bugün

tuvaletleri* temiz, düzenli ve gerçekten komforlu* olduğu, kahvenin bol olduğu fakat mırra'nın olmadığı, zengin girilip fakir çıkılan bir mekandır.
buralarda şubeleri bulunur;
arjantin, avustralya, avusturya, brezilya, bulgaristan, kanada, çin, çek cumhuriyeti, fransa, almanya, yunan dölü, hong kong, endonezya, irlanda, japonya, malezya, meksika, yeni zelanda, peru, polanya, portekiz, romanya, rusya, singapur, güney kore, ispanya, isviçre, tayvan, tayland, türkiye, ingiltere, şili, aruba adası(neresi lan burası), bahamalar, porto riko, belçika, kıbrıs rum kesimi, danimarka, hollanda, sırbistan, jersey adaları, bahreyn, makau, ürdün, lübnan, kuveyt, amman, katar, suudi arabistan, birleşik arap emirliği.
amerika da 7 katlı bir alışveriş merkezinin her katında da olan* kahve mağazasıdır.***
almanya'da neden olmadığını anlamadığım kurum ve kuruluş. oradaki bir tanıdığa "burda galiba hiç starbucks yok" dediğim zaman bana yöneltilen "o ne ki?" sorusuna da cevap verememiştim bir süre. bunun almanya versiyonu için;

(bkz: tchibo)
her sabah grande quad americano'ya dalmamı sağlayan, espresso'su eh, kahvesi çok da güzel olmayan, ucuz* kahve dükkanı zinciri. araplar tarafından satın alınır alınmaz israil'deki bütün şubeleri kapanmıştır. israil'le haşır neşir olan arkadaşlardan aldığım duyumlara göre yerine açılan cafe zinciri starbucks'tan daha başarılıymış. onların yalancısıyım.
evde yapılan nescafeye 23434958798 tl ödeyebileceğiniz, genellikle entellektüel tiplerin bulunduğu, kasıntı bir mekandır. gelgelelim arada uğrayıp entel taklidi yapmak da lazım.
son iki haftadır içimde white mocha denizi oluşmasına sebep olmuş yer. geçen akşam bi öğrencimle şaşkın starbucksta ders çalışmaya gittik mesela, gidip dergimi okuyabiliyorum, yağmura karşı salak salak oturabiliyorum. kendimi çok rahat hissettiğim nadir yerlerden.
özenti tiplerin gittiği yumuşakların da takıldığı sokak kahvecisi.
sıktı artık.ama hala içiyoruz kavelerini.
Her boka harcayacak para bulan insanların da gidenlere bok attığı "çok pahalı yeaa, hep tikiler gidiyo oraya, ben gitmiyorum,farklıyım" triplerine girdiği, artistik yapma ekmeği yediği mekan.Adamların personeli güleryüzlü,kahvesi güzel,mekan tasarımı iyi sonra kahve 3 tl olsun, adama git derler.
Kısaca güzel kahve yapan nezih bir mekandır.Gidip beğenmeyen insanlara saygım vardır ama gitmeden laf atan kekolara söylenecek bir şey yok artık.
''ben götüme kazık girmeden içtiğim kahveden bir tat alamıyorum'' diyen tiki-concon mekanı...
Sosyetik bir mekandır. Doğada bulunan tüm maddeleri içeren kahveler bulunur. Çileklisinden ahududulusuna. Ayrıca gıllicik keklerede 10-15 TL bayılabileceğiniz yerdir.Zengin olduğunuz zaman zarflarında para atmak için gidilesi alternatif yerlerdendir. Ayrıca pek bir meşhurdur.Bu kafeyi bilmeyen gitsin ölsün. (bkz: Starwars)
ürünleri ve konsepti son derece hoş olan kafedir. gerçi ülkemizde bir çok şey gibi bunun da suyu çıkarılmıştır. fakat kullanıcılarının büyük çoğunluğunun aklı bir karış havada, özenti insanlar olması -kanımca- stabucks'a mal edilmemelidir. bu tür insanların keşfetmediği sevimli şubeleri de mevcuttur ki oralarda harika vakit geçirebilirsiniz. sohbet etmek, dergi okumak, test çözmek gibi farklı aktivitelere başarıyla ev sahipliği yapar. white mocha adlı ürünü tarafımdan çok sevilir.
rasberry black currant adlı içeceğine bittiğim kahveci.
düzgün kahve, kaliteli hizmet için tercih edilebilecek mekanlardan biri. gloria jeans ve kahve dünyası da iyidir ayrıca.
filtre kahvesi kahve diyarindan daha ucuz olan amerikan menseili cafe ortami.

dedikleri kadar sosyetik degil hani. sadece gidilebiliritesi yuksek bir mekan.

ayrica kahvelerinde tam bir standart mevcuttur...
kahveyi çok sevmemden ötürü, çalışmayı istediğim bir yerdir. ne iş olsa yaparım abi! *
adı çıkmış dokuza inmez sekize yeridir. yok pahalı yok tiki mekanı.. siz pahalı görmemişsiniz denir bunları diyenlere. starbucks a da pahalı deniyorsa çay bahçelerinden başka bi yere gitmiyorlar heralde insanlar?
(bkz: #7598972)
kahve dünyasının yanından bile geçemez. gerçi ben kahve sevmediğim için böyle düşünüyor olabilirim. söz konusu sıcak çikolata olunca tek adres kahve dünyası.
pahalı falan değildir . her tür kantinde çay bardağı boyutundaki plastik bardakta nescafe ye 1-1.25 tl istendiği düşünülürse 5,50 ye orta boy latte resmen sudan ucuzdur.
aynı zamanda latte nin kitabını yazmıştır.
ilk defa gidenler için kurtarıcıdır' günün kahvesi.'
mükemme ötesi frappucino karamel'in sahibesidir.
(bkz: frappucino)
bizi (bkz: frappucino) ile tanıştırmış kapitalizmin nimetlerindendir.
istiklal caddesinde yaklaşık 6 tane bulunan, sırf kasadaki insanların güler yüzünü görmek için bile gidilebilecek mekan.

(bkz: grande java chip chocolate frappuccino)