bugün

daha dün aldığım, bugün ıslandığı için kurusun diye camın önüne koyduğum reebok ayakkabılarım çalındı. hayır napiyim ben şimdi? çalan kişiye beddua mı edeyim, küfür mü edeyim, allaha mı bırakayım, 130 tl ye mi yanayım, şansıma mı küseyim... ne yapiyim ben?

edit: annem ve kankası eşek şakası yapmışlar akıllarınca. ayakkabılar sağ salim elimde.
Meyva olmaya gönlün yok senin,
Çiçek açman kafi..
Zamanı değilmiş, bahar gelmemiş ne yazar..
Hem bahar da kim ki..
Delişmen rüzgar o, okşar başakların başını,
Bi o kadar asi, bi o kadar sevgili..
Zamansız gelişini sevdiğim,
Aklımın katili..
ırak, uzak, dur durak bilmeyen deli..
Ruhumun fırtına sonrası sessizliği..
Aklı ne kadar havada, yüreği o kadar kadın..
Gamzelerimin sebebi..
Rüyası gerçek, gerçeği rüya
Zamansız gidişimin engeli..

mayıs 2013, az önce suları..
kaybettim onu sözlük. söylediğim sözler, çocukca davranışlarla beni seven, benimde sevdiğim kızı benden soğuttum. artık benden tiksiniyor açıkçası ve hepsi benim hatam. farkettimde bu olaylar gerçekleşirken sözlüğü falan unutmuşum iyi oldu geri döndüğüm.
bimdeki kasiyer kız, benden hoşlanıyor sanırsam. hep eli ayağına dolanıyor, birşey sorunca kilitleniyor. ama hafif çirkin bir de türbanlı.
kafam çok karışık. hayatımı bi rayına sokamadım amk.
ne söylesem kendimi nasıl ifade etmeye çalışsam boş. her insan kendisini ayrıcalıklı bir kesime ait, özel olarak görür ya, işte öyle bişey. ben kabulleniyorum sanırım yavaş yavaş, elimden geleni yaptım, bir ergenin anıları değil. bazen en isabetli karar, nerde bırakıcağını bilmektir belkide. sıkıntı yok, üzülücek, kızılıcak, intikam alıcak, hesap sorulucak, kızıp trip yapılıcak kimse yok. olmaması da daha iyi, allaha şükür hiç borcum yok. sevmem zaten kimsede hakkımın kalmasını yada bende hakları kalmasını, verdiğim helal olsun, aldığımıda helal ederler inşallah, eşe dosta tabi, ailenin hakkı ödenmez. yatıyorum şimdi, bokum gibi sessizliğin içinde, çok kırgınlığım, kızgınlığım, sitemlerim var. olmamasını diilediğim ve elimden geleni yaptığım, ama bir yerde insanınız işte hepimiz, hollywood gibi olmuyor, ya da benim hayatım olmadı, geçen zaman geçiyor, insanlar geçiyor, sormuyorsun, sormamak da gerekir belki.Herakleitos sağolsun, herşey akar. akıyorda zaten, yıkandığın bir suda tekrar yıkanamazsın. bu kadar insana acı veren şey ne olabilir bilmiyorum, balkano çıktığında, insanların gülüşlerini duyduğunda, eğlendiklerini gördüğümde, burukuğum daha bir acı oluyor. bu onları kıskanmak kesinlikle değil. seviniyorum hatta onlar için. çamaşırları yıkar asarsın işte, okuluna işine gidersin, sonra oturur, dinlersin. sağlık olsun. güzel şeyler dilersin, umut edersin herkes için, yapabildiğini yapar sonra devam edersin. eyvallah dersin, bütün eşyaların boşluğu sessizliği böyle amına koyar, ibneler sanki acı çektirmek için varlar, böyle sakin sessiz, işi olmadığında çıtları çıkmıyor, öyle bakıyorlar sana, sağlık olsun, elimde olan hiçbirşeyi ben seçmedim, yine allaha şükür hepsi için...

edit: iyi gitti bunlar
http://www.youtube.com/watch?v=TP6PpwG30Ak
http://www.youtube.com/wa...p;list=PLEF0D457B93DE0782
Dun bir kiz gordum. Yoldan gecerken "bana laf attilar" dedi. Bira icen birkac salak icin. Kizi su an bulsam hayatimi anlatmaya hazirim.
bugün cok güzel dedigim, bu kiz at abi dedigim kizin ön dislerinin carpik\bozuk oldugunu farkettim.

