bugün

entry'ler (430)

gigabyte marines

Şu an tsm i rezil eden League of Legends takımı. Büyük bir sürprize imza atacak gibiler.

dumbledoge

Şu an Supermassive takımında oynayan destek oyuncusu.2015 sezonunda Beşiktaş formasıyla dünya şampiyonasında Faker'dan skor almıştır.Ayrıca 2017 ŞL'de rolünün en iyisi seçilmiştir.

zeitnot

Şu an Supermassive takımında oynayan nişancı.2017 ŞL'de rolünün en iyisi seçildi.2016 sezonunda (bkz: Dark Passage) ile TBF kazandı.

frozen

2017 Türkiye Şampiyonluk Ligi'nin en değerli orta koridor oyuncusu seçilen 1907 fb e spor oyuncusu.koreli.

1907 fenerbahçe e spor

Şu an League of Legends ve Wolfteam takımları olan e spor kulübü.League of Legends takımı thaldrin,reach,frozen,waena,padden,japone ve unitbackten oluşuyor.

msi 2017

League of Legends adlı oyunun sezon ortası turnuvası. Şu an 2.tur maçlarından TSM-Ggbyte Marines maçı var.

19 aralık 2016 rusya büyükelçisine suikast

Büyük ihtimalle fetö mensubu olan polis memurunun gerçekleştirdiği saldırı.Türkiye-Rusya ilişkilerine yönelik olduğu aşikar.Yine de (bkz: vaziyet alın burası karışacak)

doları düşürebilecek şey

Başta hemen herkesin bildiği üzere (bkz: turizm).Ülkeye döviz girişi şart ama bu kadar terör olayı yaşanırken maalaesef zor.ayrıca yüksek teknolojili ürünler üretmek de bu konuda etkili olur.yakın zamanda o da zor duruyor.o yüzden en iyisi dua etmek. (bkz: sad but true)

01 10 2016 burger king rezaleti

Yaklaşık son 1 saattir yaşadığım rezaletler silsilesidir.Daha önce yemeksepetinden verdiğimiz siparişler alan dışı olduğu söylenerek getirilmedi oysa kapsama alanındaki restaurantlarda isimleri çıkıyordu.Biz de bunun bir hata olup olmadığının anlamak için arkadaşımla ara gelsin hattından sipariş verdik.Siparişi verirken de siparişi alan görevliye ısrarla kapsama alanında olup olmadığımızı sorduk.Kendisi de bize bir sorun olmadığını siparişimizin getirileceğini ve tahmini sürenin 30 dk olduğunu söyledi.Aradan 5-10 dk geçti ve burger king in istanbul'daki bir numarasından siparişimizin kapsama alanı dışında olduğunu ve getirilemeyeceğini söyleyen bir telefon aldık.Kendilerine bunu ısrarla sorduğumuzu ve olumsuz bir yanıt almadığımızı söyledik.Özürlerini iletti ve kapattı.Sonra arkadaşımın telefonundan tekrar şansımızı denemek istedik.Asıl rezalet bundan sonrası.Tekrar ara gelsinden siparişimizi verdik ve defalarca sorduk.Kendileri kesinlikle bir sorun çıkamayacağını Eğer çıkacak olsaydı zaten siparişi almayacaklarını söyledi.Tamam dedik kapattık.yaklaşık on onbeş dakika geçti. Biz de sipariş takip hattını aradık. Kendileri bize siparişlerimizin hazırlandığını ve yola çıkmak üzere olduğunu söyledi. Biz de yine peki deyip kapattık.Aradan kısa bir süre geçti ve şaşılmadık bir şekilde tekrar aynı numara aradı ve siparişimizin gelmeyeceğini söyledi.Kendilerine ısrarla sipariş takibini dahi aradığımızı siparişlerimizin hazır olduğunu öğrendiğimizi söyledik.Özür dileyerek kapattı.Biz de kaybettiğimiz 1 saat ile kalakaldık.Burger King gibi büyük bir şirket siparişi alırken getiricez dediği bir adrese nasıl 10 dakika sonra getiremeyiz diyor.Kaldı ki üstüne basa basa sorduk.Ayrıca bizim siparişlerimiz hazırlandı ve gelmediyse onu ne yapıyorlar?
Rezalet bu kadar size tavsiyem emin olmadığınız konularda burger king den söz alsanız dahi güvenmeyin işlerinizi zamanınızı ona göre ayarlayın.

