bugün

Ürettikleri sağlam kılıflarıyla bilinir telefonunuza kılıfla ilgili bir sorun gelirse ilgilenirler.
http://www.spigen.com.tr/
Yaklaşık bir yıl önce gitti gidiyor üzerinden note 3 için neo hybrid kılıf modelini almıştım. Kalitesi hakkında arkadaşımın telefonu görünce yaptığı yorum yeterlidir sanırım "oha lan bu kılıf ne telefonu duvara atsan bişi olmaz"
telefona bambaşka bir hava katan şık kaliteli kılıftır.
iphone 6 orjinal neo hybrid leri 90 tl den cep yakan kılıf markası.
Değişik kılıflar üreten firma. Telefonu düzenli olarak duvara fırlatmadigim ya da zevkine balkondan aşağı drop test yapmadığım için ne kadar koruyucu olduğunu bilemeyeceğim ancak görüntüsü itibariyle en azından güven verdiği kesin.

Ayrıca bazı kılıflarda olduğu gibi zaman içinde kozmetik deformasyona uğradığını da görmedim şimdiye kadar.

Telefonu kalinlastirdigi ve agirlastirdigi icin tutuş hissiyatını kuvvetlendirdigini söyleyebilirim. Yani bu kılıfları kullanırken telefonu emanet tutmuyorum en azından.

Dezavantajları da var tabi. Bazı forumlarda arka kapakları metal olan modellerin, cep telefonunun sinyal çekim gücünü azalttığı yönünde ciddi tespitler var. Başıma gelmedi ama örneğin zaten şebekenin az çektiği bir yerde oturan insanlar için can sıkıcı bir ayrıntı olabilir.

Galaxy s6 da kullandığım tough armor modelinde kulaklık girişinin yan tarafı kilifin etli plastigiyle cevrelendiginden bazı kulakliklarimin kabloucu yuvaya tam olarak girmiyor. Can sıkıcı bir detay daha.

Son olarak markayı karalamak istemem ama düşündürücü bir ayrıntı daha mevcut. Metalurji mühendisi falan da değilim açıkçası ama örneğin 90 TL'lik tough armor kilifinin bir sert kauçuk iç kiliftan ve bir de ince alüminyum dış kapaktan oluştuğunu anlayabiliyorum. Ha koruyor mu koruyor. En azından köşeden gelebilecek tehlikeli darbelerde kauçuk kenar elbette etkili olacaktir. Ama bu iki parçanın 90 tl edeceğine açıkçası inanmıyorum. Bu noktada ister istemez soru işareti kalıyor insanın aklinda. Daha geçen 2 hafta önce izmir Kıbrıs sehitlerinde bir telefoncuda aynı kılıfı 25 tlye gördüm. Adamlar birebir aynısını yapmışlar. ister istemez kendi kendime enayisin olum dedim yani.

Neyse... Kırılacak telefon her türlü kırılır biz gene önleminizi alalım da. Nolur nolmaz...

Bu arada söylemeyi unuttum türkiye satış sitesinin destekleri oldukça iyi ürün elime 1 günde geldi. Herhangi bir sıkıntı da yoktu. Sağolsun mailden telefondan her türlü soruma da cevap verdiler usanmadan.
uzun süredir lg g3 telefonum için cüzdan şeklinde olan kılıfını kullanıyorum. daha önce de cüzdan kılıflar kullanmıştım. bunun kaliteli olduğunu söyleyebilirim ama telefonu tam olarak koruyamıyor. bunun sebebi de, telefonun etrafını tam olarak sarmayan plastiği. telefonun en çok zarar alan kısımları köşeleridir. fotoğraf da göründüğü gibi, telefonum yere düştü ve kılıf olmasına karşın köşesinden zarar gördü. bu kadar basit bir durumda böyle oluyorsa bir dünya para verip kılıf almanın anlamı nedir?

http://postimg.org/image/fz134gu8t/
iphone 6s Plus için 80 lirayı gözden çıkarıp neo hybrid modelini tercih ettiğim kılıftır. Biraz kaba olması dışında herhangi bir sıkıntısı yok ancak kenarları için metal veya alüminyum kullanılsa daha iyi olurdu.
(bkz: spigen legato arc r72e) modelinin kutusunda:

"This product contains chemicals known to the state of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. Wash hands after handling."

uyarısı yer alan marka!
Telefon Kılıfları gerçekten çok iyi ama pahalılar. indirime girmesini bekleyesiye kadar her yeri çizildi telefonun.
abd merkezli powerbank ve telefon aksesuarları üreticisi firma.