfür etmek istiyorum ama sözlük formatı engelliyor. stres atmak adına kullanılabilecek o kadar entry geziyor ki.
şuan ana avrat düz gitsem ne stres kalacak ne bir şey.
lan kavga edecek kimse de yok mına koym.
sözlük ev arkadaşım salonda kalıyor.Bununla samimi bir arkadaşımız vardı.Çocuk cemaat evinde kalıyordu.
Çocuğun sevgilisi gelicekmiş.Tamam dedik.Bikaç gün kalsın.
Ulan önce 1-2 gün oldu. Sonra 3-5 gün oldu.Derken gelecekleri gün arkadaştan öğrendim. 10 gün kalıcaklarmış.
Yok artık ebesinin amı.
Ya arkadaş bu işin usulü var di mi?
Hani biz de gittik şehirdışına 1*2 gün kaldık.Utana sıkıla o da.
Bunlar iyice pişkin.
Bugün 9. günleri.Adam çok gevşek davranıyor.
Artık gına geldi harbiden.Bu sabah söyleyecem.
Kardeşim cuma son günün cumartesi odaya geçerim.Gerisi umrumda değil diyecem.
Ulan odada sigara içme diyorum adam pişkinliğe vuruyor.
Büyük ayıp etti, bu saatten sonra kimseye oda filan vermem.
Güler yüzlü görüp bizi mi sikiyor bu ?
Yarın bi konuşalım restimi çekicem harbiden.
Yok pazar günü son kem küm derse.
Güle güle birader uğraşamayacam diyecem.
Yollayacam.Bir bakıma evden kovmaya gidecek iş.
Ne insanlar var ya...
Ulan tamam gülüp iyi eğleniyoruz da böyle esneklik olmaz.
aklıma ibibikle ilgili bir tekerleme takılıyor neydi ya la?
Arkadaş erimiş cocostarı dolaba koydum, 1 saat sonra yerim diye. Biri yemiş. Bende 5 günlük pasta vardı onu yedim. Kurumuş hiç güzel değildi.
ne yapmak istediğimi bilmiyorum şuan bile bu entry i yazıp yazmamak konusunda bile devamını getirip getiremeyeceğim konusunda da öyle. yorgunum çok çok.
soğuk, iğrenç, odun insanın tekiyim ben. bir kez daha farkettim bunu.
Sormak istediğim çok soru var.. pişman olduklarım, yazıp yazıp sildiklerim , yapacağım deyip hemen ardından saptığım onlarca düşüncem..
tanıdıklarım var bir de tanıdığımı sandıklarım..
tanımaya bile lüzum görmediklerim..
değişmez dediğim doğrularımı da unutmamak gerek ve yanlış yorumladıklarım..
hıh ! unutmadan bir de neresinden tutarsan tut keşkelere bulanmış hayatım..
hava güzel yıldızlar güzel ay daha da güzel yarın daha da güzel olacak la
fark ettim ki dubstep takılıyorum ve hoşuma gidiyor.
bu gün silkroad online oyununda 4-5 saat dilenip tam 2 b topladım. ona da 101 lvl nova +7 aldım. tabi çok spesifik bir itiraf ama. *
çok laubaliyim sözlük. tam ciddi olucam basıyorum kahkahayı. her an bi' espri yapma zorunluluğu hissediyorum, refleks olarak. lan cenaze evinde gülünür mü ya?
Bir umuda ciddi ciddi bağlanmıştım. Bütün hayatımı bi hayalin üstüne kurmuşum ben. Kristalden bi hayal kurmuşum, bütün hayatımı değiştireceğime inanmışım sonra. Ama hayaller kırılgan, hayaller nankör. Hayal kırıklığı sinsice yaklaşıp bütün hayatımı darmadağın etti yine. O kadar inanmıştım ki bu sefer... Hayatım değişecekti, her şey çok güzel olacaktı, gerçekten mutlu olacaktım en önemlisi de; bir umudum olacaktı. Evet birilerinin de dediği gibi büyümemişim ben hiç, olgunlaşmamışım. Bir hayale kaptırıp açık denize açılıyorum sonra kalakalıyorum öylece. O kadar çok keşke birikti ki sözlük artık dayanamıyorum. Keşke demek elinden hiçbir şey gelemeycekken kendini suçlamak sadece. Yapacak söyleyecek bir şey yok. Keşke böyle olmasaydı. Keşke olmasa. Hala en ufak bi umut varsa, dualarım onu getirsin bana. Allahım sen beni affet, Allahım sen bana yardım et.
