bugün

yemek fotoğraflarına 1 ay ara verdik açlıktan süzülmüşsünüz, mideniz cüzdanınız gibi bomboş olmuş.
Eheheh hadi yine iyisiniz zırtapozlar.
Tırşıklı günler dilerim, hepinizi seçose.

görsel
bıkmadın mı kız tırşık yapmaktan artık ben gördükçe kusacam. sen yapmaya bıkmadın. insan bi de arada farklı şeyler yapar yoksa başka bişey öğrenemedin mi daha .s.s evlilik çağına geldin hala tek çeşit yemek püü sana.
tırşık ne lan kadın? yap bi kuru fasulye pilav onu at alnından öpeyim. domatesi biberi doğra tabağa adına da tırşık de al sana yemek öyle mi? yemeyin lan beni.
Şu havada kuru pilav gömecek yazarları bize göstermiş başlıktır
Tırşık bildiğimiz türlü yaz yemeği yani konservesi yapılır yazında beş dakikada hop sofrada hazırdır
Ekmek banılıp yenmesi ve yanında ayran tüketilmesi tavsiye edilir.
sözlük kızlarının neden evde kaldığını şimdi daha iyi anlayabiliyorum.

dolapta kalmış ne kadar şey varsa, kat karıştır

-al bey sağa turşuh neyim yaptuum

+neööww gene mi durşuh laan

çaattt çuutt.

sonuç : evde kaldı.

yemeyin la böyle şeyler zehirlenirsiniz sonra.
iştah açan fotoğraflardır.
Yaz geldiğine göre gün aşırı bol bol tırşık göreceksiniz <3
Tırşık görmekten bıktınız mı? Kudurun, ağlayın asdgajk.

görsel
Bu sözlükte en iyi tırşıkı essy yapar bu başlığı direk ona atfediyorum.
Muazzam, yemeye doyamamalık, yiyenin tencerenin dibini sıyıracağı efso tırşıklardır.
Allah'ım bu kadar yetenek fazla diyorum hani. Sonra kem göz topluyorum.

görsel
Essy bacıya rakip çıktı.
Üşenmedim gecenin bu geç saatinde yaptım.
Edit: "ne gecesi daha akşam bile olmadı amk"diyenlere ithafen Tayland'tayım.
görsel
.......tirsik nasıl yapılır.( Ya da ekşili şakşuka)

Menemen malzemesine küp doğranmış kabak ve patlicani doğrayın, (Bence biraz yağda kavurun) domatesi bol rendeleyin,
Sarmısak da bol olsun (onu da yağda kavurun)
Sumak otu suyunu bir çay bardağı dökün, bulamazsanız to sumak dökün bol eksilisi makbuldür.

Biz Ege'de buna eksisiz olması şartıyla şakşuka deriz.

içine kızartılmış küp patatesleri bırakırız nefis olur.

Yaz malzemeleri yemeğidir.

Bi gün de size Diyarbakır kabağından yapılan

Meftune'yi anlatam...( O da ekşilidir.)

"Tanrı" en çok firinda taraklik sevdi.
o zaman bende eşitlikçi, özgürlükçü, ekolojik, feminist, demokratik kadim tırşık paradigmasıyla tarifi vererek kürtlerin arasında katılmak istiyorum.

ben zaten kürdüm amk nereye katılıyorsam...

şimdi efenim tırşıkta patetes olmaz geçin bir defa bunları.

sumak koyarsan diyarbakır işi meftune olur, o da olmaz.

biber ve patlıcanı doğrayıp kızartacan sonra domatesleri kür küp doğrayıp bolca serpecen ardından tuzunu basacan. tuz önemli domatesi güzel eritir.

sonra sarımsaklarını domatesin üstüne diş diş ya da 2ye ayırarak serpecen ve 10 dakika boyunca karıştırmayacan yoksa domatesler erimez.

sonra karıştıracan ve birazda öyle pişecek, eğer etli yapıyorsan ki etli olmalı. arkadaşlar öğrenci işi yapmış biraz.

etini suyundan ayırıp tek tek yemeğe koyacan sonra et suyunu bir güzel süzgeçten geçirip yemeğin pişmesine yakın içine boca edecen.

al sana mis gibi tırşık...