bugün

Sol framedeki başlıkları gördükçe korkuyorum. Biri bana bir ses versin.
insanlar birbirlerini ne kolay yargılıyorlar.
yargıladıklarını ve kendilerini düşünmeden.
hem bu hakkı nereden buluyorlar?
herkes düşünmeden havaya savuruyor kafasındakileri.
keşke yargılamanın, konuşmanın bi bedeli olsaydı.
o zaman bu kadar "basit" olmazdı her şey.
o zaman insanlar bu kadar kolay konuşamazdı.
ne bileyim para verselerdi mesela her savuracakları yargı için.
evet evet o zaman gerçekten bu kadar çirkin olmazdı hiçbir şey.
insanlar konuşmayı öğrendikten sonra zehirleniyor ve zehirliyorlar.
üzülüyor ve üzüyorlar.
hırs, intikam, ego, bencilik... bunlar ne iğrenç kavramlar.

midem bulanıyor sözlük, katlanamıyorum artık kimseye.
bu sayfadan da anlaşıldığı gibi sözlük kızları korku içinde sevgili sözlük.*
oldum olası şu 'havada ışıklı cisim göründü deprem olacak' ya da 'karıncalar evde çoğaldı', 'kuşlar ötüyor', köpekler çok havlıyor kesin deprem' olacak tarzı haberlerden korktum sözlük. adana'da otuyorum ama olan marmara depremiyle ilgili haberleri gördükçe tırsıyorum lan. neyse gideyim de flash tv'de halay izleyeyim, dünya yansa bu adamların halayını kımse bozamaz.
geçenlerde çok güzel bir kız gördüm sözlük. kıza aşık oldum kendisiyle tanışmak için uygun bir kısma geçip bir kağıda numaramı yazdım. neyse kalemi kağıdı buldum yan taraftaki boş odaya geçtim. hani kimseler ne yazdığımı ne için yazdığımı görmesin diye. velhasıl kağıda numaramı yazdım iki çift güzel cümle de kurdum. kağıdı kıza vermek için odadan dışarıya çıktım bir de ne göreyim. kız gitmiş. bulunduğum mekanı alt üst ettim her tarafa baktım ama o aşık olduğum kız sanki yer yarılmıştı da içine girmişti. o an çok üzüldüm be sözlük. acaba o kızı bir daha görebilecek miyim? ne olur allahım bir daha göreyim onu ne olur..
sevgili sırdaşım sözlük(!) son zamanlarda yaşadığım psikolojik sıkıntılarımın yan etkisi yeni yeni edinmeye başladığım "sosyal medya bağımlılığı" biçiminde kendisini gösteriyor sanırım. bende onlardan olmaya başladım...
kendi kendimle dialoğum;

+Bütün duygusal acılar 12 saniye sürermiş. Duygusal acınız 12 saniyeden uzun sürüyorsa durumu abartıyoruz demekmiş...
+hadi canım, yok artık!
dönüyorum samsun'uma. memleket gibisi yok. ailemi, arkadaşlarımı özledim. ama arkamda bıraktığım sevdamı düşününce de içim bir değişik oluyor. ona dediğim son söz hala aklımda. kendine iyi bak...
iki yil once ogrenmem gereken bir gercegi simdi ogrenmek uzereyim. sanirim salak oldugumu artik noterden onayli hale getirebilirim. bu kadar ayakta uyumus olamam. bu kadar salak olamam. hala da kafamin bir tarafi "yok demsiz, o oyle bir sey yapmaz" diyor. ve bile bile kafamin o tarafina inanmaktan baska cagrem de yok. sonucta ispat edemem. inkar edecek ve ben hep bu soru isareti ile ona inanacagim. mecbur... peki nasil soracagim? "sen onunla beraber oldun mu?" desem; bu soruyu sordugum icin ben suclu olurum. nasil boyle birsey dusunebilirim? ben onu hic mi tanimadim? ne yapacagim lanet olsun...
Kendi uykusuz kalma rekorumu kırmak üzereyim. Bu hiç uyumadığım ikinci gün.

Halüsülasyonlar görmekteyim.
diğer sözlük yazarlarından tiksiniyorum.
Bu gece kendimi hic guvende hissetmiyorum.
bugün bana çakıl taşı çikolata hediye ettiler lan. ilk defa gördüm. afiyetle yiyorum halen. görsel
itiraf ediyorum,hala kız arkadaşınla gittiğin yerleri twitter'dan takip ediyorum.Fotoğraflarınızı görüp acı çekiyorum,gece gece bunu buraya yazacak kadar da bu hadiseyi kafama takıyorum.
memlekette cok orospu cocugu var mina goyum.
butun gun bilgisayardan ve telefondan entry kastim. gozlerim iyice sulanmaya kafam agirmaya basladi artik.
mezuniyet sergisi fotoğrafımı facebook'a yükleyip beni etiketleyen öğretim görevlisi hocamın o fotonun altındaki tüm sülalemin ilginç yorumlarını görünceki hislerini halen çok merak etmekteyim.

