bugün

uludağ sözlükte yazar olabilmek için okunması gereken başlık.

entrylerde smile kullanmama saçma.
Her duzenli olarak okunduğunda etkisini gösteren, sözlük yazarlarının baş tacıdır.
Bilgi veren bir yazı nasıl "forum chat tarzı" oluyor sevgili yönetim bilemiyorum ama;

Sözlükte yanlış bulduğu bir olayı açıklamak isteyen yazarın, eksikliğini ve ikiyüzlülüğünü anlatacağı formattır.*

150 kiloluk kızın sana aşığım demesi seklinde bir başlık vardı. O başlığa tepki gösterdiğim için 150 kilo kız bu heralde demişlerdi. Ben de şöyle bir entry girdim bunun üstüne;

bak gerizekalı, 150 kilo değilim. olsam da utanmam, insanlar yargılayacak diye hayatı kendime zehir etmem. bir insanın 150 kilo olması normal değildir, bir hastalığı olduğu çok açıktır. ama senin gibi itler bu insanları anlayamaz. sen sadece ilgi çekmek için bu insanları kullanırsın. altı üstü sıçtığımın bir sözlüğü, bu kadar ilgi çekmeye çalışmak, kendini bu kadar düşürmek senin ne mal olduğunu anlatır. günlük bir hayatın yok, arkadaş edinemeyecek kadar acizsin ve burada insanların özellikleriyle dalga geçiyorsun.

ben 60 kiloyum ha siktir et isterse tüm sözlük 150 kilo bilsin bu utanılacak, gücenilecek bir şey asla değil hele bazı itler ilgi çekecek diye, alay konusu yapılıyor diye utanılacak şey asla değil. utanılacak tek şey seninle aynı ülkede yaşamak aynı oksijeni solumak.

Neymiş, sözlük formatına aykırı diye silmişler. Bir insanı fiziksel özelliklerine göre aşağılamak formata göre bir sorun içermiyor ! Ama tepki gösterdiğiniz zaman hemen format akıllarına geliyor bak sen !

Alın formatınızı rulo yapın iyi günlerde bir taraflarınıza sokarsınız belki. Şimdi tek yapacakları bu entrymi de silmek.
sözlüğün insan gözündeki değerini, karizmasını büyük ölçüde arttıran; sözlüğün doğru insanlara hitap etmesini sağlayan kurallar topluluğu.
açık açık herşeyin anlatıldığı bölüm buna rağmen silik yeniliyorsa suç yazarda.
varlığı yokluğu hissedilmeyen şey.
Çocukluk
Neden büyüyemiyoruz acaba? O kadar şey yaşasakta geçmiyor gitmiyor üzerimizdeki çocukluk. Bitiremiyoruz işte bunu. insanlar yaralar açsa da içimize , yalanlar büyütüyor sanıyoruz bizi. Sonunda kalıyoruz hiç gitmediğimiz ve hiç bırakmadığımız yerde. Ve buna hayat demeyi alışkanlık haline getiriyoruz. Benim hayatım çocukluğum. Üstümden atamadığım bir gülüşümün bin haykırışın ve bin ağlayışı simgelediği çocukluk hayatım. Benim hayatım çocukluğum, hayatım boyunca çocuk olacağım.
e şıkkının futbol dışındaki sporları da kapsaması gerektiğini düşündüğüm kurallar silsilesi.
Amacının seviyeyi artırmak olduğunu düşündüğüm kurallar bütünü.
Kurallar bizler için var, bizler de onları çiğnemek için varız galiba...
Umarım kuralların dışına çıkmamışımdır.
itaat et, rahat et. Vesselam!
format uludagsozluk:
olmayan formattır, ne formatından bahsediyorsun.
Sadece bize işleyen formattır.

Ne diyelim moderasyonumuz her şeyin en iyisini bilir.
1-tüm yazarlar en az 4656 bel altı başlık yazacak
2-herkes üsteki maddeyi yapacak

sadece bu var başka yok.
baya bir genişlemiştir. rahatsız ettirmektedir. sıkı kurallar istiyoruz. açık ve net.
\"f) entry başlıkla ilgili değil de üstteki entry\'lere cevap şeklinde ise silinir. entry başlığı tanımlamalıdır. önceki entry\'lere cevap için yazılmış entry silinir. ayrıca entry\'lerde @x işareti kullanarak üstteki entry\'lere cevap vermek yasaktır. bu şekilde yazılmış entry\'ler için yazar cezalandırılır.\"

enteresan.
bu kuralın işlediğini hiç görmedim.

edit: Uludağ sözlük kurallarıdır.
kaale alınmayan format. 3 başlık yanda senli benli tartışılıyor forum gibi. konu da allah var mı yoksa uzay araştırması mı lel
Her gün tecavüze uğrayan hede.
Olmayan şeydir.
görsel
Çaylaklıktan kurtulmak için dikkatle okuduğum formattır. Noktalama ve imlaya bu kadar özen gösterilmesi güzel şey bence.
Malesef bazı modların keyiflerine göre eyip büküp Kıvırıp durdukleri; her yazara aynı şekilde işlemeyen sözlük kuralları.
uludağ'da uyulmadığı aşikar olan durum. günden güne facebook ortamına dönüyor. acilen el atılması gereğine inandım.
Okullarda dersi verilmeli kitapları basılmalı.
Benim gibi caylak olan yazarlarin, bu maddeleri "anayasa'nin ilk uc maddesi" gibi ezbere bilmesi gereken formattir.
Son zamanlarda iplenmediği gözlemlenen format.
Dahi anlamındaki -de ve -da eklerinin, -mı ve -mi gibi soru eklerinin ayrı yazılmaması şeklinde zuhur eden durumdur bu.
11. Nesil ile birlikte sözlük kalitesinin düştüğünün ispatı gibidir bu.