olur olmadık her şeyi eksileyen sözlük insanını anlayamıyorum sözlük. Sen anlayabildin mi?
hayattaki en büyük zevkim aynaya baktığımda kendimi afet-i devran olarak görebilmek. yaklaşık iki haftadır gereksiz sıkıntılar yarattım kendi kendime ve bu zevkten kendimi mahrum bıraktım. yarın yine iki saat öncesinden hazırlanmaya başlayacağım ve mis gibi bir kadın olduğumu görüp mutlu olacağım.
yarının güzel bir gün olacağına dair güzel bir söz aldım ya rahatça uyuyabilirim artık.
bir de anneciğim iyi ki varsın iyi ki benimle bu kadar ilgileniyorsun. sen ol yanımda sadece gerisi boş...
sözlük, dün nasıl bir gündü o kadar arkadaş ayarlamayı düşündüm onun takıldığı yere gitmek için. uzun zamandır görüşmediğim arkadaşımın dün mesaj atması ne güzel bir tesadüftür. sonra koşa koşa gidiyorum oraya ezilme tehlikesi bile geçirdim lan. arkadaşlar da tam onun karşısındaki masaya oturmuş. hiç bakmadım doğru olan buydu ama onun 2 adım ötemde olduğunu bilmek bile nasıl bir huzurdur. anladım ki ben ona dokunmasam da sadece bakarak bile huzur bulabilirim abartmıyorum valla. sadece sesini duymak da yeter. nasıl sevmişim ben böyle. giderken yanımdaki arkadaşa tip tip bakması. arkadaşın 'valla kıskandı bu seni' demesi. öyle olduğunu düşünmek bile heyecanlandırıyor beni. 2 sene boyunca onun için o kadar çok uğraştım ki. tüm olanlara rağmen pişman değilim be sözlük. çok seviyorum onu.
Mobilden entry girenler havalanmasın bok gibiymiş lan. Bir bok anlaşılmıyor arkadaşlar.
anlayışım '' özverisiyle övünen onunla birlikte lanetlenir '' dir. ancak annemin gezmeye çıkardığı, sıcak davrandığı komşumuzun anneme karşı takındığı kindar ve huysuz tavırdan sonra bu cümle üzerine tekrar düşünmeye başladım.
sadece bu cümle, fikir hakkında mı ? hayır.
yıllardır alttan aldım, sustum, ince düşünce yoksunluğuna karşı ses çıkarmadım, özeleştiri yaptım, hatalarımı sorguladım ama gün gelip te şöyle bir çevreme bakınca herkesin, başkasının özel alanını, farklılığını, fikrini umursamadan sadece ve sürekli kendini düşünmeyi abarttığını fark ettim.
insanlara güvenmiyorum. yanlarında rahat edemiyorum. saçmasapan kankacılık ve geyik muhabbetlerinin parçası olup aralarında barınmak istemiyorum. bir düzenim var. okul bitene dek bu düzeni sürdüreceğim. okul bittikten sonraysa sadece çekip gitmeyi planlıyorum. uyumayı, tüm csiler' in tüm bölümlerini izlemeyi, telefonu kullanmamayı, televizyon izlememeyi, insan yüzü görmeyeceğim bir yer bulmayı planlıyorum.
'' sus, boşver, sesini çıkarma, alttan al '' dedikçe bir gıdım iyi niyet, ince düşünce göstermeyenler yüzünden artık kimseyle herhangi bir bağ kurmak, kimseye herhangi bir şey konusunda söz vermek istemiyorum. çok yoruldum. hem de çok...
işyerinde kağıt ve marker kalemle uyuz olduğum çalışma arkadaşım olan kadının masasına fare pisliği şeklinde pislikler bıraktım, şimdi bekliyorum odaya girmesini.
Zeka küpünün diğer adını rubin küp sanıyordum az önce öğrendim rubik küpmüş. O ne la öyle rubin küp daha tatlı geliyo kulağa. Banane google yanlış biliyo rubin küp o.
Ulan dikkat ettim benim bi takipçim var. Her entryde bi eksi almış. içimizde hain var.
eşim kendini çok güzel sanıyor ama kusura bakmasın değil maalesef.
Pis pis görücüler geliyor. Kendimi kezban gibi hissettiriyorlar. Şu tatil bitse de gitsek.