bugün

daewoo bünyesindeki arazi araçları üreten firma
uygun fiyata kaliteli 4x4 satan bir firma. http://www.ssangyong.com.tr
(bkz: musso)
(bkz: ssangyong musso)
tank görünümlü ve sert görünüşlü 4X4 arazi aracı.
ülkemize şahsuvaroğlu otomotiv tarafından getirilmeye başlanan marka.
türkiye'ye 5 farklı modeli ithal edilecek. bunlardan bi tanesi pick-up olan ssangyong actyon sports, bir diğeri yeni bir cuv modeli ssangyong actyon, bir diğeri de orta kalibre bir suv olan Ssangyong Kyron.
hemen tüm modellerinde motor mercedes patentlidir.

(bkz: bu nick boşa alınmadı)
reklamlarında firma isminin hemen altında yazan "şahsuvaroğlu" yazısından epey kaybettiğini düşündüğüm marka.
bir ara ferrari'nin çakmasını yapıp ferrariyle papaz olan güney kore asıllı otomobil şirketi. yaptığı arabalar çok dandiktir. bir kaza sonrasında aracın arka tamponun ön tampona yapışması muhtemeldir.
türkcesi; ikiz dragon.

korenin dördüncü büyük otomobil sirketi. 1974´de Shinjin Motor tarafindan kurulmustur.
motor ve şanzuman aksamının tamamen mercedes tarafından yapıldığı; ayrıca mercedes'in şirketin %45 ine sahip olduğu kore markası. gerçekten heybetli ve güzel suvları var. zaten dandik bir marka olsa mercedes bu işe girmezdi.
2 modeline bindiğim, buna rağmen istediğim arazi araçlarıdır. böyle yolda yükseklerden gidiyorsun, alet tık demiyor falan. özellikle yeni korando modelinden istiyorum bir adet. hyundai santa fe için 100 milyar vereceğimize, 60 milyara daha kalitelisini alabiliriz. motor parçaları ve bakımları mercedes bayilerinde yapılabiliyormuş zaten. tadından yenmez.
edit: eksilemek için nasıl bir sebep buldun anlamıyorum.
(bkz: mal)
bu markayı ilk duyduğumda denizlispor un transferi falan sanmıştım. somalili genç forvet ssangyong denizlispor da gibi manşetleri görür gibiydim.

daha sonra araba markası olduğunu öğrendiğimde yıkıldım.

benim için bu isim hep genç forvet olacak.
satması ve parça bulması zordur. Ha ben her şeyi serviste yaptırırım birkaç sene sonrada atarım kenara diyorsanız fena değildir alınabilir.
rahmetli barış manço nunda bir zamanlar kullandığı arazi taşıtı markası.

görsel
görsel
Gittikçe yaygınlaşan bir arazi aracı markası. Oldukça heybetli bir görüntüsü vardır. Tabi bu heybetli görüntüye yakışır bir tüketimi de vardır. 100 km'de 9-10 lt yakmaktadır.
Ülkemiz genelinde çin malı diye tabir edilen yaftaya nail olmuş aslen güney koreli SUV uzmanı. ilk SUV aracı üreten dünya çelik devlerinden mahindra'nın markası. Alman teknolojisi ile üretildiği geçmiş dönemlerde mercedes motor ve şanzumanlarını araçlarında bulunduran sağlam güvenilir uygun araç. Türkiye distiribütörlüğünü Şahsuvaroğlu grup yapıyor.
modelleri geyik testi gibi parkurlarda külüstür Renault 12'ler kadar dahi sonuç vermemiş olan araba markası.

mesela musso grand çok da ucuz değildir.
yakın bütçesinde Nissan Navara, Mitsubishi l200, Toyota Hilux gibi modeller de mevcut.
ismini Söylemesi güzel olduğu için almayı düşündüğüm markadır. Lakin ülkemizdeki servis ağı ne kadar güçlüdür bunu araştırmak gereklidir. Sonuç olarak yedek parça ve servis maliyeti gün geçtikçe en basit arabalarda bile ulaşılamaz hale gelmeye başladı.
koreliler otomobil tasarımından zerre anlamıyorlar. sadece tasarımdan değil, aynı zamanda imajdan da anlamıyorlar. bir markan imajını koruyabilmesi için güven vermesi gerekiyor. bu yüzden çok iyi markalar imajlarında çok ufak değişiklikler yaparlar.
dünyanın en iyi markalarının 100 yıl önceki modeline baktığında markayı tanırsın. günümüzde de bir karşılığı vardır. kore markalarının 1 sene önceki modeline bak tanıyamazsın. "bu ne? yeni çinli marka mı? dersin.
uzak doğulu markalarda genelde böyle sorun var. japonlar imaj konusunda biraz daha iyi.