bugün

darbe olmuş.

https://www.haberler.com/...-kusatti-11938733-haberi/
Sudan ucuz

Sudan,ucuz

Not:virgülün onemini anlattim tesekkurler.
Uluslararası Göç Örgütü: Sudan'da nisan ortasından bu yana süren iç savaş nedeniyle yerinden olanların sayısı 3 milyonu geçti.
başbakanın 'one minute' çıkışından sonra su kaynaklarında ciddi bir azalma olan israilin bölgenin sanıldığının aksine petrol kaynaklarının değil su kaynaklarının fazla olması sebebiyle bölmeye çalıştığı ülke

yani ''sudan'' sebeplerle bir afrika ülkesi daha bölünüyor
uluslararası telefon kodu 249 olan ülke.
Sebeplerle aranızı bozmayın. Komikim demi ehehehe.

Bir ülke.
icinde inanmasi zor olsa da hristiyan arap'lari barindiran ulke...
benim gozumde canlanan tek hristiyan arap, cagri filmindeki habe$istan krali'ydi...onun gibi heralde onlar da...
bağımsızlığını 1 ocak 1956 tarihinde birleşik krallıkdan kazanmış ülke.
sudan buluşma belirleme tarzı enteresan bir ülke... ben de bir belgeselde izlemiştim.
şöyle ki sudan'lı bir kimse buluşmak icin size randevu verecek diyelim...
size diyor ki
"10 da buluşalım 11 e kadar bekle 12 ye kadar gelmezsem 1 de gidersin" *
histolojide bir boyama çeşididir aynı zamanda.
bu sabah ticaret ve maliye bakanlarıyla tanıştığım ülke. adamlar fuar için geliyor ama 2 gün erken gelmişler. anlaşılan türkiye tatil gibi geldiği için erkenden geliyorlar.
benzin fiyatının 0.91 dolar (3.21 tl) olduğu ülke.
türkiye dışişleri bakanlığı verilerine göre 3000 türk vatandaşının olduğu ülke.
gel lan gezelim ülkesi.

http://4.bp.blogspot.com/...9yriKXuf1tccufpo1_400.jpg
. Sudan’da çokeşlilik yasal.

Eski devlet başkanlarından birinin 100’ü aşkın eşi olduğu biliniyor ve bu sayıda eşi olan tek kişi devlet başkanı da değil.

Eş konusunda bir sınır olmadığı için bazı Sudanlı erkekler onlarca eş alıyormuş.

Doymak bilmez varlıklı Sudanlılar kadınları kapınca, hali vakti yerinde olmayan genç Sudanlılara eş kalmıyormuş.

Eş bulamayan gençler ise terör örgütlerine katılmayı tercih ediyormuş.

Çünkü bu durumda hem kendilerini “karısız” bırakan zenginlere savaş açmış, hem de terör yoluyla cinsel açlıklarını gidermiş olabiliyorlarmış.

Sudanlı siyasetçi, “Bizim ülkenin bölünmesinin başka hiçbir nedeni yok” diyor.

alıntı-- Fatih Altaylı