bugün

sağolsun bakanımız aynanın karşısında fazla durmaktan devreler yanmış..
Zam yapmadık fiyatını arttırdık anlamına gelen bakan tweeti.
soyut matemetik kavramına örnek niteliğindeki tweet.
Aslında 170 rakamının zamm değil, kapı numarası değişikliği olduğunu anlatan tweettir.

(Ben de bu sonucu çıkardım. Var mı bir diyeceğiniz?)
(bkz: 40 yapar)
kelimelerle anlatılabilecek gibi değildir. o yüzden sayıları kullanmıştır zaten.
devlet bahçeli'nin matematiğine en büyük rakip matematiktir, biz normal insanlar bu üst düzey işlemleri kavrayamıyoruz, çözen varsa deyiversin.
yediği tokatın etkisinden olsa gerek.
şair burada yaşadığı iç karmaşanın dışa vurumunu alışılmışın dışında bir teknikle bizlere aktarmaya çalışmış.
hiç anlamadım neden böyle birşey yaptığını hangi kafayla yazdı bilmiyorum. kendisini severdim konuşmalarını dinlerdim fikirlerine katılırdım o tweete kadar.
ikinci ve üçüncü tweet'i okunmayınca gerçekten komik geliyor.

--spoiler--
Hesap doğru! Eski kaldığı yurt 111 lira. Gittiği yurt 170 lira. Standart farklı. "Ödeme güçlüğü" için başvuru imkânı verilecek.
--spoiler--

--spoiler--
111-170 Meselesi:) Aradaki 59 lira ZAM değil STANDART farkı. "Ödeyemeyeceğim" diyen varsa ÇAREsine bakacağız. işimiz bu:)

--spoiler--

hangi yurt bilmiyorum ama ben bu tweet'ten, iki farklı yurt olduğunu, birinin 110, diğerinin 170 tl olduğunu; öğrencilerin yurdunun taşındığını ve daha lüks olan başka bir yurda geçtiklerini ve bu yeni yurdun 170 tl olduğunu anlıyorum-ki bizim üniversitede de iki farklı yurt var. biri 111 tl'lik, diğeri yarı özel derecesinde daha rahat ve fiyatı dolayısıyla daha pahalı. bu da onun gibi bir şey işte. içinde olmayınca anlamıyor insan işte ve eleştiriyor...
Zam yapmadan ücret artırımı yapabilen ve ızdırabını seven bakan beyanı.
Edit: entry nin çıktısını alıp yiyeyim istersen. Kusura bakma panpa.
Ayranı fazla kaçırdığının göstergesidir.
RTE'den tokadı yedikten sonra dünyası şaşmış bakanın.
o fiyat farkinin zam degil guncelleme oldugunu idrak edemeyen gezi zekalilarin akillarinca dalga gectigi tweet.
(bkz: zamcık)
zam değil z-amcık var

açıklama aşağıda: http://www.youtube.com/watch?v=kNX0TRlBoTs
zam yok zamcık var. selamlar levent kırca.
Cevap yazan arkadaşın verdiği ayar sesli güldürmüştür.
Matematikten pek çakmadığını gösterir. Şöyle bir denklem kurabilir kendisi: (bkz: 2 kere 2 5 eder)
(bkz: akraba evliliği)