entry'ler (182)

inadına aşk

Bazı oyuncularını yetersiz bulsam da sevmiş olduğum dizi.

psikologların lüzumsuz olması

(bkz: türkiye neden gelişememiştir)

on birinci nesil bana selam vermesin

Bir zamanlar onuncu nesillerle uğraşan yazarın şimdi on birlere takmasını komik bulduğum durum.

sözlük yazarlarının whatsapp durumları

Yine de sen bilirsin.

hukukun tm3e geçmesi psikoloji pdryi etkiler mi

Sözlükçülerin görüşlerini merak ettiğim konudur.

dinler aciz insanlar için vardır

acizlik dinsiz insanlar için vardır şeklinde bir genelleme de yapılabilir. Daha mantıklı.

haklı olduğunu bildiği halde özür dilemek

karşısındaki insana değer veriyorsa ve kaybetme korkusu varsa şahsın yapacağı harekettir ancak bu aynı zamanda bir zayıflık belirtir ve karşı taraf bunu fark ettiği zaman tüm sömürü sinyallerini size karşı açık tutacaktır.

hz muhammed in namaz kılmadığı gerçeği

yazar arkadaşımız bunu bildiğine göre medyum olmalı, medyum değilse de iftiracı olmalıdır.

atatürk neden namaz kılmıyordu yoksa ateist miydi

her müslüman namaz kılıyor mu? Her müslüman namaz kılıyorsa bunu insanların gözüne soka soka mı yapıyor? Kemalistleri kızdırasım geldi yazarından amaçsız soru.

hz muhammed ders kitaplarından çıkarılsın

hz muhammed ders kitaplarında değil din kitaplarında var, okulda bilim öğretilmeli gökten indiği iddia edilen doğruluğu bilinmeyen şeylere inanılmamalı diye kıçını yırtan şahıslar eminim ki bir çok bilim insanının kur'an'ı kerim'i incelediğini biliyorlardır. Son olarak kendi görüşüne saygı bekleyip saygısızlığın alasını yapan yazarımsı görüşü.

the hobbit the desolation of smaug

uçarak gideceğim filmdir.

pink floyd

sırf hava olsun diye kimleri dinlersin sorusuna verilen cevap.

kulağı kesip bir zarfla birine göndermek

kulağım sende demenin başka bir yolu.

en enteresan kız isimleri

tavus. Kim koyar bu ismi demeyin koymuşlar.

ankara da yapılabilecek sosyal aktiviteler

atakuleye çıkıp ankarayı izlemek.
Not: kışın yapmayın.

çok yiyip kilo alamayan insan

Çok yeyip kilo almayan ve üstüne bir de ' ayyy yiyorum yiyorum bir türlü kilo alamıyorum ' diye yakınan, ağzına kürekle vurulası varlık. Nerede adalet?

christopher marlowe vs william shakespeare

Doğruluğundan emin olmamakla birlikte Shakespeare'in aslında kör bir cahil olduğunu, para karşılığı Marlowe'u tutarak kendisi için eserler yazmasını ve bunları da kendi adına bir dergide yayınlayarak ünlü olduğunu bir zat-ı muhterem tarafından öğrenmiştim. ölümü ise kendisi bu durumdan rahatsız olduğu için ve shakespeare de bunun farkında olduğu için bir suikaste kurban gittiği yönünde ancak olası bir durum gibi gelmiyor. Öğrendiğim kişi kaynağın sağlam olduğunu söylemişti ama koskoca 400 yıllık shakespeare değil mi, inanılır gibi değil. Sonuç olarak iki iyi ismin karşılaştırılmasıdır. Ya da kanıtlanmamış bilgiler ışığında aslında aynı kişinin karşılaştırılmasıdır.

fikir muhendisi fikri

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu yazarıdır.

6alatasaray yazan insan zekası

(bkz: hayvan zekası)
(bkz: insan zekası)

medcezir

The Oc isimli yabancı dizinin çakması olduğu, hatta kıyafetleri bile uydurmaya çalıştıklarını duyduğum dizidir.