bugün

basketbold hatalı yürüme. bir oyuncu topu kontrol ettikten sonra sektirmeden bir kaç adım atarsa veya sektirdikten sonra tekrar topu tutup top sürmeye başlarsa steps yapmış olur.
Topla beraber, dribbling yapmadan yürüme işi.
(bkz: boy stepsi)
1997 den 2001 e kadar var olmuş bir pop grubu. video kliplerinde step yaparken görülürler. isimleri de burdan gelmiştir.
+ hatalı yürümeee!! insan gibi yürü!.. insan!..

(bkz: murat turathanoğlu)
(bkz: yavuz un minibüsü)
pesare ye ait illustrasyon.

http://pesare.deviantart.com/art/Steps-50364967
jerzy kosinski'nin ikinci kitabıdır****. türkçeye adımlar olarak çevirilmiştir. tıpkı boyalı kuş gibi kısa hikayelerden oluşur. fakat hikayeler arasında, ilk ve son hikaye dışında, bir bağlantı yoktur. abd ulusal kitap ödülünü almıştır. kosinski'nin daha sonra yazacağı boşluk* kitabına bir nevi hazırlıktır.
(bkz: jerzy kosinski)
(bkz: steps)
Arkadaşlarımın bazıları tadının iğrenç, yağlı, yıvışık ve pıhtıyı andırdığını söylerlerdi. Üstelik aşağılatıcı bir yanı da vardı, sanki canlı et yiyormuşum gibi. Biliyor musun bunu ağzında hissetmek garip bir şey. Sanki erkeğin tüm gövdesi ve içindekiler bu bir tek şeyde toplanıyor. Sonra büyüyor, büyüyor, ağzı dolduruyor. Zayıf ve korunmasız olduğu halde güçleniyor. Beni boğabilir ya da dişlerimle koparabilirim. Ama büyüdüğüne göre ona ben hayat veriyorum demektir, soluğum onu besliyor, koca bir dil gibi gelişiyor.. Senden fışkıran şeyi seviyorum. Sıcak balmumu gibi birden üstüme, boynuma, göğüslerime, karnıma akıyor. Sanki vaftiz ediliyorum, o kadar beyaz, o kadar saf ki...
lebron james denen yürüme engelli manda yüzünden nba'de değişmiş kuraldır.
basketbolda yürümenin bile mesele olduğunu gösteren kural.
boğaziçi üniversitesi'nin güney kampüsünde meydana bakan tribün şeklindeki oturma yerlerine verilen gayriresmi isim.