olsun lan hala cok güzel o kiz.
Su siralar cok sipsevdiyim sozluk her defasinda bir baskasina tutuluyorum bahardan olsa gerek.
usul usul girip damarlarımda dolaşan her neyse, çok mutlu ediyor beni...
yaklaşık 7 ay önce sevdiğim kıza açıldım. beni kibarca reddetti ama aramıza mesafe koymayacağım dedi. bir iki ay öyle de oldu ama zamanla aramız çok soğudu. nedenini bilmiyorum ama doğru düzgün selam bile vermemeye başladı. aylardır konuşmuyoruz hatta beni görünce yüzünü bile çeviriyor. neden böyle olduğunu anlayamıyorum. tamam beni sevmeyebilir ama beni neden değersiz bir varlık yerine koyduğunu anlayamıyorum.
neden bu kadar değiştim bilmiyorum.

sanırım bazı şeylerim bitmiş durumda. iki sevgili görünce kıskanmıyorum, karşı cinsten herkese bi abi, kardeş modundayım. aşkın zerresini geçtim; ilgi bile duymuyorum.

ve eskisi kadar gülmüyorum. güldüğüm zamanda genelde alay etmek için oluyor. hareketlerim tavırlarım o kadar değişti ki.. yakın arkadaşlarım hariç, kimseye böyle bi sevgi falan duymuyorum.

sanırım; artık katılaşmak eylemini yaşıyorum. 20 yaşındayım ama ruhum en az 35 yaşında. kimse bana ilgi duysun dahi istemiyorum. uğraşamam. gerçekten uğraşamam kimseyle..
bir şeye kafam takıldı bu sabah. ama o kadar önemli değil, işle ilgili. iş yerinde yazıcıyla su sebili yan yana duruyor. kafam açılsın diye acı bi kahve içeyim dedim. gittim yazıcıdan sıcak su doldurmaya çalışıyorum lan. odadaki gevrekler de sanki beni bekliyorlarmış gibi: ahaha noldu lan hala ayılamadın mı hohaha diye güldüler. açıklarını yakalarsam çok pis dalga geçicem ama. bu kadar...
Insan en cok kendine yapiyor n'apiyorsa. Hayatta pek cok kisiye ve pek cok kere haksizlik etmisimdir ama hep en buyuk haksizliklarim kendimedir. Aklimi sikeyim...
kuzey güneyi izlemiyorum sevgilim youtube dan şarkı bakıyorum dinliyorum bizi gördüğüm parçaları seçiyorum.*
senden önemli bişeyin olduğunu mu sanıyosun? hayır yok.

parçalarımıza bakıyorum hayatım sakin ol*
seni seviyorum senden başka hiç bişey önemli değil benim için sevgiliiiimmmmmmmmmm.
Sene 96. Öğrencilik hayatımın türkiye turunda bu seferki durağım Adapazarı, hendek olmuştu. Derslerdi, okuldu, futboldu derken ilk devre karneleri aldık ki ne görelim. Takdir almışım ve ikinci yarı dönüşümde sınıf öğretmeni beni sınıfa başkan yapmış. Ordan belliymiş aslında bir bokluk olacağı. Neyse efendim lafı uzatmayayım. Bilenler bilir o dönem beden eğitimi dersinde bir kişi ortaya geçer ısınma hareketi yaptırırdı sınıfa. Başkan oldukya hani amına koyim. Hoca da bana yaptırıyor bu hareketleri. Derken yaptırmaya başladım bir gün yine. Ama o civciv lakaplı arkadaşım yok mu. Onun ben ta amına koyim. Arkama nasıl geldiyse, alt eşofmanı nasıl tuttuysa ve o eşofmanı külotla birlikte nasıl aşağı çektiyse, işte o düşünen, uygulayan ve iştirak eden bütün uzuvlarını sikeyim. Sınıfın bütün kızları –erkekleri geçtim yani- aaa nidaları eşliğinde benim balığa baktılar efendim. Sonrasında ertesi yıl başka okula gidene kadar bütün kızlar, bütün gözgöze gelişte güldüler. Böylede kötü anımdır efendim. Ayrıca götünü sikim civciv.
"çok çabuk tepki veriyorsun" dedi biri. beni tanımadan, kim olduğumu bilmeden, anlayış göstermeden.
ben kötü biri değilim. sadece kendimi bu şekilde savunabileceğimi düşünüyorum artık. hepsi bu.
ne itiraf edeceğimi unuttum.
motive bir gece benim için.; mutluyum.
Benim hatun sözlükte yazar çizer. Nick altına bir yazar arkadaşımız bir kelime yazmış. O kelimeye o kadar takıldım ki adı o kelime olan bir kitap buldum. Hiç üşenmeden aldım okudum. Sırf Ne alaka niye yazmış olduğunu anlamak için.
bir ara baya küçükken ne için olduğunu bilmiyorum ama fener forması giymiştim. (yazar burda kendisinde depresyon etkisi yapan bir olaydan bahsediyor.)
keyfim yerinde be sözlük.
"of susun be yatin uyuyun" demek istiyorum herkese.
o beni sikine takmiyor olsada benim onu surekli dusunmem cok berbat bisey sozluk.
anlaşamıyorum. Kimseyle.