bugün

vanilla frappucino'mu yudumlarken kitabimi okuyup, elit havasinda huzur buldugum bir mekanin yoksunlugu ile yasardim. iyi ki varsin starbucks.
Başka bir cafeye giderdik.
petra coffee, Kronotrop, Cup of Joy gibi mekanları henüz keşfedememiş yazar beyanıdır. starbucks a gitmiyoruz ki zaten yokluğu pek umurumuzda olmayacaktır.
Sözlükte yazamazdın. Malum ettiğin baska laf yok.
Doğru dürüst ortam bilmeyen kroların farkında olamazdık. iyi bari buralar ameleleri topluyor da karşılaşmıyoruz.
kararlı bir troll sorusu.
starbucks'ı ultra süper kaliteli bir mekan zanneden bireylerin, sağ ellerinin dört parmaklarını gerip, bilekten kırarak göğüslerine koyup, gözlerini yukarıda yarım daire çizdirerek, ağızlarını yamultup hayretle sordukları sorudur.
Olmasaydın olmazdık.

John machiato.
kaliteli bir yerde kahve icme imkanimiz olmazdi.
americanomu baska bir mekanda içerdim.
Macbook'u açıp önemli işler yapan amcalar gloria jeans, kahve dünyası vb. Mekanlara geçerdi.
kimseye "sizin yalandan bağımlılığınızı sikeyim" diyemezdik.

bazı adamlar var etrafımda, onlar hakikaten "gidip sıtarbaksta görüneyim", "ayhh sıtarbaks olmasa ne yaprdık" kolpası, etiket merakı olmadan düşkünler. onlar ayrı.
Starbaks var da napiyon a ibine?
Olmasa ne yaparmis. Sanki bana starbaksta hissesi var. Sanki yönetim Kurulu üyesi sikik. Siktir git. Tamam sakinim.
"Tiki kız " olarak adlandırdığımız söylerken bile tüylerimin harekete geçtiği bu tayfayı dünyadan yok edebilirdik mesela.
Starbucks yoksa caffe nero var. Sıkıntı yapmayın.
git evinde iç kahveni amk!
(bkz: anan)
Neyinize yetmiyo lan tavuk pilavcı habip usta?
gloria jean's'in bokunu çıkarırdınız.

gerçi starbucks'a göre biraz daha pahalı olduğu için fakirler gelmiyor.
işte girişimci olsan yerini doldururdun mal olunca böyle oluyor.