13 beğeni ile hocamın mezuniyet albümünün en beğenilen fotoğrafı(açık ara hemde)

yorumlara geçiyorum:
teyzemin oğlu: hayatın hep böle güzellikler içinde geçsin teyzeminoglu;9
babam: oğlum sen bir harikasın başarılar
annem: işte bu benim oğlum çok yakışmış başarılar oğluşum
eski komşum: Başarılar Ve Her Daim Mutluluklar Seninle Olsun.GÜMÜŞ Ailesi
alt dönemden bir arkadaşım: party varsa gelelim ortak projenin adı :D
eniştem: çok yakışmış oglum sn herseyn ıyılerıne laıksın yolun ve bahtın acık olsn
dayımın oğlu: ayttt halamın cücüyüne bak yakışmış allah bahtını açık etsin
dayım: benim yegenim dayısına benziyor

hocam yemin ederim hepsini aynı anda gördüm ve düzeltemedim. bilsem böyle bi troll saldırı olacağını etiketi kaldırır kendi albümüme koyardım. eğer ki görmemişin bi oğlu olmuş o da mezuniyet için kamyon dolusu adam toplamış diye düşünüyorsan valla ayıp etmiş olursun. zerre alakam yok ve utandım bu durumdan. mezun olduğuma olacağıma bin pişman oldum lan resmen.

(bkz: sağlık olsun)
sözlüğüm bugün e bir ilginç olayla başladım belki tesadüftü ama nasıl olduysa artık sabah tam uyanmama yakın telefonu kardeşim oynamasın diye yastığın altına koydum ve başımı yasığa dayadım sonra içimden b.çepni senin durumunu beğendi gibi bir his geldi bana sonra hemen telefondan face açıp bi baktım beğenmiş harbiden hemde 1 dk önce şok oldum.sonra işte gece malum yaşananlar gökteki cisim,hissetmesemde deprem ve ayın aşırı parlak olması ardından azerbaycan ermeni savaşının başladığı haberi beni çok üzdü çok ilginç bir gündü sözlük çok..
üniversite hayatımın son sınavına girdim bugün.5 yıl bitti sonunda mezun oluyorum.darısı başınıza dostlar.
çarpım tablosunu 20 yıldr öğrenemedim amk.
Bu görülen ışık hz. isanın dünyaya inişi olmasın la valla şüphelerim var. Allah korusun deprem falan birşeyler oluyor ama hayırlı diyelim. Sağlığımızın ve huzurun değerini bilelim.
Neredeyse 48 saattir uyumadım. Korkmaya başladım. ilk kez bu kadar uykusuz kaldım. Hiç dayanamam uykusuzluğa. Benden uzun süre haber alamazsanız bilin ki komaya girdim.
seni ben her halinle kabul ederim,bir gün eğer gurur murur yapıp dönmem diye düşünürsen takma gururu siktir et senin için dünyayı karşıma alırım...
asla yapmam dediğin her şeye dönüştüğünü biliyorum ama olsun eğer böyle mutluysan,tamamdır.
bana "asla değişmezsin" derdin hep,evet ben hala aynıyım. olsun boşver herkes mutlu olacak diye bir şey yok,sen gelmek istersen yine gel. kurarız yine bir harabeden yeni yapılar.
mutluysan,huzurluysan,eğer istiyorsan onu,beni ölümcül bir anı olarak hatırlıyorsan yine de gel ya boşver. hayat der geçeriz.
Benim canım çok yandı. onunda canı çok yansın ona böyle kötü bir şey olsun istedim o da bana aşık olsun istedim...
son sınavım bugün. tam 12 kredi, dc gelirse 5 dersi peşinden sürükleyerek bütünlemeye bırakıcak beni. işin bu kısmıyla hiç ilgilenmiyorum yalnız. sınavdan 5 dakika erken çıkıp yurda koşmayı planlıyorum. kimseye "canım benim iyi tatiller, gel bir öpeyim" demek istemiyorum. ne canlarım olurlar ne de tatillerinin iyi geçmesi üzerine bir dileğim var. annem dışında kimseye de sarılmam. 6:30'dan beri hastalıklı gibi bunları düşünüyorum. Allahım sen bana ... üff kimse görmesin beni lütfen ya.

not: açıklanan bir final notum yüzünden fikirlerim değişti. çanı yükseltip beni sınıfta bıraktıkları için çok içten bir şekilde teşekkür etmek istiyorum kendilerine.

not2: şayet sinirim bir kişi üzerine yoğunlaşırsa katil olabilirim.

not3: face'de durum güncellemesi yapıp sınıfta kaldığımı yazdım. * 2 dakika sonra sildim iletimi. bir kişinin yüzünde oluşacak gülümsemeyi hayal edince midem bulandı. öleyim daha iyi.