bugün

2027 den bile beklentim kalmadı; gömülmesi unutulmuş bir cenazeyim.
japonya'daki arkadaşıma 900 tl gönderip bi titan x getirtmek. 1080 ti 400 lira lan. wtf?
lan yılın yarısı bitecek nerdeyse. beklenti mi kalmış daha.
Ekranlardan ceviz ağacı fidanı satışlarına son verilmesi. Sırada ne var? Palmiye? Hurma? Eğreltiotu?
1 kavanoz balın artık gerçek fiyatından satılması.
canlı kalmak ve oyun oynamaya tam gaz devam etmek. bir de artık para kazanmak.
kazasız belasız yaşayabilmek.
Mezun olsam fena olmaz hani. Bi bitti üniversite.
10 ay olması. fazla olunca bu ülkede boku çıkıyor.
Bu ve benzerleri olmasın yeter..

görsel
Sözlük yazarlarının 2017 yılında yapmak istedikleri,beklentileridir.

2017 yılının yazında ispanya'ya yerleşmiş olmak, (italya dan vazgeçtim, evet *

Bunun öncesinde (hatta yaklaşık iki buçuk aydır uğraştığım) ispanyolcayı en iyi şekilde öğrenmek,

7 sene önce çalmayı bıraktığım şimdilerde derslerini almaya tekrar başladığım bakteriyi ilerletmek,

En önemlisi ölmeden önce birini sevmek, çok sevmek (denemeden bilinmez uyarısı geldi en son) tşkler.

(bkz: sözlük yazarlarının 2017 yılından beklentileri)

Edit: ispanyolca bilen değerli sözlük yazarlarımızı yardıma elbette beklerim, çok iyisiniz ya *
yaşamak.
Gelmemesi.. Zira yeni yılları sevmiyorum. Sonuncusunu zaten hala yaşıyoruz.. 2013 te kalacaktık aga ne gerek vardı.
Başakşehir küme düşsün.
Başkanlığın gelmesidir.
2016 yı aratma nolur aratma. kodumun 2016 yılında aile içi sıkıntılar çıktı. sevdiğim kıza açıldım kabul etmedi. sigaraya başladım. hayata küstüm. hayatımda ilk kez şehit cenazesine katıldım. sürekli ölüm haberleri izledim. darbe gördüm. depresyona girdim kodumun 2016sında.

2017 mutlu et beni ve tüm insanlığı yeter.
unicorn.

daha ne bekleyeceğim allasen?
2016 dan iz bırakmasın yeter.
kendimi bulabildiğim bir yıl olmasını diliyorum.
Kendim için yurtdışına çıkmayı hedefliyorum. Ülkem içinde güzel günlerin bir an önce gelmesini istiyorum. Ama zor gibi gözüküyor.
Robben...

Beşiktaş'a bekliyorum, yoksa amk. Yıllarından bir beklentim yok...
bekletmemesi.
yine sıfır beklenti. akışına bırakacağız hayatı.
2016 V2 olmasın yeter ey em key.

Kendi açımdan istediğim üniversite bölümünü kazanmak ve sevgili yapmak.
şöyle bir 80-90 gün tatil güzel olurdu, sene içinde 1-2 haftalık zaman dilimleri şeklinde.