bugün

an itibariyle gazetelerde yer almaya başlayan ilginç haberlerden biridir.
http://www.bugun.com.tr/h...ar-tv-satildi-haberi.aspx
inşallah doğuş grubu şampiyonlar ligi'nin haklarını da satın alır ve ntv'de yayınlanır cl maçları.sonuçta ntv'de doğuş grubunun.
eğer gerçekse şaşırmadığım olay. çünkü uzun zamandır doğuş grubundan genel bir yayın yapacak televizyon kanalı atağını bekliyordum. onlar da belli bir izleyici kitlesine sahip star tv' yi alarak işlerini baştan sağlam tuttular. ne diyelim, hayırlısı olsun.
gerçekleşirse çok iyi bir haber. şl maçları dsmart zımbırtısından kurtulur. papatyam dizisine kalmayız.
ntv ve ntvspor spikerleriyle şampiyonlar ligi maçlarının ballı kaymak tadındaki anlatımlarıyla daha zevkli olacağına inanıyorum. her ne kadar nba maçlarını anlatsa da murat kosova'nın ve bülent karpat'tan sonra şampiyonlar liginin ne kadar zevkli bir lig olduğunu bize hissettiren, italyancasıyla ünlü güntekin onay'ın anlatımını istiyoruz bu satıştan sonra...
tven'in açılacağınında haberi. uğur dündar ve arkadaşları işsiz kalacaklar. şl hakları doğan grubunda ve öyle kalsın. doğuş grubu alırsa allah korusun yine başlarlar uluslararası yayın kuralları diye sayıklamaya ve şifreyi basmaya. adamlar bize milli turnuva seyrettirmedi.
haber ekibi doğan grubunda kalıyor, şampiyonlar ligi doğuş grubuna geçiyor.
papatyam dizisinin akibeti meçhul. tedirgin bekleyiş devam ediyor.
yandaşlara ne olmuşki almamışlar hayret.
doğuş grubu biraz daha güçlenecektir medyada.
olmasını temenni ettiğim satıştır...ntv'nin ''yayın politikasını'' gerçekten beğenirim...''rayting kaygısı'' gütmeden ''bilgilendirici ve eğitici'' programlar yayınlıyorlar..

bu yönleri takdire şayan..

ama biraz da ''bir ingiliz kanalının türkçe dublaj ile yayın yapan versiyonu gibi görünmekten'' kurtulmaları gerekiyor bence..

biraz daha ''folklorik öğelere'' yer vermeleri ve ''bir türkiye kanalı olduklarını'' belli etmeleri temenisi ile...
doğuş grubunun medyada iyiden iyiye söz sahibi olacağı gerçeğidir. ayrıca ismide hiç bir zaman tven olmayacak star olarak kalacaktır.
ve iki efsane kanal kral tv ve star tv tekrardan kardeş kanal olucaktır.
(bkz: ah cem uzan ah kimlere kaldık)
gerçekleşirse çok iyi değildir aydın doğan şampiyonlar ligi haklarını alır d-smart' ta maçları gösterirse yarraa yediğimizin ispatı olur. ama yapmaz böyle şey değil aydın amca?
medyafaresi.com a göre 250 milyon dolara satılması için anlaşmaya varılmış.eğer bu fiyattan satılırsa zararına satılacaktır.çünkü aydın doğan bu kanalı 308 milyon dolara satın almıştı.
uğur dündar ntv de yorum yapar artık.
"ertem şener" hakkında bir maddeye sahip midir değil midir şeklinde merak edilen satım.

-abi bunu da alın n'olur !
+kaç kaç..
-her yerinden öpüyorum doğuş her yerinden !
resmi olarak gerçekleşmiş satış. Doğan grubu ile Doğuş Grubu 327 milyon Dolar'a anlaşma sağlamış. ŞL maçlarında Papatyam'ı yayınlamazlarsa 10 numara olur.

http://www.sabah.com.tr/E...r-tv-327-milyon-a-dogusun
star tv nin adam olacağına dair umut doğuran haber.
yandaş medyanın bir kaleyi daha fethetmesi ile sonuçlanan bir durumdur.
şampiyonlar liginin yayın hakları star grubunda kaldıysa kötü bir haber. inşallah ben yanılırım...
allah razı olsun doğuş yayın grubundan en sonunda şampiyonlar ligini adam gibi bir spikerle izleyebildik.

hep ntv'nin şampiyolar ligini göstermesini istemiştim ama onlar şampiyonlar ligini almadı doğruca starı aldı helal olsun.
bizi sadece ilker yasin'den kurtarması bile başlı başına süper olmuştur.
insan gibi şampiyonlar ligi maçı izleyebileceğimizi göstermiştir.
4 yıl önce gerçekleşen, star tvnin kısmen de olsa eski şaaşalı günlerine radikal birtakım değişikliklerle (logo, jingle müziği vs.) birlikte dönmesini sağlayan, ancak ferit şahenk son birkaç yıldır akp yanlısı olduğu için tarafsız haber anlayışından uzaklaşarak kanalın haber kalitesinin daha da düşmesine neden olan hadise. kanalın kardeşi ntvnin şimdiki yayın çizgisi her şeyi açıklıyor. yalnız bu satışın şöyle olumlu bir tarafı var. aynı zamanda işler güçler, kardeş payı gibi sıradan dizilerden farklı olan 2 dizinin yıldızının parlamasını sağlamıştır 2 dizi de geç saatlerde yayınlandığı halde.