bugün

farkında olmak bir çok yanlış adımın geri çekilmesine olanak sağlar. farkındalık bazı anlamsız gibi görünen ama kendinizi yapmaktan alıkoyamadığınız şeylerin mantıksal açıklamasıdır. nedenini farkettiğiniz bir şeyi yapmaktan kendinizi alıkoyabilirsiniz. farkında değilseniz dolap beygiri misali sebebini bilmeden yapardurursunuz.

mesela ben, sigarayı bıraktığımda dünyaya gelen çocuk şimdi buluğ çağı sorunlarıyla haşır neşir. ama arada içerim ve tamam bu kadar derim ve bırakırım. bu esnada bir paketi 2 günde de bitirdiğim olur, bir haftada da. ama asla bağımlı olup her gün içmeden duramam psikolojisine girmem. mamafih farkına vardım ki ne zaman nescafe içsem hep ardından bir sigara içesim geliyor. ve sigarayla kaçamak hakkımı kullandığım dönemdeyse gülümseyerek bakıyorum beni baştan çıkarmaya çalışan kahveme ve diyorum ki "sen payına düşeni aldın hadi yoluna yavrum" ve kendime bir öpücük yolluyorum gördüğüm ilk aynada.
kendimi, kendimle boğarak cezalandırıyorum. ama suçumun ne olduğunu bilmiyorum. adaletsizlik yapıyorum yani kendime. yaptığım pek çok saçmalığın sebebi de bu ceza. neyin cezası bu allahın cezası yeter artık diyorum kendime. sahi, neden eziyet eder insan kendine?
505 entry girmişim. vay canına! ne zaman girdim onca entry 'yi ben.
tanrının olmaması.

peygamberlerin putlaştığı gerçeği.

müslümanlığın put etrafında 7 tur dönme isteği.
farkettim ki mat2 gercekten cok zor.
Daha kötü insanları gördükçe aslında o kızdığımız insanların ne kadar masum olduklarını görüyoruz.Bence insanlar iyi ve kötü diye ayrılmamalı basit düşünenler ve kaliteli düşünenler olarak ayrılmalı.
siyah ince parlak külotlu çorap kadar bi kadını çekici yapan 2. bir şey yok.
Saçlarımin doğal hali daha güzel .
(bkz: kız istemeye gidip kızı istemeyi unutmak)
nasıl olur ya. Bir koşu alıp geliyorum hemen.
biriyle tartışırken ciddi cevap vermemek gerektiğini.
aslında hiçbir şeyi takmamak ve hayatın güzelliğiyle kavrulup gitmek gerektiği.
bir gün gerçekten yalnız kalacağım farkındayım..
son günlerde internetin rezalet olması. herkeste mi böyle merak ediyorum.
sanırım aşığım çünkü pazartesi olsun diye çırpınıyorum.
yarın da bu günün aynısı olacak.
pkk'lı dahi olsa sözlükte o kişiye hakaret ettiğinizde çaylaklığa düşürülmek, cezamı çektim de geldim dostlar.
kalın kafalıymışım biraz.

biraz mı?
-tartışmak çözüm getirmez.
-babana bile fazla güvenme.
-face de herkesi ekleme.
-kimseye kefil olmamak lazım.
-insanları kırmak itici gelebilir ancak en kestirme çözümlerden biridir.
-yumurtayı kesen tavuğu kesmek lazım.
-boyanın üzerine antipas atarsan tutmaz.
Ter kokuyorum.bu hic iyi degil.
simdi bqnyo yapicam.
sonra aksam icin zeytinyagli yaprak sarmasi yapicam.
sonra vqktim kalirsa disari cikicam.
Ben cok degistim sozluk. Acaip degistim.

Zarifvenus nickli hesabimda yazdiklarima baktim..
bambaska.

Sanirim o hesabi ilk kullanmaya basladigimda 17 veya 18 yasindaydim.
neyse biz 18 diyelim 17'nin sonunda kaydoldum cunku
ve 18'de aktif olarak kullanmaya basladim.

Sonuc olara sozlugu ekim 2011 yilindan beri kullaniyorum.
ara sira nick degistirsemde, ustuste 4-5 ay kafa izni alsamda
bu mevsim, ekim ayinin sonunda 2. Yilimi doldurmus olacagim.

2 yilda ne cok sey degismis..en çok ben.
geçti borun pazarı sür eşşeğini niğdeye sözündeki bor'u bolu sanıyordum. niğdeye gidince sözü anladım. cahil gibi hissettim bir an.
burası aslında çok sevdigim yer ama gerçekten çok kötü insanların da oldugu bieir yer.
birsen tezer'i çok sevdiğim.
dişlerimi çektirmem gerekliliği.
asosyalleşip inek gibi çalışmam gerektiği.
eski arkadaşlarımla vakit geçirmeyi ihmal ettiğim.
kendime bakmayı unuttuğum aslında baksam bir giderim var biliyorum.
Kendi kendime takılıyorum sözlükte bazen. Kendim yazıyorum, kendim okuyorum öyle takılıyorum sözlükte. Evet fark ettim öyle aynen.
ne zaman otobüste hoş bir kız görsem 2 gün sonra kaybediyorum. liseden beri böyle. yani çok şanssız olduğumu fark ettim.