1 ağustos 2016 vodafone rezaleti

Benim değil yakın bir arkadaşımın yaşadığı rezalettir.Bugün gördüğüm iki Vodafone rezaletinden sonra eklemeyi uygun buldum. Gelen mesajı aynen kopyalıyorum.
Hattımda bulunan 0.08 tl ile yakındaki vodafone bayisine gittim. 19 tl lik paket için 20 tl yükleme yaptım bayiden çıktım tl yüklendiğine dair bilgilendirme mesajı ve pakete dair ücretlendirme mesajı geldi buraya kadar herşey normal kontrol için 7000 e mesaj attım hattınıza tanımlı internet dk sms hakkınız bulunmamaktadır dedi aynı anda bi mesaj geldi vodafone dan 1 gb internet hakkınız hattınıza 5 tl karşılığında hattınıza yüklenmiştir dedi. Haydaaa. Niye mi? Şöyle ki bu 5 tl ye 1 gb veren paketi önceki ay internetim bittiği için yapmıştım ve tl yükleme işleminden 10 dk önce paketi iptal etmek üzere gerekli kodu sms olarak atmış ve hatalı kısa kod gönderdiniz yanıtını almıştım. Defaatle kontrol ettim attığım kısa kod da numara da doğru kaldı ki benim hattıma kayıtlı esas paketi yüklesene sen önce kardeşim. Neyse dedim geçip bi 5 tl daha yüklerim abartmanın anlamı yok neyse dedim geçtim tekrar bayi ye. Ama tabi ki vodafone şaşırtmaya devam ediyor asgari tl yükleme 15 tl ymiş yüklemem lazım el mecbur 15 tl. Bayidekilere konuyu danışayım dedim bi bahane uydurup müşteri hizmetlerini aramamın daha uygun olacağını söylediler aklıma yattı açıkçası neyse dedim evde ararım. Aradım bi şok daha müşteri hizmetleri konuşması 60 kr ile ücretlendiriliyor ücretsiz işlemler için 500 ü arayabilirsiniz dedi onu da denedim ama 500 de sadece kayıtlar var canlı biriyle konuşma yok neyse dedim twitter dan vodafone destek hesabına yazar öğrenirim çünkü 60 kr  gözümden çıkmıyor.Şimdi okuyunca 35 lira para abartmışsın hem para gitmiyo gelecek ay kullanırsın dersiniz diye şunu da söyliyim o parayı ne yapıp edip bitiriyolar.Mesela internet paketin bitince bildirim gelene kadar harcadığın 5 mb la tüm paranı bitiriyorlar.

Olay bu ben Vodafone kullanmıyorum ama duyarsız kalmak istemedim.insanları aptal yerine koyup paralarını çalmak nitelikli dolandırıcılıktır diye tahmin ediyorum. Bunu yapanda Türkiye'deki en büyük şirketlerden biri.Umarım en kısa zamanda mağduriyetler giderilir.

ismailağa cemaati

Kadınların sokağa çıkmasını yasaklayan cemaat parçası. Topunun kapısına kilit vuracaksın bunların.
görsel

kadınlara gece dışarı çıkmak yasaklanmalıdır

(bkz: trollük ile yobazlık arasındaki kalın çizgi)
Trollse komik değil gerçekse durum vahim. Böyle insanların var olması gerçekten çok korkutucu. Umarım çevrelerine zarar vermeden sessizce yok olurlar.

psikiyatrik hastalıkların esas sebebi

Çocukluktaki oral ve anal dönemlerde yaşananlardır genelde. Ama genetiğin de çok büyük bir rolü var tabi.

radeon hd 6570

180₺ ye ekran kartı varsa alın ama çok da bir şey beklememek lazım. anladığım kadarıyla oyun için falan değil Facebook'a girmek için. Bu seviyede de hepsi aynı zaten.

pokemon go

Beni evden çıkaran uygulama. Arkadaşlarla buluşup ava çıkıyoruz pokestoplara ulaşınca mola veriyoruz sonra yürümeye devam.evde yatmaktan iyi.yalnız zubat ve pidgeyden bıktım Nintendo yetkilileri bunu okuyorsanız eğer rica ediyorum 2-3 tane pikachu charmender koyun.

17 haziran 2016 ispanya türkiye maçı

ilk golü yedikten sonra izlemeyi bıraktığım maç. Kanser olmaya gerek yok 2 gün sonra finalim var. Her türlü imkan sağlanan bir takım böyle oyanamamalı böyle mücadele etmemeli.

grignard bilesigi

Grignard+formaldehit-->primer alkol
Grignard+birden fazla karbonlu aldehit-->sekonder alkol
Grignard+keton-->tersiyer alkol .

arda turan

Bu maç için Hayal kırıklığı olmuş oyuncu. Art arda iki düzgün pas vermedi etkili herhangi bir hareketi de yok Barcelona bu adama Nasıl güveniyor anlamak güç. Umarım eski günlerine döner zira bu turnuva kanser edecek gibi.

12 haziran 2016 türkiye hırvatistan maçı

Normal şartlarda şansımızın yüksek olduğu maç. Turnuvalara az ama öz giden bir takımız dolayısıyla oyunumuz da buna istinaden normalden iyi oluyor. Ama başta a spor olmak üzere geçtiğimiz 8 sene boyu adeta ezberletilen o efsane maç sonrası Hırvatların rövanş isteğini kabarttığımızı düşünüyorum. Ulan sessiz kalıp unutturacaktık ne güzel. ne diye elalemi gaza getiriyorsunuz ?

alevilerin iyi insanlar olması

Tanıdıklarımın tamamı iyi insanlardır en azından şu an yazarken aklıma kötü olanı gelmedi. Ayrıca çok güzel yemek yaparlar. Bu söylediklerim Antakyadakiler için diğerlerini bilemem beş parmağın beşi bir değil.