entry'ler (548)

89 doğumluların kendilerini bir şey sanması

(bkz: 89 luyum sekste güçlüyüm)
(bkz: bak olmadı şimdi)*

sevgililer gününün ticari olduğu gerçeği

(bkz: vahşi kapitalizm)
(bkz: bütün proleterler birleşin)
(bkz: yeni başlayanlar için karl marx)

haftanın 5 günü akşamları dizi izleyen türk halkı

pazartesi: spartacus gods of the arena
salı: how i met your mother
çarşamba: 90210
perşembe: californication
cuma: blue mountain state
cumartesi: nikita
pazar: fringe

ayrıca her akşam dexter'ın 1 bölümü.

(bkz: dizi izlemek budur o değil)

bir dizi bir film kadardır. her hafta bir film izliyoruz neredeyse.
(bkz: türk dizileri)

istanbul kültür üniversitesi

1 şubat 2011 tarihinde kayıt açtırma dilekçemi verdiğim halde * 1 hafta geçmesine rağmen bana dönüş yapmamış üniversite. hayır öğrenci işlerini arıyoruz biz size döneceğiz diyorlar bu ne lan iş görüşmesine mi geldim ben? sizin maaşınızı kim ödüyor? ben para verip hizmet satın alıyorum ben ne dersem o olacak huleyn. şimdi ders alımları açılmış sistemde alınabilecek dersler statüm kayıt dondurmuş olduğundan ötürü gözükmüyor. gidip öğrenci işlerini başlarına yıkmak şart olmuştur. öte yandan ders seçimleri 1-7 şubat tarihleri arasında diyip 6-15 şubat tarihleri arasında yapan üniversite. ne diyim bir işi de zamanında yapın be kardeşim.

not: 6 aylık suskunluğumu bu entryle bozdum sözlük.

adı sema olan sevgilisine semaver hediye eden adam

şakayla da karışık olsa niyetini açıkca belli eden erkektir.

29 haziran 2010 inci sözlük ün erişime kapatılması

bugün itibariyle gerçekleşen hadisedir.
dns ayarı kullanmayan insanların başına gelmiştir.
open dns'iniz veya başka dns ayarınız var ise rahatlıkla girebilirsiniz.
aksi taktirde erişime kapatılmıştır.

flashforward

(bkz: chicago nun flashforward için yaptıgı eylem)

chicago nun flashforward için yaptıgı eylem

hayran kaldığım eylemdir. flashforward isimli dizinin kurtarılması için chicago küçük çaplı bir eylem yapmıştır.

o videoya, buradan ulaşabilirsiniz : http://www.youtube.com/watch?v=-02VeS4e_00

13 haziran 2010 inci sözlük disko kralı saldırısı

yaratıcı bir ziyarettir. 1 haftadır bağlanmak istiyordu adamlar.
(bkz: merak etmeyin inci her zaman öper)
(bkz: kadın haklı beyler)

14 haziran 2010 boston celtics la lakers maçı

2010 nba final serisinin 6.maçı olarak nitelendirilebilecek maçtır.

2098 dünya kupası

bundan 88 yıl sonra gerçekleşecek olan organizasyondur.
o zaman uludağ sözlük filan kalmaz heralde.
şimdi doğan herkes büyük ihtimalle ölmüş olur.
(bkz: başlık parsellemek)

miroslav stoch

maliyeti 5.5 milyon euro olan futbolcudur. buradan da anlaşılacağı üzere fenerbahçe'nin bu bedeli chelsea'ye iki taksitte ödeyeceği yönetim tarafından açıklanmıştır.

14 yaşındaki engelli bir kıza tecavüz etmek

insanlık dışı bir harekettir. zira bu eylemi, buradan da göreceğiniz üzere eski AKP ilçe başkanı rıza çolak gerçekleştirmiştir. arabasının içinde 14 yaşında engelli bir kıza tecavüz etmeye kalkmıştır. neyse ki çevredeki vatandaşlar görüp adamı linç etmeye kalkmışlar.

işe yeni başlayanlar için tavsiyeler

yeni bir işe başlayanlar için özellikle ilk işleri olacaklar için tavsiyelerdir. örneğin;

-renkli giyecekler giymeyin.
-fazla sırıtmayın.
-insanlarla fazla lak lak yapmayın.
-kanka, abi ayağı çekmeyin.
-kısa cümleler kurun uzun uzun muhabbet etmeyin.
-herkesle arkadaş olmaya kalkmayın.

2010 dünya kupasında olmayacak önemli isimler

(bkz: daniel guiza)*

31 05 2010 mesut yar ın ulu sözlük demesi

mesut yar ın ulu sözlük demesidir.
(bkz: reklam yaptık beyler)

2 haziran 2010 fenerbahçe ülker efes pilsen maçı

2 haziran 2010 çarşamba günü abdi ipekçi spor salonu'nda oynanacak ve saat 20.00'da başlayacak basketbol maçıdır.*

lost tan sonraki alternatif yabancı diziler

(bkz: flashforward)
(bkz: nip tuck)

rte yi çıkar akp den ne kalır geriye

(bkz: kaldı mı dohuz)

flashforward

!!!spoiler alert!!!
dikkat!! çok fena spoiler içerir. izlemeden okursanız çok ama çok üzülürsünüz.
--spoiler--
dizinin 22. bölümü olan sezon finalini daha yeni izledim. beklendiği üzere 29 nisan pasifik saatine göre akşam 10.00da bizim elemanların hepsinin, olması gerektiği gibi geleceğini gerçekleşiyor. keiko, hastanedeki elemana kavuşuyor. hastanedeki stajyer kız gölde boğuluyor(aslında kurtalıyormuş) falan filan...demek ki neymiş gelecekten kaçış yokmuş. ancak mark benford isimli baş karakter abimiz "there is another blackout happens"* olayını çözüyor ve çözmesiyle beraber müdür yardımcısı weddeck'i arıyor. tabi o da hemen beyaz saray'ı arıyor ve bütün dünyaya söylüyorki herkes yere yatsın önlemini alsın diye. hemen aramasının sebebi ise diğer yeni bir blackout'ın 10.14te yani zamandan 14 dakika sonra gerçekleşeği gerektiği. ve herkes geleceğe gittiğini görüyor fakat o da ne! bi yerde happy new year 2015 yazıyor ve ben koca bir yuhhhh çekiyorum. millet 5 yıl sonrasına gidiyor ve gelecekten sadece charlie gözüküyor. büyümüş koca kız olmuş 5 yılda. demek ki neymiş? 6 aydan beri söylediğim şey gerçekleşti allah'ıma bin şükür. dizi 5 sezon daha bizimledir. abc olmazsa başka kanal olur. abc aptallık yaptı bu diziyi elinden kaçırmakla. şuraya yazıyorum; bu dizi, lost gibi fenomen olacak ve lost'tan daha çok izleyici toplayacaktır. hele bi dvd'si çıksın millet o şekilde izlesin o zaman görürüz ne kadar izlenmiş, izlenmemiş. finalde charlie'nin gözükümesinin sebebi de şudur: o sniper kullanan adamlar mark'ın blackout'unda geliyorlardı ya, işte onlar geliyorlar fakat mark, hepsini teker teker haklıyor yalnız bütün bina bombalarla dolduğu için 10.14te de patlayacağı için (yani yeni kararmanın olacağı zaman) millet onu öldü zannediyor büyük ihtimalle. bu sebepten dolayı 2015'te charlie'nin : "they found him"* demesinin sebebi budur bence. adam 5 yıl sonra ailesine kavuşucak heralde.
--spoiler--