bugün

- ssbk askdnwjn?
+ hihi haklısın valla kardeşim (ne dedi lan bu neyse bozma gülümse)
- bir soru sordum cevap vermeyecek misin?
+ ya kusura bakma çok dalgınım bu aralar. Bir daha sorar mısın?
- ssbk askdnwjn?
+(gene anlamadım) bilmiyorum ki tatlım ya.
- ulan ya evet ya hayır bu kadar zormu ?
ikinci kere anlamamak
bi başka versiyonu da söyleneni anlamayınca sövmektir. örneklemek gerekirse;

*asdhkalshdaksdhak asksdahklahdklah
-hmmm... ne diyo bu mınakoduğumun salağı?
*olum işte sakdsasdjkaldjalkdjaldaj yani
-lan sikerim geveleme götveren
*tamam amk yok bişey.
-yok söyliceksin baştan al amk(tüm dialog*2)
- sevgilim ajdmjwm?
+ evet hayatım.
- he benden güzel yani. Sakın karşıma çıkma.
+ (ulan nasıl çevirsem konuyu)
adres sorduğumda yaşadığım durum. tarif uzun olunca kafam karışıyor. ben de nasılsa başka birine daha sorarım diye düşünüyorum ama adresi anlatan kişiye de ayıp etmeyeyim diye gülerek can kulağıyla dinliyormuş gibi yapıyorum. eğer sonra arkamdan bakıp başka birine daha adres sorduğumu görüyorlarsa benle dalga geçiyorlardır kesin.
habire yapılan bir şey. benimki daha çok karşıdaki dinleyememekten ileri geliyor. konuşuyor konuşuyor, ben o sırada "unutmayayım da elimin üstündeki uzunca siyah kılı eve gidince alayım" diye geçiriyorum aklımdan. karşı tarafın söz bitiminde hoş bir gülümsemeyle durumu toplamaya çalışıyorum.
anlamadığını çaktırmamak için yapılan tehlikeli harekettir. eğer birkaç kez sorulduğu halde anlaşılmıyorsa gülümsemek zarûridir.
akabinde "hayırlısı" sözcüğü dökülür dudaklardan.
bazı insan tarafından mecbur bırakılan durumdur. konuşması bozuksa onu utandırmamak için sadece gülümsenebilir.
çok malca bir durum. Malesef hep yaptığım şey ve beni çoğu zaman aptal durumuna dusuruyo
-asjmdwtpmt
-:))) (acab ne dedi la)
-niye gülüyosun cevap versene
-:)) (asktir).
sürekli ama sürekli başıma gelen ve artık bıktığım olaydır. genelde biri telefonda bir şeyler söyleyince ya da karşımda önemsemediğim biri bir şey anlatınca konuşmanın yarısını kaçırdığım ve sonra da gülümseyip hımmm haklısın diye devam ettiğim olaydır. bir gün çok fena rezil olacağım ama ne zamandır belli olunmaz.
yabancı biriyle konuşurken çok sık yapılan harekettir.
durakta beklemekte olan iett otobüsüne kapıdan başını uzatarak;
ananın *mından geçer mi diye soran arkadaşa da şoför gülümseyerek yanıt vermişti.