bugün

nefis bi' gerçek, aynı zamanda son derece üzücü, hüzün dolu. açılan herhangi bi' başlık çok süratli doluyorsa başlığı okumadan, bu başlığın diyaloglu entrylerle dolu olduğu anlaşılabilir.(tuzluksuzla eğitim sekansı ders 1; 68:25) ve yine bu başlığın dolduğu her 10 entryden 8'inin -ortalama olarak- konuyla tamamen alakasız olduğu görülür.(ders 2; 69:43) ve dahi, aynı başlıktaki bu kategorize edilen entrylerin, okunmadan garbage -formatsal bağlamda değil- muamelesi görmesi kaçınılmazdır.(ders 3; 72:6)

işbu bilimsel veriler eşliğinde denilebilir ki; biraz daha özen göstermek lazım. herkes komik olmak zorunda da değildir. azcık indulge lan.(entrysel argümantasyonlar ve klişeler ders 66; 42:13)
-abi koş koş!.
-hayırdır canım?
-sozlukteki diyaloglu entry basarisizligi diye bir başlık var burada.
- bizden bahsediyor olmalı. hemen bir diyaloglu entry ile cevap verelim..
-abi çok mantıklı gelmedi bana. sanki bir kaosa yol açıp geleceği değiştirebilirmişiz gibi hisettim bir an. sebebine gelince; sozlukteki diyaloglu entry basarisizligi başlığına, diyaloglu bir entry girersek, ''sozlukteki diyaloglu entry basarisizligi başlığına girilen diyalogların başarısızlığı'' diye yeni bir başlıga sebebiyet veririz ki, bu dünya barışı için iyi olmaz.
-yani?
-o değil de, sen beyaz gömleğin cebinde sigara paketi taşıyanlardanmişin abi. ben soyunuz tükendi sanıyordum. beyaz gömlek cebinden kırmızı paket ne güzel görüküyor.. gel bi sarılayım abime.
-siktir git giderken de bu diyalogu bitir tahsin.
- peki abi..
(bkz: konuşamıyorum)
+: lan olm sen niye güzel diyaloglulardan yazamıyon, inek misin lan sen?
-: yok abem be yeni geldim iş arıyom, bi ekmek parası, hadi canım abem.
+: de get formatsız it seni.
-: vermezsen verme lan.
- neden uludagsozluk?
+ büyük bir oluşum ve kurumsal kimliği olan bir yerde yazmak istiyorum.
- peki sizi yazar yaparsak bize ne vaad ediyorsunuz?
+ diyaloglu entrylerde başarı.
bazı uuserların yiğit özgür'leşme çabaları sonunda her seferinde uğradıkları hazin son.
saçma sapan entryler okumaya neden olan durum. böyle artılar eksiler konuyor falan, bir de gaydırı gubbak bir isim buldun mu tamam. yapma güzel kardeşim, komik olmuyor işte.
hatta bakınız;

- bugün günlerden ne abi?
+ salı muhittin.

gibi bir şey.
*